Microsip a windows 10

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Microsip a windows 10

Příspěvek od ventlas »

Zdravím,nevím si rady s obsazovacím tonem při volání na jakékoliv číslo..Při testování na lince *0811 vše funguje perfektně..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsip a windows 10

Příspěvek od xsouku04 »

A je onen telefon opravdu zaregistrovaný? Bez registrace a zadání jména a hesla lze volat jen čísla v naší síti, co jsou zdarma.
Objeví se hovor ve výpise u nás? Je to zvláštní ale teoreticky by to mohlo být dialplánem. To by mohlo jít obejít, když si dáte volané číslo do rychlých kontaktů. Další věc, co by to tereticky mohlo způsobovat, je SIP ALG - to se dovede chovat naprosto náhodně i podle právě vytáčeného čísla. Prevence je nepoužívat port 5060.

Kdyby stále nic nezabíralo, napište linku a v kolik hodin jste se pokoušel volat, já se mohu podívat, jestli něco přišlo k nám.
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: Microsip a windows 10

Příspěvek od ventlas »

Díky za odpověd,všude všechny linky fungují,tedy na Androidu...Takže zkusím změnit port,jaký je ekvivalent na port 5060 a kde to v menu změním? Odorik exe mi funguje bezvadně,ale potřebuji použít i jiné linky,než tu jednu na Odorik exe...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsip a windows 10

Příspěvek od xsouku04 »

ventlas píše:Díky za odpověd,všude všechny linky fungují,tedy na Androidu...Takže zkusím změnit port,jaký je ekvivalent na port 5060 a kde to v menu změním? Odorik exe mi funguje bezvadně,ale potřebuji použít i jiné linky,než tu jednu na Odorik exe...
Já bych si ale spíše tipnul, že ten telefon není registrovaný a během hovoru neposílá jméno a heslo. Proto jdou volat jen čísla v síti.
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: Microsip a windows 10

Příspěvek od ventlas »

Máte pravdu,píše mi tam,že,cituji,nemáte registrované žádné SIP zařízení...Takže mám tu registraci na Microsip s portem 5060 a stále mi hlásí obsazený signál i po registraci..Jak mám v registraci změnit port z 5060 na jiný?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsip a windows 10

Příspěvek od xsouku04 »

ventlas píše:Máte pravdu,píše mi tam,že,cituji,nemáte registrované žádné SIP zařízení...Takže mám tu registraci na Microsip s portem 5060 a stále mi hlásí obsazený signál i po registraci..Jak mám v registraci změnit port z 5060 na jiný?
Návod na microsip: http://www.odorik.cz/w/microsip zkusil bych místo sip.odorik.cz jako sip server dát sip.odorik.cz:6688 . Těmi porty to ale být nemusí, to je až poslední, pokud je vše OK.
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: Microsip a windows 10

Příspěvek od ventlas »

Prokousal jsem tedy nastavením u microsip a nacpal jsem tam ten port,dle návodu..Pořád tvrdě obsazovací ton..Takže to vyřeším tak,že u Odorik exe nacpu jednu linku s heslem a případně přepnu na druhou linku s heslem a aktivní clip mobilního čísla,co potřebuji..
Odpovědět