Nefunkční callback

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Nefunkční callback

Příspěvek od popescu »

Zdravím,

testuju callback, protože jedu do Turecka a Koreje a opět jsem narazil na problém, kdy mi nejde zprovoznit callback. Jedná se o číslo +90 4441442 (Istanbul airport). Když si sem objednám callback z aplikace, ústředna mi zavolá, ale když to vezmu, místo spojení s cílovým číslem se ozve plechová huba "zadejte číslo cílové stanice ve tvaru nula nula, kód země...."

Přestože pak zadám číslo znovu a potvrdím mřížkou, místo spojení s cílovým číslem se ta hláška přečte znovu a nic se neděje.

Tzn. nemůžu se na toto číslo přes callback dovolat.

Stalo se mi to už párkrát v minulosti. Nejsem schopen potvrdit, jestli se ve všech případech jednalo o čísla v nějaké zvláštním formátu (toto je očividně nějaké zkrácené), ale každopádně bych rád znal řešení, abych nemusel v zóně 2 a 3 volat za 80 korun / min. (Volání ze SIP klienta je zase často nestabilní a bez wifiny si stejně ani neškrtnu).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od xsouku04 »

A můžete najít, o jaký hovor se jednalo, abychom se mohli podívat, co se stane? Id hovoru se najde http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od popescu »

Update - zdá se, že na to číslo nejde volat nikoliv chybou callbacku, ale nejde na něj obecně volat z odoriku ani přímo z mobilu. Nefunguje ani číslo +904440849. Hlásí to "volané číslo neexistuje". ID hovorů např: 326853531; 326853492 nebo 326851239.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Update - zdá se, že na to číslo nejde volat nikoliv chybou callbacku, ale nejde na něj obecně volat z odoriku ani přímo z mobilu. Nefunguje ani číslo +904440849. Hlásí to "volané číslo neexistuje". ID hovorů např: 326853531; 326853492 nebo 326851239.
Ano, použitý operátor to odmítá spojit s tím, že číslo neexistuje, zkusil jsem to poslat přes T-mobile, jednou to divně pípne a vrátí, že je to dočasně nedostupné. I když v ceníku to má +90444 - je customer care a je to mírně dražší než běžná pevná linka.
Pokud ale budete v Turecku, zpětné volání asi nevyužijete, leda že byste měl tureckou SIM. A když budete mít tureckou SIM, můžete místní infolinku volat napřímo.

https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Turkey
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od popescu »

Budu si v Koreji kupovat jen datovou sim, ze které nepůjde telefonovat. Mám v úmyslu si objednávat callback na místní SIM nebo případně na nějakou telefonní budku, abych se vyhnul drahým roamingovým poplatkům za příchozí hovor. Nerad bych řešil stejný problém, až budu něco v zahraničí potřebovat.

A ostatně ono to není jen o volání v zahraničí. Dost mě v současné chvíli limituje, že si nemůžu zavolat na infolinku istanbul airport z žádného telefonu, který vlastním, bez ohledu na cenu.

Tušíte, proč se na ta čísla nemůžu dovolat a jak to opravit?
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od popescu »

Dobrý den, řeší tohle někdo prosím? Nemůžu volat na čísla, na která nutně volat potřebuji!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Dobrý den, řeší tohle někdo prosím? Nemůžu volat na čísla, na která nutně volat potřebuji!
Testoval jsem to a dovolat se nyní dá. Našel jsem poskytovatele, který to spojí.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Nefunkční callback

Příspěvek od popescu »

Moc díky! :)
Odpovědět