Nastaveni internetoveho pripojeni v mobilu Nokia 206

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Preipad Customer
Příspěvky: 17
Registrován: sob 17. srp 2013 17:55:21

Nastaveni internetoveho pripojeni v mobilu Nokia 206

Příspěvek od Preipad Customer »

Zdravicko, mohli byste prosim na svych strankach Odorik durazne informovat zakazniky, kteri nastavuji internetove pripojeni u telefonu Nokia aby nechali vypnute PROXY nastaveni pristupoveho bodu ?
Menu > Nastavení > Konfig. přenosů > Osobní nastavení > Volby > Přidat nové > Web

Podle manualu T-mobile zde https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Nastav ... ia_206.pdf u telefonu NOKIA 206 se nastavuje pristupovy bod takto, ze se ma aktivovat proxy. Jenze ve skutecnosti se telefon Nokia 206 se sim kartou Odorik nepripoji na zadny web v aplikaci Nokia Xpress a tak jsem tedy zjistil, ze je nutne v osobni konfiguraci v nastaveni pristupoveho bodu musi nechat vypnout proxy a pak se nastavuje jen nastaveni nosice, kde opet T-mobile ma chybu, neb v navodu uvadi, ze se nemusi vyplnovat uzivatelske jmeno a heslo a pritom se musi zadat a to wap.
Takze pokud se pripojujete k internetu z aplikace Nokia Xpress nechte vypnute Proxy a bude vam to fungovat. Bohuzel tohle jsem se nikde nedocetl na strankach Odorik ani v e-shopu a T-mobile v navodech to ma spatne napsane. Rozhodne nedoporucuji stahovat konfiguracni SMSku pro pripojeni k internetu. Lepsi je nastavit osobni konfiguraci. V pripade nastaveni MMS tam uz data jsou platna jak ze stranek T-mobile tak i Odoriku. :idea:

Rozhodne nepovazuji za korektni nastavovat uzivatelske jmeno : gprs a heslo : gprs, vzdy musi byt wap, jinak vam internetove pripojeni z tohoto typu telefonu nebude korektne fungovat.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nastaveni internetoveho pripojeni v mobilu Nokia 206

Příspěvek od xtonda »

No ten návod je kapku zmatený, každopádně co mám zkušenost s kartami různých operátorů, tak už docela dlouho jediné co je potřeba nastavit u všech operátorů shodně je APN (Access Point Name - jméno přístupového bodu) na internet. Uživatelské jméno/heslo nastavovat potřeba není a AFAIK je jedno co se tam dá, ale nejlepší je prostě vytvořit nové nastavení a zadet jen APN, zbytek nechat ve výchozím nastavení. U nějakého poměrně dost staršího zařízení setkal s tím, že bylo potřeba mít to neprázdné, ale mohlo tam být cokoliv. Toto platí pro čistý přístup na internet, u MMS je to jinak a WAP už dnes snad nikdo nepoužívá.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaveni internetoveho pripojeni v mobilu Nokia 206

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel žádné oficiální informace o tom, jak si uživatelé mají nastavit telefon, aby jim fungoval internet a všechny aplikaci, jsme nedostali. Instrukce uvedené zde https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... a-odorikcz jsou jen moje dedukce. Bohužel málo informací jsem nenašel ani na stránkách jiných virtuálních operátorů, kteří též používají gts a T-mobile.
A GTS moc na emaily neodpovídá, dá to vždy nějakou snahu, než se z nich dostane nějaká a to často i velmi nepřesná odpověď. Zrovna ale na tohle jsem dotaz nevznesl.

Na druhou stranu ale téměř všem uživatelům internet funguje bez toho, aby museli cokoli nastavovat.

Jak jste přišel na to, že je třeba vyplnit wap wap?
Mám mimo jiné také nokii 206, z které jsem poté přešel na nokii 210, a na nic nečekaného si nevzpomínám.

To, že konfigurační sms dorazí, je vidět z výpisu příchozích sms. Je to speciální sms, která se nijak neprojevuje.

Mám za to, že konfigurační sms chodí naprosto automaticky a uživatel se o tom ani nedozví, ani tomu nemůže zabránit. Prostě mu to funguje. Pokud tohle z nějakého důvodu selže, pak je dobrý nápad se podívat na návody, které poskytuje T-mobile k jednotlivým telefonům a zkusit tam lecčím zahýbat.

Pravděpodobně jsou zde ale lidé znalejší mobilních telefonů než já, takže si rád nechám poradit.
Odpovědět