GSM modul GM3 nefunguje se SIM Orodik

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
kortas
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 16. úno 2012 13:20:49

GSM modul GM3 nefunguje se SIM Orodik

Příspěvek od kortas »

Nedaří se mi rozchodit TCP spojení na server se SIM kartou Orodik. Stejný problém mám i se SIM kartou gomobil (také virtuál pod t-mobile). Zkoušel jsem ještě 3 další SIM karty od o2, t-mobile a Vodafone a všechny fungovaly na první pokus (zapnu modul, počkám 10 - 20 sekund a server hlásí aktivní spojení)

mám 3ks toho modulu (USR-GPRS232-7S3) od 2 dodavatelů:
https://www.usriot.com/products/low-cos ... dules.html

A všechny se chovají stejně, tedy hardwarem to asi nebude. Když dám SIM Odorik do telefonu, data tečou (stejně jako gomobil). Ale GSM modul ne a ne se chytit. Zkoušel jsem s tím i různě cestovat venku po kopcích atd, ale signálem se zdá to také není.

Jediné, co nastavuji v GSM modulu je APN a samozřejmě server + port. Vodafone SIMkarta se chytá i když nechám nastavený APN="internet.t-mobile.cz","wap","wap" (zajímavý).

Nenapadá vás něco, v čem by mohl být problém? Něco, v čem se liší virtuální operátor pod t-mobile od "normálních" SIMek? Nebo v čem se liší připojení na internet z GSM modulu a normálního telefonu? Zdá se, že to je nějaká zakletá kombinace...

Objednávám teď už 3. SIM od Vodafonu, protože to prostě potebuju mít funkční co nejdříve. Ale tohle mi nejde do hlavy...
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: GSM modul GM3 nefunguje se SIM Orodik

Příspěvek od LubosD »

Osobně jsem používal login gprs/gprs, ale to je asi jedno.

Každopádně SIM karty Odorika mívaly nastavený nějaký hloupý HTTP proxy server (10.něco), který nefungoval.
kortas
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 16. úno 2012 13:20:49

Re: GSM modul GM3 nefunguje se SIM Orodik

Příspěvek od kortas »

tak jsem včera koupil Vodafone SIM za 49kč 100 mega. sice jsem strávil asi hodinu na prodejně ale hlavně že už to jede
Odpovědět