Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je technicky proveditelné a možné převést stávající kartu od O2 na již existující SIm kartu Odorik. Například mám kartu Odorik s číslem 799799799 a teď když bych chtěl převést číslo od O2 např. 723 723 723 je možné to převést tak, že číslo Odorik 799799799 bude zrušeno a místo něj bude navedeno číslo 723723723 ? Tedy je možné při portací mobilního čísla O2 zadat sériové číslo SIM karty a PIN na Sim kartě, která je již aktivní a je na něm číslo Odorik např. 799 799 799 ? Nebo musím portaci čísla O2 provést na úplně novou neaktivovanou plastovou SIM kartu, kterou zakoupím v e-shopu která ještě nemá přirazené číslo Odorik ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od ViR »

B. je správně. Ne že by technicky nebyl ten tzv. swap čísla na SIM možný, ale T-Mobile to u přenesených čísel z nějakého důvodu nepřipouští. Tedy pokud se něco nezměnilo....
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Já bych byl radši kdyby se to původní číslo Odorik 799794xxx změnilo na to přenesené číslo 723 123 456 tedy kdyby šla portace na již existující SIM kartu Odorik a to původní číslo 799 794 xxx by se smazalo. Nešlo by to nějak po domluvě s T-mobile ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Já bych byl radši kdyby se to původní číslo Odorik 799794xxx změnilo na to přenesené číslo 723 123 456 tedy kdyby šla portace na již existující SIM kartu Odorik a to původní číslo 799 794 xxx by se smazalo. Nešlo by to nějak po domluvě s T-mobile ?
Prodej nových SIMek je je jednak pro TMobile výdělečná záležitost, a jednak pro to měl patrně TMo nějaký důvod, když původně to vypadalo, že swap bude bez problémů možný u všech čísel (nyní je možný pouze u nepřenesených odoričích čísel).

Ale Odorik by musel přimět GTS (která z toho má patrně také provizi), aby toto dojednala s T-Mobile. Podle mne, ne že by to bylo absolutně nemožné, ale vzhledem k náročnosti takových vyjednávání s TMo není možné rozumně očekávat, že to někdo bude podstupovat, pokud to nebude pro Odorik či GTS "závažný problém". A tím zatím patrně usilovná snaha jednoho zákazníka ušetřit 50 Kč není.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od MaT »

Není v této záležitosti něco nového, nějaká změna? Docela brzy budu právě toto řešit. Mám Odorik SIM kartu, ke které už je navázáno Odoričí číslo (které nepotřebuji). Ale budu přenášet číslo od Vodafone k Odorikovi. V nejhorším případě koupím další SIM kartu, ale co pak s tou, co potřebovat nebudu (a s tím číslem)? Přijde mi to prostě jako takové plýtvání a že by bylo ekonomičtější/ekologičtější (nebo nevím co ještě eko), kdybych další SIM kartu kupovat nemusel... :-)
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od Georgius »

Kamarád to teďka taky řeší, jestli přenést a nebo nové číslo. Samozřejmě existuje taková ta varianta - koupit novou simku, starou dát "do bazaru" a za tuto operaci zaplatit 50 Kč, ale stejně je to takové divné, přeci jen všichni "trafikoví" virtuální "takyoperátoři" tohle (vzhledem k jejich "takyvirtuálnosti", např bleskmobil) umí - prostě na začátku má SIMka nějaké číslo a když chci přenést, tak přenesu a nemusím blbnout s nákupem nové SIMky ... kamarád je vysokoškolský profesor, tři tituly před jménem (a z toho jeden Ing), jeden za jménem, ale přesně tyhle úvahy jsou i pro něj dost složité.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od MaT »

No já nakonec koupil za 100 Kč novou SIMku a převod čísla zadal na ni. A jestli je šance někde za tu SIMku, co už nepotřebuji, dostat alespoň 50 Kč, tak také dobré, přišlo by mi hloupé ji vyhazovat...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:No já nakonec koupil za 100 Kč novou SIMku a převod čísla zadal na ni. A jestli je šance někde za tu SIMku, co už nepotřebuji, dostat alespoň 50 Kč, tak také dobré, přišlo by mi hloupé ji vyhazovat...
Jasně zaneste nebo pošlete ji zpátky obyčejným dopisem. Pokud je nevyloupnutá vrátíme 100 Kč, pokud je vyloupnutá a seškrabaný PIN tak 50 Kč.
Do dopisu napište, na který účet chcete vrátit peníze.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od MaT »

Vyloupnutá je - v nějakém mobilu už byla, ale minimálně používaná. Já z toho provedl asi 2 testovací hovory... PIN seškrábnutý je (jinak by ani v Odoričím rozhraní nešla aktivovat). A není pro mě ani problém zastavit se v Praze na pobočce - jen aby se pak na mě slečna netvářila překvapeně, co že to po ní chci. :-)
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 269
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze přenést číslo od O2 již na existující SIM Odorik ?

Příspěvek od misa »

MaT píše:Vyloupnutá je - v nějakém mobilu už byla, ale minimálně používaná. Já z toho provedl asi 2 testovací hovory... PIN seškrábnutý je (jinak by ani v Odoričím rozhraní nešla aktivovat). A není pro mě ani problém zastavit se v Praze na pobočce - jen aby se pak na mě slečna netvářila překvapeně, co že to po ní chci. :-)
Slečny v Praze zrovna na tohle dostaly včera školení, takže by se tvářit překvapeně neměly :-) Klidně to tam doneste. Vezměte prosím s sebou ale i tu plastovou kartičku s PINem, co se to z ní vylouplo.
Odpovědět