"Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od Pitomec »

Georgius píše:Osobně s více čísly u kontaktu nemám problém, to umí i dumbphone. Spíš bych se přimluoval za tu možnost kombinace s číslem linky co tu padla, t.j. třeba *20 (nebo *02 - jak by se to líp implementovalo), abych prostě Frantovi volal "z pracovního" a Lojzovi "ze soukromého".
To už přece funguje, akorát si to musíš nastavit zde: http://www.odorik.cz/ucet/sdilene_identifikace_linky
Obrázek
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od lifdo69 »

Pitomec píše:
Georgius píše:Osobně s více čísly u kontaktu nemám problém, to umí i dumbphone. Spíš bych se přimluoval za tu možnost kombinace s číslem linky co tu padla, t.j. třeba *20 (nebo *02 - jak by se to líp implementovalo), abych prostě Frantovi volal "z pracovního" a Lojzovi "ze soukromého".
To už přece funguje, akorát si to musíš nastavit zde: http://www.odorik.cz/ucet/sdilene_identifikace_linky
No jo, ale nemají to nastaveno v systemu když chci volat z odorik sim zadaním xxxx*02 třeba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od Pitomec »

Když volám ze SIM Odorik a za telefonní číslo dám *1, tak se hovor identifikuje v pořadí první linkou, kterou u Odoriku v účtu mám. Když dám *2, tak se identifikuje druhou linkou atd. Akorát to musím mít povolené, viz odkaz výše.
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Když volám ze SIM Odorik a za telefonní číslo dám *1, tak se hovor identifikuje v pořadí první linkou, kterou u Odoriku v účtu mám. Když dám *2, tak se identifikuje druhou linkou atd. Akorát to musím mít povolené, viz odkaz výše.
Každý máte na mysli něco jiného. Pan kolega lifdo69 píše o "zjednodušeném callbacku", který je iniciován kódem *0 (protože neexistuje nultá linka, a tento kód tedy s ničím nekoliduje), zatímco vy píšete o využití CLI té které linky při běžném přímém volání.

A padl tu návrh pro techniky, zda by nebylo možné obojí spojit dvou (či více) ciferným kódem za "*", kde význam nuly by stále znamenal požadavek na callback a další číslice (či číslo) by byl požadavek na CLI.

Já jsem to pak komentoval tím, že je to patrně nadbytečné zesložitění systému, protože účastníci, kteří potřebují měnit CLI již mají obvykle kvalitnější HW, kde toho lze dosáhnout jinými prostředky přes Javu či OS. (A cílem zavedení xxxxxxxxx*0 bylo maximální zjednodušení požadavku na callback pro ty uživatele, kteří mají problémy už se samotnou obsluhou mobilu. Tedy zejména pro starší seniory s nějakým fyzickým omezením ...)
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od lifdo69 »

To vir, přestě tak, každý sme mysleli neco jiného, ja tma měl dát ještě co konkrétně myslím a nevzniklo by toto nedorozumění :)
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od Georgius »

lifdo6: každý ne, já jsem to myslel stejně jako Vy (narozdíl od kolegy Pitomce)
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od paty07 »

Já si nemyslím, že to systém zesložiťuje. Prostě senior volá s "*0" a maniaci vědí, že když za nulu přidají další číslo, tedy "*01" volají s identifikací první linky ;)
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od lifdo69 »

Georgius píše:lifdo6: každý ne, já jsem to myslel stejně jako Vy (narozdíl od kolegy Pitomce)
No já to napsal sice obecně, ale myslel sem to jen na kolegu Pitomce. Myslím si že to by byla zajimavá funkce navíc dyž by šla vybrat i identifikace linky, ae je o tázka jestli už nechceme moc, když odorik toho už umí tolik
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od Pitomec »

Tak to sorry, opravdu došlo k menšímu nedorozumění :) Jinak bych byl ale pro, aby ten callback šel nějak nastavit i napevno, jak jsem psal, protože kontakty v tel. seznamu mám bez té *0
Obrázek
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od lifdo69 »

Pitomec píše:Tak to sorry, opravdu došlo k menšímu nedorozumění :) Jinak bych byl ale pro, aby ten callback šel nějak nastavit i napevno, jak jsem psal, protože kontakty v tel. seznamu mám bez té *0
I když ta automatická funkce by byla ještě lepší pro ty starší osoby a tak, pro které toto bylo myšleno. nebo ne?
Odpovědět