Úvodní prodleva - program Odorik

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Úvodní prodleva - program Odorik

Příspěvek od Prkny »

Dobrý den,

rád bych vyřešil problém s prodlevou na začátku hovoru.
Jedná se o to, že pokud někomu volám, cca 3 sec. na úvodu hovoru volaného neslyším. Volaný mě však slyší. Po 3 sec. volaného již slyším. Je to velice nepříjemné, jelikož během 3 sec se ten člověk většinou představuje.
Pokud někdo volá mě přímo na program Odorik, tak není žádný problém.
Používaná verze Odoriku je 1.2.25
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodní prodleva - program Odorik

Příspěvek od xsouku04 »

Zvláštní. Zvuk by se měl totiž oběma směry přenášet už i během zvonění. Oběma směry z toho důvodu, že jedině tak se otevře spojení přes NAT (router). A vyzvánění slyšíte? Je to skutečné nebo falešné vyzvánění? Že se přenáší zvuk už před zdvihnutím hovoru poznáte, když zavoláte na nějaké mobilní číslo s vypnutým telefonem. Měli byste slyšet, že volané číslo je nedostupné, a ne jen falešné zvonění.

Řešením by mohlo být si na lince zapnout zdvihnutí už během vyzvánění, pak si ony 3 vteřiny ticha odbudete už během vytáčení a zvonění. Volba se přesně jmenuje "Auto-answer u odchozích hovorů" a nastavuje se u linky tam, kde je SIP heslo.
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: Úvodní prodleva - program Odorik

Příspěvek od Prkny »

Ještě jsem zapomněl podotknout, že v kanceláři používáme Odorik na 3 pc. Používáme 2 linky a dělají to obě na všech 3 pc.

Když je volaný telefon zapnutý, tak vyzvánění ve sluchátkách slyším.
Když je telefon vypnutý slyším "ný účastník není dostupný".

Při zapnutí vychytávky Auto-answer u odchozích hovorů mi to při testování s mobilem kolegy šlo v pořádku a slyšel jsem na úvodu hovoru vše. O půl hodiny poté jsem volal zákazníkovi a problém byl opět 2-3 sec hluchota.

Nenapadá Vás ještě něco čím by to mohlo být nebo co zkusit ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodní prodleva - program Odorik

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete mi poslat id nějakého hovoru, kde se to stalo? Podíval bych se, jestli proudí zvuk v obou směrech už při zvonění a jestli neuvidím něco neobvyklého.
http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu

Zkusil bych jiný program. např. microsip http://www.odorik.cz/w/microsip. Dělá to také?

Odorik.exe lze možná použít pro nějaké začátečníky, ale pro každodenní používání jsou nejspíš lepší programy.
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: Úvodní prodleva - program Odorik

Příspěvek od Prkny »

Zdá se, že všechno vyřešil program Microsip.
V případě dalších problémů pošlu id hovoru.
Děkuji.
Odpovědět