Zabezpečení pevné - vyžadovat heslo před spojením hovoru

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.

Zabezpečení pevné - vyžadovat heslo před spojením hovoru

Příspěvekod Matous_KH » pát 30. čer 2017 19:41:14

Dobrý den,
Nabízí Odorik nějáké technické řešení, pokud chci aby volající pevné linky při odchozím volání nejprve byl vyzván k zadání jednoduchého hesla pomocí DTMF ?
Jedná se mi o to, že bych chtěl přítelkyni zřídit pevnou (mobil má věčně někdo zahrabanej a vybitej, dovolám se ji jen na Odorik.exe má-li zrovna zapnutej PC, není zvyklá být k zastižení na mobilu ale většinu času je doma, pevná linka by byla ideální řešení protože ji jejímu zlozvyku neodnaučím, taky by bylo fajn kdyby si mohlo kdykoliv bude potřebovat zavolat na můj účet)
Problém je, že s ni bydlí taky její velice problémová sestra která je schopná si bez dovolení telefon "pujčit", volat 3 hodiny na můj účet a vykecávat se o ničem.
Velice bych tedy ocenil funkci, která by pro nastavenou linku nejprve vyžádala heslo pro spojení hovoru.
Matous_KH
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. čer 2017 19:55:54

Re: Zabezpečení pevné - vyžadovat heslo před spojením hovoru

Příspěvekod xsouku04 » pát 30. čer 2017 22:29:33

Jde to.

Doporučuji nastavit, aby telefon po zdvihnutí sluchátka automaticky vytočíl číslo *8223004 a tam bude volající vyzván k zadání PINu. Zadat lze jakýkoli aktivní PIN na odoriku, tedy teoreticky by mohla problémová sestra volat na svůj vlastní kredit na Odoriku. (pokud by chtěla)

Jiné řešení by mohlo být nastavit si dialplan tak, aby vyžadoval zadání speciálního prefixu (předčíslí) před číslem, který následně odstraní. Kdo nezná tento tajný prefix (třeba jen třímístný), ten prostě volat ven nemůže. Např. by to mohlo být tak, že před volaným číslem je třeba vždy vytočit 13 a kdo to neví, ten se ven nedovolá. Ale mohl by volat jen tísňové hovory a hovory v síti odorik, co jsou zdarma.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6830
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na VoIP Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník