Internet přez GPRS

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Internet přez GPRS

Příspěvek od kejikl »

Měl bych dotaz. Mám Nokia 3120 a občas bych se nouzově na tomto telefonu potřeboval připojit.
Přenášel jsem číslo od t-mobile, u kterého jsem si nechal i-net úplně zablokovat. Internet byl u něj celkem drahý a pokud jsem se omylem připojil, aktivoval se balíček "internet na den" za tuším 25Kč.
Měl jsem tedy internet u t-mobile zakázaný a bojím se, že se tento zákaz nějak přenesl i k odorikovi, u kterého bych internet chtěl. Je to tak? Může být internet opět "zapnut" odorikem??
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od Pitomec »

Zákaz se zcela jistě nikam nepřenesl. Přeneslo se jedině číslo, ale ne rozsah služeb.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Zákaz se zcela jistě nikam nepřenesl. Přeneslo se jedině číslo, ale ne rozsah služeb.
Přesně tak. Co ale mohlo zůstat, je natavení telefonu takové, aby internet nefungoval.

Pokud internet stále nejde. (je dobré aspoň tak půl dne počkat, aktivace může trvat déle), zkuste to podle návodu zde https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... a-odorikcz
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od kejikl »

Děkuji za odpovědi, číslo je přenesené už skoro dva měsíce. Nastaveno mám podle zmiňovaného odkazu. Ostatně já ho nijak neměnil. Bylo stejné v době kdy internet u t-mobile fungoval, potom co jsem se nechal odpojit i teď co to zkouším rozchodit u Odorika.
Zkusím ještě SIM na jiném telefonu a uvidím.

Jinak mé pokusy o to se připojit, se nějakými těmi 3mi až 5ti kB na pokus, objeví ve statistice Mobilních dat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od Pitomec »

Nastavení některých mobilních telefonů, např. Nokia 208, se liší od návodu na webu Odoriku a je potřeba to udělat viz příloha (je tam i nastavení MMS). U nastavení internetového připojení je někdy potřeba vypnout proxy, byť to v návodu od T-Mobile je uvedené opačně!
Přílohy
internet.jpg
internet.jpg (91.71 KiB) Zobrazeno 8023 x
mms.jpg
mms.jpg (103.18 KiB) Zobrazeno 8023 x
Naposledy upravil(a) Pitomec dne sob 28. pro 2013 20:13:03, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od Pitomec »

Ještě doplnění pro ty, co chtějí používat telefon jako 3G modem pro připojení k netu v PC nebo NB - je potřeba koupit USB kabel A/micro, pak stáhnout a nainstalovat Nokia_Connectivity_Cable_Driver, v PC nebo NB se vytvoří položka telefonického připojení a nastavení tohoto připojení viz obr. v příloze.
Přílohy
tp.jpg
tp.jpg (59.17 KiB) Zobrazeno 7631 x
Naposledy upravil(a) Pitomec dne stř 15. led 2014 14:16:06, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
cmoska
Příspěvky: 7
Registrován: pon 18. lis 2013 11:56:56

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od cmoska »

Přenášel jsem číslo od t-mobile, u kterého jsem si nechal i-net úplně zablokovat. Internet byl u něj celkem drahý a pokud jsem se omylem připojil, aktivoval se balíček "internet na den" za tuším 25Kč. Měl jsem tedy internet u t-mobile zakázaný.

Chci mít takovou blokaci i u SIM Odorik. Dá se toto nějak u operátora nastavit, zařídit v klientském webovém rozhraní či jinak?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od xsouku04 »

cmoska píše:Přenášel jsem číslo od t-mobile, u kterého jsem si nechal i-net úplně zablokovat. Internet byl u něj celkem drahý a pokud jsem se omylem připojil, aktivoval se balíček "internet na den" za tuším 25Kč. Měl jsem tedy internet u t-mobile zakázaný.

Chci mít takovou blokaci i u SIM Odorik. Dá se toto nějak u operátora nastavit, zařídit v klientském webovém rozhraní či jinak?
Zatím bohužel nikoli, ale půjde to.
Pokud máte telefon nokia, množství dat, které můžete omylem stáhnout je zanedbatelné. (jsou to max. haléře)
Pokud máte Android, tam se to dá spolehlivě vypnout v menu.
cmoska
Příspěvky: 7
Registrován: pon 18. lis 2013 11:56:56

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od cmoska »

xsouku04 píše:
cmoska píše:Přenášel jsem číslo od t-mobile, u kterého jsem si nechal i-net úplně zablokovat. Internet byl u něj celkem drahý a pokud jsem se omylem připojil, aktivoval se balíček "internet na den" za tuším 25Kč. Měl jsem tedy internet u t-mobile zakázaný.

Chci mít takovou blokaci i u SIM Odorik. Dá se toto nějak u operátora nastavit, zařídit v klientském webovém rozhraní či jinak?
Zatím bohužel nikoli, ale půjde to.
Pokud máte telefon nokia, množství dat, které můžete omylem stáhnout je zanedbatelné. (jsou to max. haléře)
Pokud máte Android, tam se to dá spolehlivě vypnout v menu.
Takže asi jedinou technicky reálnou volbou je si rozhodit nastavení připojení k internetu v telefonu? Nic lepšího jistějšího mě nenapadá...
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Internet přez GPRS

Příspěvek od xtonda »

Ano, nastavit si do telefonu připojení s neplatným názvem APN je často používaný a celkem spolehlivý způsob jak zabránit nežádoucímu datovému připojení.
Odpovědět