Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
kko
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. srp 2016 15:56:14

Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od kko »

Zdravim,

je mozne aktivovat datovy balicek (a dalsi nastaveni odorik SIM) skrze SMS zpravy?

Diky :geek:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Ne bohužel. V plánu je možnost aktivace přes aplikaci a API, ale také není znám termín.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od luky »

zrovna už zmiňovaný opencall má možnost aktivace balíčku přes sms. Nebo i zjištění protočených dat v rámci balíčku.

V situaci, kdy je člověk někde venku a nejede mu v mobilu internet a zjišťuje proč, je toto rychlé a spolehlivé. I když chápu, že každá sms něco stojí.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od Kristovec »

Zavolejte operátorovi - 4488 nebo 533 533 533.
Já jsem si chtěl jednou zapnout balíček a LTE,ale zjistil jsem,že mám internet úplně vypnutý,tak jsem vytočil číslo.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od mobilemanic »

A co kdyby si na to Odorik vyrobil vlastní číslo, na kterém by program ty SMS sbíral, parsoval a přes API požadované akce prováděl? :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:A co kdyby si na to Odorik vyrobil vlastní číslo, na kterém by program ty SMS sbíral, parsoval a přes API požadované akce prováděl? :-)
Problém je, že bychom museli za tyto speciální SMS také platit.
Spíš jsem uvažoval o hlasovém menu. Často se také používají USSD kódy, to ale T-mobile pro své virtuály nepodporuje.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
mobilemanic píše:A co kdyby si na to Odorik vyrobil vlastní číslo, na kterém by program ty SMS sbíral, parsoval a přes API požadované akce prováděl? :-)
Problém je, že bychom museli za tyto speciální SMS také platit.
Spíš jsem uvažoval o hlasovém menu. Často se také používají USSD kódy, to ale T-mobile pro své virtuály nepodporuje.
Hlasové menu může být šikovné,když není internet,nebo čas.
Už jsem dumal,proč nejde třeba kredit zjistit přes USSD,takže to nedají.*101#.
Taky škoda,*123# a celá samoobsluha je hezky pohromadě.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od MaT »

Jako že by za ty SMS platil Odorik? Já bych čekal, že za ně bude platit jen zákazník. A to by snad takový problém nebyl. Nebo jste myslel pak nějaké potvrzovací SMSky, které už by šly od Vás?
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od luky »

no ale pak se nedivte. Na zákazníka to má vliv, jestli vidí, že musí za úplně všechno platit, za každou podporu. Za zjištění zbývajících MB. Za sms za zmeškané hovory, za přenos čísla do sítě, za den používání SIM karty .... za všechno.... Bude to negativní reklama. Navíc nevím, kdo by to zneužíval. Osobně bych zpoplatnil služby, až bych viděl, že se hromadně zneužívají. Nebo že někdo cíleně škodí. Jak velký to navíc může být náklad pro operátora? Bude to nějaké promile? A když to pomůže k prodeji služby....
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od alfi »

Já bych se té platby tolik nebál - odchozí SMS za 0,59 (a leckdo v balíčku úplně free), potvrzení o aktivaci balíčku už stejně zpátky chodí (heh, mělo by.. do 100% spolehlivosti to má daleko). Nebo by se mělo platit ještě za něco jiného? (ve srovnání s cca 2 Kč/SMS na 4616 od TM docela pohoda.. pravda, úplně zdarma jako 4603 to asi nikdy nebude). Mimochodem, zpracování příchozích SMS už je napojené na callback, přidat jeden kód a napojit na API už by mohlo být snadné, cena už je taky daná..? Já bych to určitě využil :-)

Naopak USSD mi přijde zbytečné - UX je hodně divoké a ještě závisí na telefonu, po jednom ukliknutí musí člověk začínat znovu.. před 10 lety možná, ale teď už je to překonané. Asi jediné zajímavé je, že je to zdarma i v roamingu.
Odpovědět