Hovor z ciziny

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Hovor z ciziny

Příspěvek od Pitomec »

Dnes zajímavý hovor odkudsi z ciziny (zjevně ale omyl), nicméně zajímavý proto, že se na displeji telefonu objevilo jak tel. číslo volajícího, tak i jeho jméno (přičemž v tel. seznamu toho člověka samozřejmě nemám, to bych jinak nepsal). Jenom pro úplnost, ID hovoru 277260031.
Přílohy
lr.jpg
lr.jpg (45.24 KiB) Zobrazeno 5686 x
Obrázek
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od aplet »

Lesław Rolka
ul. kpt. Hardego 23
32-300 Olkusz, Polska

+48 505374777
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od xsouku04 »

Jedná se o příchozí hovor na mobilní telefon. A ten vůbec přes Odorik nejde, tedy jméno jsme nemohli přidat my. O tom, že by mobilní sítě zvládly přenášet i jméno, nevím. Že by snad VoLTE?
Tedy zbývá možnost, že si android našel identitu v nějaké databázi a jméno zobrazil.
Možná má majitel čísla v Polsku možnost dát s tím souhlas, logické by bylo, kdyby to bylo součástí vkládání do telefonního seznamu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od Pitomec »

Řešení bude asi v té použité aplikaci Hiya, která to dle obrázků umí: https://play.google.com/store/apps/deta ... erid&hl=cs Divné je jenom to, že stačí, aby ji měl nainstalovanou volající a ne obě strany (já ji instalovanou nemám).
Obrázek
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od aplet »

Pitomec píše:Řešení bude asi v té použité aplikaci Hiya, která to dle obrázků umí: https://play.google.com/store/apps/deta ... erid&hl=cs Divné je jenom to, že stačí, aby ji měl nainstalovanou volající a ne obě strany (já ji instalovanou nemám).

Volano bylo z Orange a EU nemůže fungovat aplikace která zobrazí jméno volajícího, nejlepší je zavolat pánovi a zeptat se proč volal a jaký působ volání použil.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od Pitomec »

S pánem se člověk nedomluví, což prokázalo těch 19 sekund hovoru. Na toto by asi dokázal odpovědět spíš nějaký technik, co dělá v T-Mobile nebo u jiného velkého operátora, jestli jde přenášet jméno, jaké si volající sám uvede.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od xsouku04 »

aplet píše: Volano bylo z Orange a EU nemůže fungovat aplikace která zobrazí jméno volajícího, nejlepší je zavolat pánovi a zeptat se proč volal a jaký působ volání použil.
Aplikace přece fungovat může, protože s tímto chováním (přenos jeho jména a údajů) dal pán souhlas jejím nainstalováním a nastavením. Informace se nejspíše přenášela datově.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od Hafi »

Jakože kvůli tomu, že volající má nějakou aplikaci, tak mě se bez ptaní stáhnou nějaká data a nejspíše rovnou automaticky před přijmutím hovoru? V tom případě se musím ptát, kdo ta data platí? Nemá volaný nějakou jinou, obdobnou aplkaci (v podstatě jakýkoli contact list synchronizovaný např. s google kontakty), která by např. mohla mít povolený přístup k internetu a s aplikací volajícího (Hiya) nějaký interface pro přenos dat?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od Pitomec »

Ne, ne. V telefonu nic takového není. Kontakty jsou samozřejmě ukládány do Google, ale tam dost pochybuji, že by to bylo tímto. Podle mě je ta identifikace na stejné nebo podobné bázi, jako když dostanu SMS z neznámého čísla (tj. které nemám uložené v tel. seznamu) a na displeji se ukáže jako odesílatel např. KB, ČSOB nebo FioBanka.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovor z ciziny

Příspěvek od xsouku04 »

Google se svým androidem je schopen měsíčně nastahovat a naposílat desítky mega. Když se poblázní, věřím, že i stovky. Já to řeším firewalem, ale to většina ostatních nemůže, protože google dělá vše proto, aby instalace firwalu nebyla přímočará a efektivní. (mám rootnutý telefon).

Např. google sleduje, kde chodíte, a to i pokud máte režim letadlo, pošle to později, až se přihlásíte na wifi.
https://www.youtube.com/watch?v=S0G6mUyIgyg

Podobné informace je ale těžké najít, google zjevně nechce, aby se o tom mluvilo. Já mám jsem na odkaz výše narazil na jedné konferenci ohledně GDPR, kde jeden akademik upozroňoval, co všechno mohou velké společnosti dělat, když je neomezujeme.

Další velcí šmíráci jsou aplikace, které pracují s Vašimi kontakty. Např. Skype nyní nedovolí registraci, pokud mu nedáte telefonní číslo (email nestačí, stejně se pak zeptá na číslo) a datum narození? Proč?
Odpovědět