clip na mobilni cislo

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
zvrablik
Příspěvky: 4
Registrován: ned 21. črc 2013 14:09:50

clip na mobilni cislo

Příspěvek od zvrablik »

Ahoj,

je mozne pouzit clip i na mobilni cislo od odoriku? Chtel bych, aby se mi zobrazovalo porad jedno cislo, ktere ted pouzivam,
misto mobilniho cisla v siti odorik. Toto nove cislo bych chtel davat jen nekomu a nikdo se mi nedovola, pokud nezna moje mobilni cislo v siti Odorik a rozhodnu se druhou simku vyndat z telefonu. - komunikacni ticho :)

Diky.

S pozdravem,
Zdenek Henek
Uživatelský avatar
huska
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. pro 2011 18:05:57
Kontaktovat uživatele:

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od huska »

zvrablik píše:Ahoj,

je mozne pouzit clip i na mobilni cislo od odoriku? Chtel bych, aby se mi zobrazovalo porad jedno cislo, ktere ted pouzivam,
misto mobilniho cisla v siti odorik. Toto nove cislo bych chtel davat jen nekomu a nikdo se mi nedovola, pokud nezna moje mobilni cislo v siti Odorik a rozhodnu se druhou simku vyndat z telefonu. - komunikacni ticho :)

Diky.

S pozdravem,
Zdenek Henek
Působí to na mě dojmem, že nechápete, co je CLIP. To je číslo, které se zobrazuje volanému.
Ale když na něj zavolá, tak se nedovolá na linku odorika u které je nastavený CLIP, ale na ten telefon pod číslem, které vytočí.
Rejpal.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od Kabek »

zvrablik píše:Ahoj,

je mozne pouzit clip i na mobilni cislo od odoriku? Chtel bych, aby se mi zobrazovalo porad jedno cislo, ktere ted pouzivam,
misto mobilniho cisla v siti odorik. Toto nove cislo bych chtel davat jen nekomu a nikdo se mi nedovola, pokud nezna moje mobilni cislo v siti Odorik a rozhodnu se druhou simku vyndat z telefonu. - komunikacni ticho :)

Diky.

S pozdravem,
Zdenek Henek
Myslíte-li mobilním číslem od Odoriku to, které začíná 799xxxxxx (SIM karta v mobilu), pak při volání z toho mobilu v síti GSM (!) se bude volanému zobrazovat to z té SIM karty (799xxxxxx). Jediné, co lze udělat, není-li to zakázané, vypnout identifikaci jako takovou na mobilu.

Když budete volat z mobilu přes internet (SIP), tak se registrujte na jiném čísle, kde máte stávající CLIP....

Nebo volejte přes zpětné volání, pak volaný vidí to číslo, přes které se realizuje spojení. V tom se nic nemění. Je to ovšem za 1,18 Kč.
zvrablik
Příspěvky: 4
Registrován: ned 21. črc 2013 14:09:50

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od zvrablik »

V pripade, ze odchozi hovor je routovany pres asterisk server odorik, jak tady bylo psany, by CLIP fungovat technicky mohl.

Jde mi o to, ze mam tel cislo A a nechci, aby nekdo videl cislo B, kde B je pridelene odorikem, ale chci, aby mi stale mohl zavolat na cislo A.
Napriklad v pripade zmeskaneho hovoru atd.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od Kabek »

Jsou-li obě čísla, jak A i B, na SIM kartách, pak lze pouze využít přesměrování u operátora GSM. Ale to je nešikovné řešení, to se pak to přesměrování platí. Bude záležet na ceníku, kolik to bude stát. Myslím, že u Odorika to bude levnější.
Co takhle to číslo A přenést k Odoriku. Pak volání z mobilu bude každému posílat to stávající A a nic se nezmění.
Přiznám se, že Vaší otázce ne zcela rozumím, protože nespecifikujete o jaká čísla Odoriku jde - máme v podstatě tři kategorie čísel: interní Odorik (např. 685547, co se píše při registraci), k tomu je přiřazeno (mapováno) veřejné (např. 466566999 nebo 91011xxxx) a zde lze v paralelním zvonění s tím "kouzlit", no a nové GSM (mobilní), které je v podstatě odděleno od sítě odorik.
Zkuste to upřesnit.

Znova jsem si přečetl původní dotaz a snad jsem to pochopil.....

Máte duální mobil na dvě SIM-ky. Jednu SIM kartu stávající (číslo A) a chcete druhou SIM kartu od Odorika (č. B). Při odchozím volání chcete volat za ceny Odorik z čísla B, ale nechcete, aby volaný viděl to nové číslo Odorik B, ale to "staré" A. Za předpokladu, že všechna odchozí volání realizujete v GSM síti, to je důležitá podmínka, pak nastavení CLIP u interního čísla Odorik nemá na to vliv. Z Vašeho telefonu bude odesílána identifikace dle toho, z jaké karty SIM (A či B) budete volat.

Je zde jedno řešení: Číslo A přenést k Odoriku, pak i z něj budete volat za ceny Odoriku, volaný vidí číslo A. Druhou SIM kartu zakoupit též od Odoriku (číslo B) a tu používat pouze pro příchozí volání. Ta investice se Vám vrátí časem. Záleží kolik se tím "odstraní" přesměrovaných volání, na kterých byste se spolupodílel platbou...

Jestli jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám....
zvrablik
Příspěvky: 4
Registrován: ned 21. črc 2013 14:09:50

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od zvrablik »

Diky za vysvetleni, omlouvam se, mel jsem tam napsat, ze mam dual sim mobilni telefon.

S prenesenim jsem pocital, ale cetl jsem zde na foru, ze to zatim neni mozne a tak jsem hledal moznost, jak to "vyresit" jinak.

Jeste jednou diky.

Dobrou noc.

S pozdravem,
Zdenek Henek
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od konrad »

Na výpise volání ze sim odorik 799xxxxxx se mi zobrazuje cena za 1 minutu do mobilní sítě ČR 1,69 Kč.

31-07-2013 - 17:25:50 799xxxxxx 775xxxxxx Česká rep. - mobil 0m0s (7) 0.00 1.69 1xxx
31-07-2013 - 17:26:29 799xxxxxx 777xxxxxx Česká rep. - mobil 0m0s (7) 0.00 1.69 1xxx

Jenže chci volat za 0,59 Kč.
Z tohoto důvodu chci na toto číslo CLIP. Je to možné?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: clip na mobilni cislo

Příspěvek od ViR »

konrad píše:Na výpise volání ze sim odorik 799xxxxxx se mi zobrazuje cena za 1 minutu do mobilní sítě ČR 1,69 Kč........... Jenže chci volat za 0,59 Kč. Z tohoto důvodu chci na toto číslo CLIP. Je to možné?
Ale to můžete. Ovšem nikoli GSM hovorem, ale přes VoIP. Stačí se přihlásit k dané lince SIP klientem a je hotovo. Samozřejmě ale musíte mít přístup k internetu odpovádající kvality.
Odpovědět