Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od blayen »

Tak ta útrata by se snad počítala i za hovory provedené z čísla i jinak než přes gsm (přes net/odorik.exe/android klient). Pokud to bude jen za gsm je to horší ale i tak se to dá (ikdyž s odoričíma cenama a účtovánim může bejt i to kilo problém :-D )
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od JPT »

A taky když si dáte u Voocalu paušál za 99 Kč, tak zaplatíte 121Kč, protože je tam minimální plnění 100Kč bez dph.

Je to super, že snižujete poplatky, ale když už člověk moc nevolá a má VoIP, tak z mobilu provolá ještě míň, tak i těch 100Kč pro odpuštění poplatku je hodně. VoIP si ale nemůžu vynachválit. To je super. Člověk platí jen co provolá a ještě po vteřinách. U Voocalu je účtování 60/60 i u VoIP.

Taky by to možná chtělo dát přechod zdarma i třeba podmíněný tím, že u Vás bude zákazník třeba rok, protože těma vstupníma poplatkama určitě odrazujete běžné uživatele (nefanoušky Odorika). Bratránek si dal právě Voocall i když se měl ptal na Odorika, ale chtěl vědět i o ostatních virtuálech. Neptal jsem se ho přesně proč si dal Voocall, protože to už pak se mnou nerozebíral a došel s hotovou věcí, že má Voocall, ale určitě hrálo roli přechod zdarma a opticky levnější minuta v balíčku. Možná by to chtělo dát i balíčky i když se to Odoriku moc nelíbí. A nebo, alespoň snižování ceny za minutu podle útraty.

EDIT: Sorry, místo Voocalu jsem chtěl napsat FAYN. Já už v těch virtuálech mám zmatek a plete se mi to :-(
Naposledy upravil(a) JPT dne úte 19. lis 2013 13:35:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od enigmatic »

JPT píše:A taky když si dáte u Voocalu paušál za 99 Kč, tak zaplatíte 121Kč, protože je tam minimální plnění 100Kč bez dph.

Je to super, že snižujete poplatky, ale když už člověk moc nevolá a má VoIP, tak z mobilu provolá ještě míň, tak i těch 100Kč pro odpuštění poplatku je hodně. VoIP si ale nemůžu vynachválit. To je super. Člověk platí jen co provolá a ještě po vteřinách. U Voocalu je účtování 60/60 i u VoIP.

Taky by to možná chtělo dát přechod zdarma i třeba podmíněný tím, že u Vás bude zákazník třeba rok, protože těma vstupníma poplatkama určitě odrazujete běžné uživatele (nefanoušky Odorika). Bratránek si dal právě Voocall i když se měl ptal na Odorika, ale chtěl vědět i o ostatních virtuálech. Neptal jsem se ho přesně proč si dal Voocall, protože to už pak se mnou nerozebíral a došel s hotovou věcí, že má Voocall, ale určitě hrálo roli přechod zdarma a opticky levnější minuta v balíčku. Možná by to chtělo dát i balíčky i když se to Odoriku moc nelíbí. A nebo, alespoň snižování ceny za minutu podle útraty.
Odorik netrpí na "reklamštinu" a proto je to tak jak to je. Neočekávám, že budou obchodní strategii měnit.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od JPT »

enigmatic píše: Odorik netrpí na "reklamštinu" a proto je to tak jak to je. Neočekávám, že budou obchodní strategii měnit.
Tak balíčky se myslím dají udělat i bez reklamštiny. Já to psal pro dobro Odorika, a je jen na něm jestli se nad tim zamyslí a nebo bude držet nějakou strategii, kterou začal od začátku. Každý se může rozhoudnout jakou službu si pořídí. Jen píšu jak to vidím já a co si myslím, že by na lidi zabralo a nemusí v tom být reklamština. Pokud se ty věci oznámí tak jak jsou od začátku a nemusí je člověk pracně někde vyhledávat, tak to podle mě neni reklamština.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od enigmatic »

JPT píše:
enigmatic píše: Odorik netrpí na "reklamštinu" a proto je to tak jak to je. Neočekávám, že budou obchodní strategii měnit.
Tak balíčky se myslím dají udělat i bez reklamštiny. Já to psal pro dobro Odorika, a je jen na něm jestli se nad tim zamyslí a nebo bude držet nějakou strategii, kterou začal od začátku. Každý se může rozhoudnout jakou službu si pořídí. Jen píšu jak to vidím já a co si myslím, že by na lidi zabralo a nemusí v tom být reklamština. Pokud se ty věci oznámí tak jak jsou od začátku a nemusí je člověk pracně někde vyhledávat, tak to podle mě neni reklamština.
Už se to tady mnohokrát rozebíralo, že Odorik má poněkud zvláštní obchodní strategii zaměřenou pravděpodobně na hračičky a technické fajnšmekry. Když jsem končil s 802.cz a posléze hledat za levný a nefunkční IPVOX náhradu tak jsem zmínku o Odoriku našel ve fóru. Jiná stopa k němu nevedla.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od Pitomec »

MilanMr píše:Já jsem zcela proti jakémukoliv paušálu či takovému udržovacímu poplatku.
Oblíbenost VoIP je od Odorika v tom, že je v něm volnost. To bychom rádi i u volání z mobilu a jen vyčkáváme, zda se to zlepší. Zaujal nás také Voocall, ale také u předplacené karty chybí možnost roamingu :-(. Něco podobného bych rád viděl u Odorika. Ale některé ostatní služby Voocall které má v ceníku se nám protivý.
Ano, protože za internetové připojení platíš jinému subjektu a Odorik se defacto jenom "veze". Ale u GSM Odoriku je to něco krapet jiného...
Obrázek
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od JPT »

Tak můj je to první VoIP operátor a já jsem hledal na fórech zkušenosti a podle toho, že se rozhodnu. Myslím, že lidi psali, že je dobrý Mikrotech a Odorik z těch levnějších. Mikrotech měl, ale takové nepřehledné stránky a Odorik měl (má) dobrý přehled volání a navíc o něm dobře lidi psali a že služba funguje bez výpadků, tak jsem to zkusil a už u něj zůstal. Možná jsou i levnější, ale kvůli haléřům přecházet nebudu. Jsem tu spokojený.

Možná je to dobrá strategie se rozrůstat jen na doporučení od známých nebo na fóru. Je to něco jako mBank, ale mBank byla jediná podobná banka, tak nabrala o hodně víc klientů za rok než plánovala za 5 let. VoIP operátorů je ale hodně, tak to asi nebude tak rychlé u Odoriku jako u mBank, ale tak postupně se bude počet uživatelů určitě zvyšovat i bez reklamy.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od JPT »

Pitomec píše:
MilanMr píše:Já jsem zcela proti jakémukoliv paušálu či takovému udržovacímu poplatku.
Oblíbenost VoIP je od Odorika v tom, že je v něm volnost. To bychom rádi i u volání z mobilu a jen vyčkáváme, zda se to zlepší. Zaujal nás také Voocall, ale také u předplacené karty chybí možnost roamingu :-(. Něco podobného bych rád viděl u Odorika. Ale některé ostatní služby Voocall které má v ceníku se nám protivý.
Ano, protože za internetové připojení platíš jinému subjektu a Odorik se defacto jenom "veze". Ale u GSM Odoriku je to něco krapet jiného...
Tak ale jsou firmy, které chcou i za VoIP paušál. Tušímže jsem někde viděl i kolem 40Kč. A ceny za volání na mobil jsou někde i kolem 2kč/min.
noneis
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11. srp 2013 13:01:39

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od noneis »

Co se týče těch balíčků, tak to asi záleží na tom co vlastně pod tím pojmem reklamština budeme chápat.
Pokud to budeme chápat tak, že opticky vypadá nabídka líp ale ve skutečnosti zaplatíme víc, tak pochybuji o tom že jde sestavit nějaký balíček bez reklamštiny.
Velkoobchodně se kupuje po minutách a to že se bude balíčkovat stejně nezaručí získání nějaké objemové velkoobchodní slevy, ta závisí spíše na celkovém množství zákazníků. (pokud vůbec nějaká existuje). Takže balíčkování chápu spíše jako obchodní praktiku, která opticky snižuje cenu a spoléhá na fakt, že objem volání jednotlivých zákazníků je proměnlivý. Kdežto velkoobchodní nákup závisí na celkové spotřebě všech zákazníků, která je mnohem konstantnější.

No u mBank je zase "reklamština" ve formě nevýhodných převodních kurzů, neboť se neuvádějí do ceníku. Takže není moc výhodná pro mezistátní transakce.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Poplatek 1,-Kč/1 den ?

Příspěvek od JPT »

Tak když bude stát minuta třeba 2 Kč a v balíčku třeba 50 minut bude stát minuta 1,50 a nebude nikde malým písmem nic napsané a prostě to bude tak jak to je v ceníku, tak to podle mě reklamština neni.

Pokud ale bude při stejných cenách ještě někde něco malým napsané co pak ve finále tu cenu dorovná zase na ty 2kč tak to je podle mě reklamština.

Pokud by operátor nakupoval tu minutu za 1 Kč, tak na té minutě vydělá 0,5kč tak nevím proč by nemohl dát balíček a nebo na balíček musel uplatňovat reklamštinu, pokud to neni záměr. Když jsem psal opticky, tak to je kvůli té reklamštině. pokud se neuplatní reklamština, tak už to není v tom balíčku opticky, ale reálně.
Odpovědět