České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Zdravím, mám jeden nový poznatek, když si chci koupit jízdenku v e-shopu Českých Drah a zadám tam telefonní číslo jako číslo pro příjem informačních SMS ( např. informaci o poloze vašeho vlaku a případných dopravních omezeních na jeho trase, atd. ) A zadám tam číslo např. 799794000 ) Tak České dráhy mi napíšou červeným písmem při potvrzení " Zadané telefonní číslo není čislem mobilního telefonu. "

Mám obavy, že Odorčí čísla nepůjdou nastavit protože firmy zřejmě berou pouze Celulární čísla v sítí O2, T-mobile, Vodafone. Bylo by možné se obrátit na České dráhy aby si rozšířili databázi mobilních čísel ? Děkuji 8-)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Mám obavy, že Odorčí čísla nepůjdou nastavit protože firmy zřejmě berou pouze Celulární čísla v sítí O2, T-mobile, Vodafone.

Prostě tam mají chybu, protože to programoval nějaký packal. Ta odoričí čísla samozřejmě jsou umístěna v síti T-Mobile.
helmut.niederman píše: Bylo by možné se obrátit na České dráhy aby si rozšířili databázi mobilních čísel ? Děkuji 8-)
A co vám v tom obrácení se na ČD brání?
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od jiri.filip »

ViR: Pane kolego, ač Helmut má občas otázky, resp. připomínky typu "na zabití", ve Vaší odpovědi týkající se kontaktování ČD jste zcela "mimo mísu".

Helmut není pro ČD ve věci (ne)akceptace odoričích mobilních čísel "smluvním partnerem". Speciálně v molochu typu ČD se jeho podnětem nebude nikdo zabývat. V tomto si musí udělat pořádek sám Odorik. Tzn. kontaktovat písemně ČD s žádostí o odstranění závady, která je pravděpodobně v rozporu se zákonem, např. do 90 dnů. Nebude-li závada v uvedené lhůtě odstraněna, poslat stížnost na příslušný orgán (ČTÚ?).
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od enigmatic »

jiri.filip píše:ViR: Pane kolego, ač Helmut má občas otázky, resp. připomínky typu "na zabití", ve Vaší odpovědi týkající se kontaktování ČD jste zcela "mimo mísu".

Helmut není pro ČD ve věci (ne)akceptace odoričích mobilních čísel "smluvním partnerem". Speciálně v molochu typu ČD se jeho podnětem nebude nikdo zabývat. V tomto si musí udělat pořádek sám Odorik. Tzn. kontaktovat písemně ČD s žádostí o odstranění závady, která je pravděpodobně v rozporu se zákonem, např. do 90 dnů. Nebude-li závada v uvedené lhůtě odstraněna, poslat stížnost na příslušný orgán (ČTÚ?).
Mám obavy, že ČD se nebude bavit ani s Odorikem a bude to muset vyřešit GTS a možná přímo T-mobile.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od Pitomec »

jiri.filip píše:ViR: Pane kolego, ač Helmut má občas otázky, resp. připomínky typu "na zabití", ve Vaší odpovědi týkající se kontaktování ČD jste zcela "mimo mísu".

Helmut není pro ČD ve věci (ne)akceptace odoričích mobilních čísel "smluvním partnerem". Speciálně v molochu typu ČD se jeho podnětem nebude nikdo zabývat. V tomto si musí udělat pořádek sám Odorik. Tzn. kontaktovat písemně ČD s žádostí o odstranění závady, která je pravděpodobně v rozporu se zákonem, např. do 90 dnů. Nebude-li závada v uvedené lhůtě odstraněna, poslat stížnost na příslušný orgán (ČTÚ?).
Zákazník Českých drah je samozřejmě partnerem a naprosto v pohodě se může na ČD obrátit. A pokud neuspěje, tak bych doporučil Černé ovce. Tam už ČD dlouho nebyly, tak by ta reportáž mohla vyjít :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od Largon »

My nejsme smluvní partner ČD, takže je úplně jedno, kdo jim to nahlásí.

Myslím, že to příliš hrotíte. ČD určitě nemají žádný zájem na tom, aby blokovaly služby části svých zákazníků, kór teď, když se jim do toho cpe konkurence. Jen si zatím ještě nevšimli, že tu jsou nějací MVNO a neupravili si podle toho svůj systém.
chovanecm
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:04:54

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od chovanecm »

Zajímalo by mě, jak rychle (a zda vůbec) s tím České dráhy od podání podnětu něco provedou. Oni totiž mají takovou tendenci vymýšlet důvody, proč něco nejde.

Mimochodem, před pár dny mi přišlo z ČD obchodní sdělení zakončené klasickou informací o tom, jak se odhlásit z odběru newsletteru. Zajímavá je ta lhůta…
Svůj souhlas se zasíláním obchodních sdělení můžete odvolat tím, že z adresy,
na kterou Vám bylo toto obchodní sdělení zasláno, odešlete e-mail na adresu opt-out@mail.inkarta.cz.
Vaše adresa bude poté vyřazena do 30 dnů.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od ViR »

jiri.filip píše: V tomto si musí udělat pořádek sám Odorik. Tzn. kontaktovat písemně ČD s žádostí o odstranění závady, která je pravděpodobně v rozporu se zákonem, např. do 90 dnů. Nebude-li závada v uvedené lhůtě odstraněna, poslat stížnost na příslušný orgán (ČTÚ?).
Podle mého názoru je vcelku zřejmé, že u této služby (posílání informačních SMS o dopravě) a v tomto postavení (železniční dopravce) nejsou ČD poskytovatelem služeb elektronických komunikací ve smyslu ZoEK, ale s pravděpodobností blížící se jistotě jsou v postavení účastníka, tedy smluvního uživatele elektronických komunikací.

A z toho je problém dovodit jakékoli porušení zákona, stejně jako "povinnost" bavit se s nějakým operátorem (s výjimkou svého) v rozsahu větším, než jak by se měly ČD bavit o chybě v nějaké své doplňkové informační aplikaci dostupné přes web se svým zákazníkem... Ono i když jde patrně v tomto případě o SW chybu, tak je plně v dispozici účastníka, komu bude či nebude telefonovat a/nebo posílat SMS.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od luky »

osobně si myslím, že je třeba tam prostě co nejdřív poslat stížnost. Prostě líná huba, holé neštěstí. Když to pošle zákazník, bude mu napsání stížnosti emailem trvat chvíli. Jen jednou se mi stalo, když mi sekretářka jednoho vyššího úředníka arogantně odepsala, že na můj email bez elektronického podpisu nebudou odpovídat, ať stížnost vytisknu, podepíšu a papír pošlu (odpověděli mi pak stejně emailem bez el. podpisu, že nic řešit nebudou).

Protože ČD není malý eshop a jezdí jimi kdekdo, uvítám, když se ozve i Odorik.

Stačí jen popsat chybu a uvést, že jinak nemůžu užívat jejich služeb, a musel bych ač nerad jezdit konkurencí. Hotovo
Třeba budete příjemně překvapeni, jak to půjde rychle
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: České dráhy neuznávají GSM celulární čísla Odorik

Příspěvek od paty07 »

luky píše:osobně si myslím, že je třeba tam prostě co nejdřív poslat stížnost. Prostě líná huba, holé neštěstí. Když to pošle zákazník, bude mu napsání stížnosti emailem trvat chvíli. Jen jednou se mi stalo, když mi sekretářka jednoho vyššího úředníka arogantně odepsala, že na můj email bez elektronického podpisu nebudou odpovídat, ať stížnost vytisknu, podepíšu a papír pošlu (odpověděli mi pak stejně emailem bez el. podpisu, že nic řešit nebudou).

Protože ČD není malý eshop a jezdí jimi kdekdo, uvítám, když se ozve i Odorik.

Stačí jen popsat chybu a uvést, že jinak nemůžu užívat jejich služeb, a musel bych ač nerad jezdit konkurencí. Hotovo
Třeba budete příjemně překvapeni, jak to půjde rychle
Problém je, když bydlíš v nějaké horní dolní, kde končí koleje a jezdí tam jen ČD. ;)
Odpovědět