Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Zdravím všechny,

četl jsem několik diskuzí zde na fóru, ale moc jsem se v tom nevyznal, tak se zeptám znova:

Mám SIM od Odorika a jsem v místě, kde není skoro signál. Zřídil jsem si tedy ještě SIP linku a využívám přesměrování SIM číslo -> SIP číslo.

Pokud je mobil nedostupný nebo nereaguje delší dobu, přesměruje se hovor na SIP a na počítači ho zvednu. Z počítače dělám i odchozí hovory a mohu odesílat i SMS. Používám program Twinkle, funguje dobře. Do budoucna ještě plánuju místo počítače použít nějaký SIP telefon, pak to bude ještě lepší.

Teď jde ale o to vyřešit ještě příjem SMS. To je můj dotaz. Existuje nějaká možnost jak SMS číst přes webové rozhraní, přes API nebo třeba mailem? Jde mi o SMS odeslané na moje normální SIM číslo, ideálně abych je přijal normálně na mobil pokud je zapnutý a pokud není, abych se k SMS dostal jinak. Ve fóru jsem viděl možnost přijmout SMS na mail jako fax v pdf. Není mi ovšem jasné, zda lze současně používat linku na běžné hovory výše popsaným způsobem a zda bude SMS doručena normálně na mobil, pokud bude na signálu.

Díky za nápady a vysvětlení, jak to funguje :-)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od Kabek »

Pokud se nic nezměnilo, pak na mobilu lze přesměrovat pouze příchozí hovory. To znamená, že SMS nelze přesměrovat a bude doručena na původní číslo, kam byla odeslána. Nebude-li na příjmu (z různých důvodů), pak se čeká... (do vypršení platnosti SMS).
Bez záruky.....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Pokud se nic nezměnilo, pak na mobilu lze přesměrovat pouze příchozí hovory. To znamená, že SMS nelze přesměrovat a bude doručena na původní číslo, kam byla odeslána. Nebude-li na příjmu (z různých důvodů), pak se čeká... (do vypršení platnosti SMS).
Bez záruky.....
Je to přesně takto.
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kabek píše:Pokud se nic nezměnilo, pak na mobilu lze přesměrovat pouze příchozí hovory. To znamená, že SMS nelze přesměrovat a bude doručena na původní číslo, kam byla odeslána. Nebude-li na příjmu (z různých důvodů), pak se čeká... (do vypršení platnosti SMS).
Bez záruky.....
Je to přesně takto.
A to přesměrování SMS nejde technicky udělat,nebo je to neochota OPů ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od xsouku04 »

Nevím o tom, že by některý operátor přesměrování SMS podporoval.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od osmdesát »

Posílání příchozích sms zpráv ve formě do pdf převedeného faxu je možné jen u veřejných voip čísel.

Odorik obsah sms poslaných na jeho simky předpokládám nevidí, to má plně v režii T-Mobile. Odorik dostane pouze informaci o tom, že byla přijata zpráva, což je vidět ve výpise.
Pokud zpráva čeká na přijetí, je to vidět ve výpise také? Pokud ano, mohlo by to být aspoň částečné řešení - věděl byste, že přišly nějaké zprávy a od koho, takže si musíte zajet na místo se signálem pro jejich "vyzvednutí".

Jiné řešení je nechat si prostě posílat zprávy na voip číslo a buď si je nechat přečíst, nebo poslat v pdf do e-mailu.

Další možností je nechat telefon v místě signálu a příchozí sms z něj nechat přeposílat na jiné číslo nebo mail pomocí nějaké aplikace. Našel jsem např. toto https://play.google.com/store/apps/deta ... sForwarder
5uch
Příspěvky: 443
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od 5uch »

Asi ne řešení pro vás, ale teoreticky by mohla pomoci nějaká SMS brána operátora.
VF mával (už nemá) Vodafone park. Tam byly vidět i doručené SMS (s malým zpožděním). Nevím, zda se tam objevovaly i ty, které ještě nebyly doručeny (nedostupný telefon).
Nějakou trochu lepší SMS bránu má i TM. A také nevím, zda zvládá ukazovat i doručené SMS.

Každopádně - se SIM Odorika se vás to netýká.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od Pitomec »

5uch píše:Asi ne řešení pro vás, ale teoreticky by mohla pomoci nějaká SMS brána operátora.
VF mával (už nemá) Vodafone park. Tam byly vidět i doručené SMS (s malým zpožděním). Nevím, zda se tam objevovaly i ty, které ještě nebyly doručeny (nedostupný telefon).
Nějakou trochu lepší SMS bránu má i TM. A také nevím, zda zvládá ukazovat i doručené SMS.

Každopádně - se SIM Odorika se vás to netýká.
Bohužel ne, chtěl jsem to kdysi využívat na SMS kódy z banky, ale nešlo to. V Parku se to ukázalo až po doručení na mobil.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:
xsouku04 píše:
Kabek píše:Pokud se nic nezměnilo, pak na mobilu lze přesměrovat pouze příchozí hovory. To znamená, že SMS nelze přesměrovat a bude doručena na původní číslo, kam byla odeslána. Nebude-li na příjmu (z různých důvodů), pak se čeká... (do vypršení platnosti SMS).
Bez záruky.....
Je to přesně takto.
A to přesměrování SMS nejde technicky udělat,nebo je to neochota OPů ?
Je to technicky nemožné, a hlavně kdyby to šlo, tak by toho zneužívali podvodníci, šmejdi a hlavně žádný operátor na světě toto neumožňuje :idea:
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od LubosD »

Pro informaci - zkoušel jsem převádět faxy s SMS na pevnou do textové podoby a i když je ten text dobře čitelný, tak si na něm OCR dost láme zuby. Chtěl jsem si SMS na pevnou nechat posílat až na Gigaset...

BTW nešlo by přes API Odoriku umožnit posílání SMS s číslem pevné linky jako s odesilatelem?
Odpovědět