Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mobil?

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
lamalamalama
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. črc 2013 15:02:56

Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mobil?

Příspěvek od lamalamalama »

Dobrý den,

používám pevnou linku od Odorika a většinu času ji používám v terénu, kde není nejlepší internet, mám tedy špatnou kvalitu hovorů.

Předpokládám, že se to dá nějak poštelovat, což budu dělat, ale než se mi to podaří (mám teď málo času), tak bych rád tu pevnou linku přesměroval na mobil, a zajímalo by mě, jak nejjednodušeji a nejlevněji to udělat.

1. cena:
Lze to udělat nějak podstatně levněji (nebo zdarma, např. při použití SIM Odorika) než za cenu 0,59 Kč/min, kterou vidím ve výpise volání, když to prostě natvrdo přesměruji?

2. jednoduchost přesměrování
Aktuálně to používám tak, že mám v Androidu aplikaci Zoiper s widgetem na ploše. Jedním klikem na widget přepínám dva stavy, kdy to zvoní buď v této aplikaci přes VoIP, anebo se to přesměruje někam na mobil (tím, že je vyplněna položka "Záložní číslo" v nastavení pevné linky). V novém nastavení bych potřeboval, abych přepínal obdobně snadno mezi přesměrováním na dva různé mobily.

Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od xsouku04 »

Add 1) Co se týče ceny, bohužel žádný způsob, jak to udělat zadarmo, není.
Add 2) Nebylo by možné to směrovat na oba telefony současně? Měnit nastavení paralelního zvonění jde i přes API, ale žádná aplikace na to pokud vím neexistuje.
Co by ale mohlo být únosné, směrovat hovor na rychlý kontakt, který byste pak mohl snadno editovat přímo z mobilu pomocí aplikace odorik callback 2 http://www.odorik.cz/w/odorik_callback2_pro_android
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od Kabek »

Na pevné lince zapněte hlášku, že mají volat číslo.......... (mobil). V tom oznámení to číslo alespoň jednou pomalu zopakujte, aby si jej volající zapamatoval nebo poznamenal. Volající hold bude volat znovu, ale Vás to nebude nic stát!!! Nepatrně pro volajícího složitější.........
lamalamalama
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. črc 2013 15:02:56

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od lamalamalama »

Děkuji oběma za odpovědi, prostuduji to. Zákazníky samozřejmě hláškou o volání na mobil kvůli ušetření 59 haléřů obtěžovat nebudu, nicméně přehrání hlášky s jiným telefonním číslem je součástí jiného scénáře, tak jsem rád, že nejsem jediný, koho napadají podobné konstrukce :D
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od alfi »

Cena asi moc řešení nemá, max. nějaký unlimited tarif pro VoIP od jiného operátora?
Pro přesměrování bych využil funkci "Záložní číslo" - aneb když VoIP odpojím nebo není dostupný, hovory se automaticky směrujou jinam :-)
lamalamalama
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. črc 2013 15:02:56

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od lamalamalama »

Ano, tak to mám teď, ale ten problém k řešení spočívá v tom, že nechci volbu VoIP nebo mobil, ale mobil nebo mobil. Zkusím prostudovat to, co navrhl první odpovídající a uvidím.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od alfi »

lamalamalama píše:Ano, tak to mám teď, ale ten problém k řešení spočívá v tom, že nechci volbu VoIP nebo mobil, ale mobil nebo mobil. Zkusím prostudovat to, co navrhl první odpovídající a uvidím.
V dotaze je "bych rád tu pevnou linku přesměroval na mobil" :-)
Jinak mobil to umí taky, v nastavení sim karty je přesměrování "když nedostupný", pak mobil stačí vypnout nebo vypadnout ze signálu. Akorát volající občas uslyší "hovor je přesměrován". A není dobré to používat v roamingu, protože pak platíte i cestu do ČR a zpět :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od Pitomec »

Ta hláška o přesměrování mně taky leze na nervy, nedá se vypnout?
Obrázek
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Jak CoNejlevněji přesměrovat PevnouLinku odOdorika na mo

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:Ta hláška o přesměrování mně taky leze na nervy, nedá se vypnout?
Nedá, dělá ji přímo ústředna. Ale tuším tam není vždycky - jen teď už z hlavy nevím, kdy ano a kdy ne :)
Odpovědět