Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od mdvo »

Dobrý den,
Mám služební a soukromý (odorik) telefon.
Jsou situace, kdy bych měl u sebe rád jen jeden telefon (služební jednosimkový), ale byl k dispozici na obou číslech. Nejlépe abych poznal, zda je příchozí hovor z druhého mobilu. Jak by to šlo udělat?

Napadá mě:
Dvě aplikace whatsapp - jedna pro čislo na služební simkartě, druhá na číslo soukromé
Příchozí volání na soukromé číslo přesměrovat na služební číslo
Odchozí volání - nějaká aplikace, jak volat z odorik čísla, když odorik sim v telefonu není?
Děkuji za tipy
Naposledy upravil(a) mdvo dne stř 10. úno 2021 12:46:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od Pitomec »

Co takhle dual SIM telefon, než harakiri s přesměrováním?
Obrázek
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od mdvo »

Firemní telefon není duální a je výrazně kvalitnější než můj.
Preferované nastavení by tedy bylo mít u sebe firemní telefon s jednou simkou.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od xsouku04 »

Při přesměrování čísla by měl volaný vidět příznak přesměrování. Bohužel to ale google bojkotuje, a tak ne vždy to funguje. Příznak, že se jedná o přesměrovaný hovor, ale bývá vidět jen během vyzvánění a ne v historii hovorů. (koukám, že ta placená aplikace, co je na ni odkaz níže, nabízí i "Get access to call log" - tak snad je to tam). I tak by asi stálo za to si zjistit, jestli se není možné tuhle funkci dostat do vašeho telefonu.
Jsou na to různé aplikace, ale protože musí obelstít arogantní google, žádná nefunguje s úplně všemi telefony. Je třeba to zdarma vyzkoušet a poté teprve zaplatit. Např. https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US Tedy je třeba to vyzkoušet s vašim telefonem.

Odorik navíc nabízí ještě další možnosti: Změnit číslo volajícího na nějaké číslo na ústředně. Tím bezpečně poznáte, že se jedná o přesměrovaný hovor a je to vidět i v historii hovorů, ale zase snadno nevidíte, kdo volal. Výpis hovorů se skutečným číslem volajícího je k dispozici u nás na webu.
Další možnost je přidat si tam hlášku, která je přehrána hned po zdvihnutí hovoru jen vám jako volanému - může informovat o tom, jaké číslo je přesměrované. Nevýhoda je, že to nepoznáte u zmeškaných hovorů, ale tam si můžete nastavit email o zmeškaném hovoru, ve kterém to číslo bude. (pomocí služby email na sms si to můžete nechat poslat přímo do mobilu)

Pokud se jedná jen o krátké hovory a nějaká funkce Odoriku by pomohla, může to být dobré řešení. Nevýhoda je, že za přesměrování přes Odorik je příplatek 0.59 Kč/min po vteřině. Pokud ale hovory nejsou moc časté a dlouhé, řešení by to mohlo být.

Pokud vás něco zaujalo, mohu to popsat podrobněji.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od konrad »

Mám starou verzi Zoiper ve které mám několik Odorik čísel ze kterých mohu volat. Aktualizacemi Zoiper osekali na 1 číslo, tedy jsem zakázal aktualizace. Nepoužívám to, ale pamatuji si, že v nastavení jsem měl možnost na všechna čísla přijímat hovory.
Možná by stálo za to se juknout po starší verzi třeba na https://zoiper.en.uptodown.com/android/versions nebo podobné databázi.
Nebo, potřebujete-li jen jedno číslo, by vám aktuální verze nějakého SIP VOIP umožňující příjem i volání mohla stačit.
Další mě napadá, ale fakt s tím nemám zkušenost, jestli váš služební telefon podporuje esim, pak ale asi bez Odorika, to je spíš otázka na pana Soukupa.
A pouze volání z vlastního čísla lze z Telz.com, to ale platíte Finům, ne Odoriku.
WhatsApp Business spolu s klasickým na jeden telefon funguje tuším už 3 roky, používám ke spokojenosti.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od Pitomec »

mdvo píše:Firemní telefon není duální a je výrazně kvalitnější než můj.
Preferované nastavení by tedy bylo mít u sebe firemní telefon s jednou simkou.
Pak všechny hovory z Odorik-mobil přesměrovat na firemní SIM (což je ale placené 1,49 Kč za minutu) a pro volání s identifikací čísla Odorik-mobil použít appku Odorik-callback.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nechat soukromý/pracovní telefon doma?

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše:Mám starou verzi Zoiper ve které mám několik Odorik čísel ze kterých mohu volat. Aktualizacemi Zoiper osekali na 1 číslo, tedy jsem zakázal aktualizace. Nepoužívám to, ale pamatuji si, že v nastavení jsem měl možnost na všechna čísla přijímat hovory.
Možná by stálo za to se juknout po starší verzi třeba na https://zoiper.en.uptodown.com/android/versions nebo podobné databázi.
Nebo, potřebujete-li jen jedno číslo, by vám aktuální verze nějakého SIP VOIP umožňující příjem i volání mohla stačit.
Další mě napadá, ale fakt s tím nemám zkušenost, jestli váš služební telefon podporuje esim, pak ale asi bez Odorika, to je spíš otázka na pana Soukupa.
A pouze volání z vlastního čísla lze z Telz.com, to ale platíte Finům, ne Odoriku.
WhatsApp Business spolu s klasickým na jeden telefon funguje tuším už 3 roky, používám ke spokojenosti.
Místo Zoiper můžete použít jinou aplikaci. Zoiper sice vypadá nablískaně, není nic moc. Např CSIPsimple (bohuže google jej smazal ze svéhomarketu, nutné stáhnout jinde), grandstream wave, nebo spousta jiných aplikací podporují více SIP účtů současně a přitom jsou zdarma.
Odpovědět