x-lite

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: x-lite

Příspěvek od xsouku04 »

svopa píše:Dobrý den. Cca měsíc nefunguje volání přes program x-lite. Předtím to téměř 3 roky fungovalo bez problémů. Číslo se přihlásí a vypadá to, že je vše v pořadku. Při vytočení čísla se, ale nic neděje a cca po jedné minutě se ozve „volané číslo neexistuje“. Nelze se k nám ani dovolat. Mám 4 čísla a instalaci na několika počítačích. Nedoško u nás k žádným změnám (v připojení, v konfiguraci PC…). Zkoušel jsem to i doma a taky to nefunguje a před tím fungovalo. Přes program Odorik to normálně funguje. Na radu technika na lince Odoriku jsem změnil TCP na UDP a ještě vyzkoušel spoustu dalších nastavení, ale nic nepomohlo. Prosím tedy o radu co s tím. Velmi nutně bych to potřeboval zprovoznit, nahrávám přes to hovory. Děkuji za radu.
Na jaké lince a kdy jste to naposledy zkoušel? Můžeme si nechat vypsat všechny pakety, které přišly od vás a týkaly se dané linky. Poslední přihlášení X-Lite vidím 2014-01-05 v 19:39:34 na lince 4XX767. Je to tahle linka?
svopa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. led 2014 1:32:28

Re: x-lite

Příspěvek od svopa »

Linky mám 4 a nefunguje to ani z jedné. Přihlášení funguje a vše se tváří, že je to OK, pouze když vytočím číslo tak se nic neděje. CCa po minutě se ozve signál jako když volané číslo neexistuje. Přestalo to fungovat z ničeho nic. K žádným změnám v nastavení sítě nebo jakýmkoliv jiným nedošlo. Zkoušel jsem i instalaci novější verze X-lite 4, ale ta v XP nefunguje.Zkusím se zítra znovu přihlásit.
mazlik
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 18. črc 2013 19:08:32

Re: x-lite

Příspěvek od mazlik »

A co kdyby jste skusgli Zoiper? Me funguje bezproblemove a myslim ze hovory umi take nahravat...

Odesláno z mého Xiaomi Hongmi pomocí tapatalk
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: x-lite

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
ted jsem zkousel hovory z virtualboxu ve windows xp:

Version 3.0 build 56125 a vsechno bez problemu.

Nastavoval jsem pouze:
Display Name:
User name:
Password:
Authorization user name:
Domain:

Zkousel jsem Domain jak sip.odorik.cz tak 81.31.45.51 a oboje fungovalo.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: x-lite

Příspěvek od Zedna »

Poslal jsem pres SZ X-Lite LOG.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: x-lite

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
vypdato na problem s prelozenim domeny. V logu xlitu se pise:

[14-01-16]23:43:59.235 | Info (debug) RESIP:DNS | "Blacklisting sip.odorik.cz(1): 81.31.45.51" |
[14-01-16]23:43:59.235 | Info (debug) RESIP:DNS | "Remove vip sip.odorik.cz(1)" |
[14-01-16]23:43:59.235 | Info (debug) RESIP:DNS | "removed vip sip.odorik.cz(1): 81.31.45.51" |

a pozadavek na hovor k nam vubec nedorazi.

Zkuste:
1)misto sip.odorik.cz zadat 81.31.45.51 nebo 81.31.45.51:6688 namisto sip.odorik.cz
a/nebo
2)zmente protokol z TCP na UDP

Pan Soukup jeste udela nejake zmeny v DNS zaznamech. Popsány zde.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 932#p16932

Takže by to nyní mohlo stejným způsobem začít fungovat jako to samo přestalo.
svopa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. led 2014 1:32:28

Re: x-lite

Příspěvek od svopa »

Dobrý den, zkoušel jsem udělat tyto změny a chová se to pořád stejně. Přihlásí se to, ale při pokusu vytočit číslo se cca po minutě zobrazí "hovor selhal".
svopa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. led 2014 1:32:28

Re: x-lite

Příspěvek od svopa »

mazlik píše:A co kdyby jste skusgli Zoiper? Me funguje bezproblemove a myslim ze hovory umi take nahravat...

Odesláno z mého Xiaomi Hongmi pomocí tapatalk
Zkoušel jsem ho. Možnost nahrávání tam sice je, ale ve free verzi to nefunguje.
jlo
Příspěvky: 149
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: x-lite

Příspěvek od jlo »

svopa píše:
mazlik píše:A co kdyby jste skusgli Zoiper? Me funguje bezproblemove a myslim ze hovory umi take nahravat...
Odesláno z mého Xiaomi Hongmi pomocí tapatalk
Zkoušel jsem ho. Možnost nahrávání tam sice je, ale ve free verzi to nefunguje.
Ve free verzi ta funkcionalita není, to máte pravdu. Myslím ale, že je to hodně kvalitní sw - dlouhodobě používám minulou verzi, 2.05, a funguje bezchybně (takže nevidím důvod ji měnit za novější); a nemyslím si, že by verze 3.0 měla být horší - v každém případě to lze zprovozněním free verze vyzkoušet - takže 33 EUR, které plná verze stojí, bych nepovažoval za neúměrnou cenu...
svopa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. led 2014 1:32:28

Re: x-lite

Příspěvek od svopa »

jlo píše:
svopa píše:
mazlik píše:A co kdyby jste skusgli Zoiper? Me funguje bezproblemove a myslim ze hovory umi take nahravat...
Odesláno z mého Xiaomi Hongmi pomocí tapatalk
Zkoušel jsem ho. Možnost nahrávání tam sice je, ale ve free verzi to nefunguje.
Ve free verzi ta funkcionalita není, to máte pravdu. Myslím ale, že je to hodně kvalitní sw - dlouhodobě používám minulou verzi, 2.05, a funguje bezchybně (takže nevidím důvod ji měnit za novější); a nemyslím si, že by verze 3.0 měla být horší - v každém případě to lze zprovozněním free verze vyzkoušet - takže 33 EUR, které plná verze stojí, bych nepovažoval za neúměrnou cenu...
Mám to na více počítačích a předpokládám, že bych to musel kupovat na všechny. To už se mi vyplatí hledat nějaké jiné řešení.
Navíc, kde mám záruku, že se nevyskytne stejný problém jako teď s tím X-lite.
Jinak souhlasím, ten Zoiper vypadá docela slušně.
Odpovědět