SIM Odorik

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Netolish
Příspěvky: 23
Registrován: pon 04. bře 2013 12:24:16

SIM Odorik

Příspěvek od Netolish »

Koupil jsem si SIM kartu Odorik a rád bych se zeptal.

Kartu aktivuji a přiřadím k ní Odorik GSM číslo 79979xxxx.
Pokud bych se přeci jen rozhodl pro převod současného čísla
od Vodafone, budu si muset koupit novou SIM kartu nebo je
možné převést číslo na již aktivovanou?

Druhý trošku technický dotaz spíš možná na T-mobile.
Je karta odolná vůči útokům prezentovaným na letošním
BlackHat?

http://www.darkreading.com/vulnerabilit ... /240158718

Ve stručnosti pomocí spec. SMS je možno kompletně převzít
kontrolu nad telefonem.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SIM Odorik

Příspěvek od Pitomec »

Jak přiřadíš číslo, tak už ho hotovo.
Obrázek
Netolish
Příspěvky: 23
Registrován: pon 04. bře 2013 12:24:16

Re: SIM Odorik

Příspěvek od Netolish »

Pitomec píše:Jak přiřadíš číslo, tak už ho hotovo.
Obrácený postup ale funguje - tedy výměna SIM při zachování
čísla (např. v případě krádeže, změny formátu se změnou
přistroje atd.) Čekal bych, že je někde pouze spárován IMSI
s tel. číslem a spárování s jiným by teoreticky mělo být proveditelné.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: SIM Odorik

Příspěvek od Largon »

Teoreticky proveditelné ano, ale prakticky T-Mobile.

Prohazovat naše čísla u SIM karet možné je, ale v případě přenosu od jiného operátora je nutné použít novou SIM kartu, na kterou dosud nebylo přiřazeno číslo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: SIM Odorik

Příspěvek od ViR »

Largon píše:Prohazovat naše čísla u SIM karet možné je, ale v případě přenosu od jiného operátora je nutné použít novou SIM kartu, na kterou dosud nebylo přiřazeno číslo.
Teď se zeptám úplně hloupě :-) Alternativní CLI na SIMce asi nastavit nepůjde, že? (Je mi jasné, že technicky by to T-Mobile uměl... stejně jako to, že u callbacku jej může odeslat odoričí ústředna. O to tu nejde.)
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: SIM Odorik

Příspěvek od Largon »

ViR píše:Alternativní CLI na SIMce asi nastavit nepůjde, že?
Odchozí hovory ze SIM karty jdou skrz naši ústřednu, takže CLI teoreticky přenastavit můžeme. Momentálně to ale není implementováno.
sin
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17. led 2013 13:41:58

Re: SIM Odorik

Příspěvek od sin »

Přikláním se taky k alternativní CLI na SIM. U mě je to např. kvůli bankovní aplikaci (Raiffeisen bank), která je přímo na SIM a tudíž potřebuji mít i původní SIM.
Naposledy upravil(a) sin dne čtv 08. srp 2013 12:23:37, celkem upraveno 1 x.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: SIM Odorik

Příspěvek od ViR »

Largon píše:
ViR píše:Alternativní CLI na SIMce asi nastavit nepůjde, že?
Odchozí hovory ze SIM karty jdou skrz naši ústřednu, takže CLI teoreticky přenastavit můžeme. Momentálně to ale není implementováno.
To je ale docela významná možnost. Je dost lidí, pro které portace čísla k Odoriku z různých důvodů nepřipadá v úvahu či není vhodná (u mne např. "hlavní SIMka" ve VPN), ale možnost odchozích hovorů přímo z mobilu s jejím CLI může být významný důvod, proč si odoričí SIM pořídit... A v éře dostatku dvousimkových mobilů není problém v tom, že příchozí hovory půjdou přes druhou SIM.

A v podstatě to znamená, že přes Odorik u mne půjde více "služebních" hovorů, protože nechci klienty divočet dalším číslem....

BTW, všiml jsem si, že když vytočím nějakou hloupost, upozorní mne na to ústředna Odoriku:-).
sin
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17. led 2013 13:41:58

Re: SIM Odorik

Příspěvek od sin »

ViR píše:
Largon píše:
ViR píše:Alternativní CLI na SIMce asi nastavit nepůjde, že?
Odchozí hovory ze SIM karty jdou skrz naši ústřednu, takže CLI teoreticky přenastavit můžeme. Momentálně to ale není implementováno.
To je ale docela významná možnost. Je dost lidí, pro které portace čísla k Odoriku z různých důvodů nepřipadá v úvahu či není vhodná (u mne např. "hlavní SIMka" ve VPN), ale možnost odchozích hovorů přímo z mobilu s jejím CLI může být významný důvod, proč si odoričí SIM pořídit... A v éře dostatku dvousimkových mobilů není problém v tom, že příchozí hovory půjdou přes druhou SIM.

A v podstatě to znamená, že přes Odorik u mne půjde více "služebních" hovorů, protože nechci klienty divočet dalším číslem....

BTW, všiml jsem si, že když vytočím nějakou hloupost, upozorní mne na to ústředna Odoriku:-).
Já jsem si právě pořídil ODORIK SIM v domnění, že si tam nastavím CLI původní SIM karty. To, že to "zatím "nejde jsem zjistil záhy, když jsem to nikde v nastavení nenašel.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SIM Odorik

Příspěvek od Pitomec »

Toto snad nenabízí v ČR nikde nikdo, aby se u SIM používal jiný CLIP, než jaký má karta samotná...
Obrázek
Odpovědět