Hláška o volání do cizí sítě

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od Pitomec »

Dneska se mně po vytočení čísla ozvala hláška, že volám do cizí sítě (CALL ID 75051852). Dřív to nikdy nedělalo. Je to nějaká inovace služeb (v tom případě prosím vypnout) nebo u T-Mobile/GTS nemají co na práci?
Obrázek
sudetak
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17. zář 2012 11:57:10

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od sudetak »

Mně se to ozvalo také, již dříve, též doufám že to lze vypnout.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že je to vzácná hláška jen v případě, že někdo má přenesené číslo ze sítě T-mobile někam jinam.
Můžete tohle potvrdit?
Nyní mají v GTS/T-mobile stejně vánoce, takže má smysl se tím zabývat až později. Pokud to tedy není chybným nastavením, což bychom mohli spravit přímo.
Odorik nemá informace o tom, jestli je číslo přeneseno nebo ne, s výjimkou čísel v síti Odorik.cz. Totiž za přístup k databázi přenesených čísel se platí poměrně slušná trafika, která se od nového roku dále zvyšuje díky tomu, že podle nového zákona nesmí mít k databázi přístup banky. Zjevně důsledek, který ten, kdo zákon vymýšlel, ani netušil. Proto zjevně přidává hlášku GTS/T-mobile a je otázka, jestli to můžeme změnou natavení SIM karty nějak dále vypnout.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od Pitomec »

Pokud je otázka na mě, tak bohužel nemohu sloužit s odpovědí, protože jsem volal na číslo cizího člověka a jak to má on se svým číslem, fakt netuším. Každopádně za celou dobu používání SIM Odorik se mně to stalo jenom jednou jedinkrát, takže (zatím) žádná tragédie a budu sledovat, jestli se ta hláška ještě objeví nebo ne :-)
Obrázek
jimisoft
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24. kvě 2013 18:40:12

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od jimisoft »

Ta hláška otravuje uživatele T-Mobile už několik let, pokud voláte na číslo přenesené k jinému operátorovi. Mělo to snad smysl v době, kdy byla cena volání do cizích sítí vyšší a myslím, že nešla nikdy vypnout ani nastavit. Bývalí uživatelé T-Mobile si na to už zvykli.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od Pitomec »

Řekl bych, že bývalým uživatelům T-Mobile je to jedno, protože jim případně (ne)dává hlášku jejich současný operátor.
Obrázek
jimisoft
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24. kvě 2013 18:40:12

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od jimisoft »

To bohužel není tak úplně pravda, pokud volám dnes z Odorika na číslo přenesené již dříve z T-Mobile např. k O2, tak si tu hlášku vyslechnu já, navíc když mě dnes volá někdo z T-Mobile, vyslechne si tu hlášku zase on.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od Pitomec »

Ano, protože Odorik je de facto taky pod T-Mobile. Ale v dobách, kdy tady žádný virtuál nebyl, tak odchodem od T-Mobile třeba k VF nebo O2 se žádná hláška aktivovat nemohla. Každopádně je to přežitek po všech stránkách a mělo by to být aktivní pouze na přání (podobně jako třeba zamezení identifikace volajícího).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Ano, protože Odorik je de facto taky pod T-Mobile. Ale v dobách, kdy tady žádný virtuál nebyl, tak odchodem od T-Mobile třeba k VF nebo O2 se žádná hláška aktivovat nemohla. Každopádně je to přežitek po všech stránkách a mělo by to být aktivní pouze na přání (podobně jako třeba zamezení identifikace volajícího).
Myslím, že to vyžaduje EU, ale v tomto případě to není nutné, protože je stejná cena hovoru pro hovory do T-mobil jak do jiných sítí.
Jedině, kdy by to mělo smysl je, pokud by to vypadalo jako Odoričí číslo, ale bylo přeneseno jinam, to si ale zvládneme ošetřit sami nějakou velmi krátkou hláškou jako jen "jiná síť". Odoričí čísla přenesená jinam jsou zatím cca 4 a skoro ve všech případech už s tím bylo kupováno, tedy je velmi nepravděpodobné, že by tak někdo přišel k újmě. Ve všech jiných případech je ta hláška nesmyslná.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Hláška o volání do cizí sítě

Příspěvek od paty07 »

Hláška je od operátora z kterého jde hovor. Teď jsem si to ověřil. Přenášel jsem svoje číslo k Tescu, ostatním v rodině se ozývá hláška "Voláte mimo síť T-mobile". Stačilo v sámošce hlášku vypnout nebo funguje i SMS HLASKA A (aktivace služby Vypnutí hlášky....to výmýšlela chorá hlava) na číslo 4603.
Odpovědět