Klient v Xiaomi Mi A1

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od GeBu »

Ahojte,
ve svém telefonu Xiaomi Mi A1 jsem objevil, že mimo SIM lze konfigurovat SIP účet. Je to v položce "Účty pro volání".
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Moje jsou zatím tyto:
Hovor mi přijde čistý. Asi bych nepoznal, že je to přes VoIP.
Po konfiguraci je potřeba zapnout, aby telefon mohl účet používat pro volání.
Ve výchozím nastavení je vypnuté "Přijímat příchozí hovory" je u toho uvedeno "Více vybíjí baterii".
Po konfiguraci to nikde neohlásí, že účet byl úspěšně zaregistrován. Ani v účtu nevidím, že by se připojilo nové zařízení, ale hovory lze provádět.
Napadlo mne, že klient se na účet připojí až opravdu během hovoru, když jsou vypnuté příchozí hovory, ale ani tehdy se v účtu informace neobjevila. Asi odchozí hovory fungují jinak než jsem si myslel a nebo informace v účtu udává klienta zaregistrovaného pro příchozí hovory.
Po zapnutí odchozích hovorů se klient v účtu objevil, ale zmizel mi VoIP hardware. Nemám teď možnost ověřit, jestli VoIP hardware je nyní dostupný. Povoleno více registrací mám.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
pro odchozi hovory neni registrace vubec potreba, ta je nutnosti pouze na prijimani hovoru.
Vestaveny sip v androidu ma nevyhodu, ze neprenasi nebo, kdyz sme ho testovali, neprenasel hlasky behem zvoneni, takze se napr. nedozvite, ze cislo volaneho neexistuje atp.
Muzete otestovat.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od GeBu »

Děkuji za odpověď.
Můžete, prosím, trochu více popsat odchozí hovor. V podstatě z odpovědi mi není jasné, jestli: Registrace (ověření) není vůbec potřeba (to asi ne) nebo je to nějaký zjednodušený proces dejme tomu ne registrace, ale ověření a nebo je to plnohodnotná registrace až v průběhu vytáčení čísla (to asi také ne, protože bych to viděl v účtu). Když to tak po sobě čtu tak se vlastně ptám, jak se liší registrace pro příchozí hovor a ověření pro odchozí hovor.
Testy s klientem určitě provedeme. Máme "firemní" mobilní tarif a tak pro nás volání pomocí Odoriku mimo organizaci není finančně zajímavé. Ale v organizaci máme něco přes 40 SIP telefonů od vás a areál pokrytý wifi. V některých případech by to mohlo být zajímavé. Takže konkrétně víme, která čisla existují :).
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
odchozi hovor se autorizuje,pouze v ramci INVITU.
client:__________proxy:
INVITE______---->
_____________<----401 unauthorized
INVITE(auth)---->
......
Stejne jak REGISTER nebo jine requesty.

Rgistrace je potreba pouze na to, abychom vedeli, kam poslat hovor.
INVITE se autorizuje uplne stejne, at je zarizeni registrovane nebo ne.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od GeBu »

Děkuji.
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od rattkin »

Jedná se o sip klient, který je ve všech androidech standardně.
Já ho používám, je velmi jednoduchý a když si zaškrtnete "Příjem příchozích hovorů" nebude to výrazně žrát baterku ani data.
Je tam problém s tím, že se zdá, že hovor vyzvání, i když příjemce má mobil nedostupný. Taky mi na wifi to často blbne, ale na datech to chodí dobře.
danielkop
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. bře 2016 21:14:43

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od danielkop »

Ten klient vypadá opravdu hezky a jednoduše. ještě 2 dotazy:

1) jaký používá kodek? vybírá to nějak dle rychlosti připojení nebo defaultně pořád ten stejný?
2) to, že to jakoby zvoní, i když je mobil volaného vypnutý je poměrně nepříjemné, nedá se to nějakým trikem obejít? (např. že by přišel vzápětí email, že volaný byl vypnutý nebo nějakým nastavením v mém účtu na Odoriku nebo nějakou drobnou úpravou u Odoriku :) ...) rozumím, že to bude primárně vada klienta, ale kdyby s tím šlo cokoli udělat, bylo by to příjemné.

ps. já to mám a nyní testuji v Xiami A2 Lite, ale evidentně je to stejné u všech telefonů (A2 Lite je čistý Android One telefon)....
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
melo by pomoct u dane linky aktivovat `auto answer`
trevor12
Příspěvky: 50
Registrován: sob 25. kvě 2013 6:31:13

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od trevor12 »

to je ta volba
varovat při volání
na odportované číslo:

nebo neco jineho a kde to najdu ?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Klient v Xiaomi Mi A1

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
ne, je to Auto-answer u nastvaveni linky.

autoanswer.jpg
autoanswer.jpg (105.6 KiB) Zobrazeno 7238 x
Odpovědět