"Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
petr-kohut
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. čer 2013 18:53:13

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od petr-kohut »

kovik píše:Zdravim,
tak je to nasazene pro beta testovani.
Super :) Funguje to. Ale v tomhle případě by opravdu bylo asi nutné zabránit ústředně v opakování pokusu, když kterákoliv strana hovor zamítne nebo nestihne přijmout. Není problém to zkusit vytočit znovu :)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od ViR »

kovik píše:Zdravim, tak je to nasazene pro beta testovani.
Jeví se mi to v zásadě funkční, ale ve třech případech se mi to volání zdvojilo. První případ byl při zapnuté funkci "čekající hovor", kdy se pověsilo druhé příchozí volání do fronty, další případy byly u jen cca 12 - 15 sec. trvajících hovorů, kdy po zavěšení přišlo další zpětné volání. Při hovoru od 16 - 20 sec. už to bylo OK. (Telefon Xperia E Dual, ještě to zkusím s nějakým "hlupáčkem".)

Fci čekající hovor jsem zrušil, stejně ji běžně nepoužívám, ale ten opakovaný příchozí hovor při krátkém volání může být problém... To by chtělo vychytat...

Update: Na šuplíkovém Siemensu MT50 to funguje bez problémů, s výhradou výše uvedeného opakování CallBacku, pokud je hovor pod cca 15 sec.
Naposledy upravil(a) ViR dne pon 12. srp 2013 14:16:44, celkem upraveno 2 x.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

kovik píše:Zdravim,
tak je to nasazene pro beta testovani.
A co je nasazené pro beta testování ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:A co je nasazené pro beta testování ?
Ále, nic zajímavého. To neřešte. ;)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

Mně to ale zajímá ?!
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Mně to ale zajímá ?!
A jo takhle... No na to stačí pročíst vlákno, dokud tu ještě je...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

Aha, takže pokud tomu dobře rozumím, Odorik teď nasadil do beta testování možnost zpětného volání skrze kód 970 a volané číslo ze SIM karty ODORIKA je to tak ? Například 970799794xxx ? Je to tak ?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
byla tam chyba callback se vyvolal 2x, protoze po zamitnuti prisel jeste jeden pokus.
Opraveno.

To, ze hovor po uzivatelskem odmitnuti zvoni jeste nekorikrat je vlastonst, ktera se tu uz resila i to, ze po zaveseni volaneho ocekava ustredna zadani noveho cisla.

Obe veci jsou dle meho nazoru v tomto pripade nechtene a podivam se co se da delat.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

Aha, už jsem to pochopil, takže aby Call Back fungoval na SIM kartě Odoriku musím tedy vytočit číslo například 799 794 xxx *0. Tož jsem tak udělal ale je tam problém, na druhé straně to tam začne vyzvánět a když tipnu telefon, tak do půl minuty příjde zpětné volání a s tím číslem 799 794 xxx se hovor opět naváže. Nešlo by to udělat tak aby tam byl obsazovací tón a pak aby to na volané straně klasicky zvonilo až při zpětném volání ? Například budu volat na toto číslo 720720720*0 aha slyším obsazovací tón, tipnu telefon. Do 30 sec. obdržím zpětné volání, zvednu hovor a teprve pak dojde ke klasickému vytáčení s druhou stranou 720720720.

Zjistil jsem totiž jeden problém. A to, že pokud je na lince automaticky nastavena hlasová schránka nebo IVR hlasový konverzant, tak se hovor normálně spojí a účtují se peníze a pak už přestává být smysluplné zavěsit a počkat si na zpětné volání. Proto bych uvítal obsazovací tón nebo nějakou hlášku například " Volané číslo neexistuje ".

Právě jsem to otestoval s jedním číslem ODORIK, kde mám nastavené paralelní vyzvánění do hlasové schránky. Hovor se spojil.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: "Simple CallBack" na vlastní (MVNO) SIM

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
to byl rozpracovany stav, uz by to melo byt vsechno v poradku, zadne opakovane volani a hlaska zadejte telefoni cislo.
Odpovědět