MMS služby

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

MMS služby

Příspěvek od helmut.niederman »

V ceníku http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _operatora je uvedeno, že MMS zpráva stojí 3,50 Kč.
A teď mne zajímá jedna věc, proč MMS odeslaná na email stojí 5,50 Kč a na obyčejný telefon 3,50 Kč ? Myslel jsem si, že když odesílám fototextovou zprávu na emailovou adresu, takže se nic neúčtuje pouze datové přenosy ?
Dnes jsem to testoval a potřeboval bych vysvětlení. Na běžné číslo to stojí 3,50 Kč ale na email 5,50 Kč.
Přitom cena 5,50 Kč se vztahuje na zahraniční čísla ale já posílal na mail a tudíž bych to měl mít levnější než odeslání na klasický mobilní číslo, nemyslíte ? Navíc tu hraje ještě fakt, že se platí internetový datový přenos. Neměli by byt videotextové, audiotextové, či fototextové zprávy na email s velmi nízkým poplatkem za datové přenosy ?

Pro informaci, když odesíláte SMSku na emailovou adresu např.email@internet.pk tak příjemce zprávy obdrží email ve kterém se mu zobrazí odesílatel ve tvaru telefonnicislo@mms.t-mobile.cz napriklad 420799799794@mms.t-mobile.cz
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: MMS služby

Příspěvek od 5uch »

helmut.niederman píše:V ceníku http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _operatora je uvedeno, že MMS zpráva stojí 3,50 Kč.
A teď mne zajímá jedna věc, proč MMS odeslaná na email stojí 5,50 Kč a na obyčejný telefon 3,50 Kč ? Myslel jsem si, že když odesílám fototextovou zprávu na emailovou adresu, takže se nic neúčtuje pouze datové přenosy ?
Za přenos MMS zpráv by se data neměla účtovat vůbec. Data u MMS jdou přes jiný přístupový bod, který má účtování "za kus", nikoli za počet přenesených kB.

Že je cena za MMS poslanou na e-mail jiná než za MMS na mobilní zařízení považuji za legitimní (ale čekal bych, že spíš bude nižší než za poslání na mobil). V některých zahraničních sítích se rozlišuje MMS na domácí mobily/vlastní síť, zahraniční mobily a e-mail. Každopádně by to mělo být z ceníku Odorika zřejmé a je to dobrý podnět k jeho doplnění.
helmut.niederman píše: Pro informaci, když odesíláte SMSku na emailovou adresu např.email@internet.pk tak příjemce zprávy obdrží email ve kterém se mu zobrazí odesílatel ve tvaru telefonnicislo@mms.t-mobile.cz napriklad 420799799794@mms.t-mobile.cz
To je vcelku pochopitelné, když Odorik využívá infrastrukturu TM. MMS zprávy na mail centrum zpráv operátora obvykle "zabalí" do svého kabátku, přidá loga atd. Český Vodafon dokonce přidá odkaz na MMS odpověď zdarma (i pro své nezákazníky).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět