Dvě navzájem záložní mobilní čísla u Odoriku

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
poki
Příspěvky: 6
Registrován: sob 07. pro 2013 16:35:42

Dvě navzájem záložní mobilní čísla u Odoriku

Příspěvek od poki »

Zajímá mě, jestli u předmětné situace také může dojít k zacyklení (viz http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=1493), tudíž rovněž nevhodné -- že bude vždy alespoň jedno číslo dostupné nelze samosebou zaručit. Pokud ano, dala by se tato jednoduchá smyčka detekovat a včas zarazit na straně Odoriku/operátora? Pokud ne, je lepší uvádět do příslušné kolonky celé mobilní číslo, nebo telefonní číslo v síti? Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě navzájem záložní mobilní čísla u Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

To záložní číslo, o kterém píšete, je záložní jen pro případ nedostupnosti na internetu.
Bude aktivováno jen v případě, že Vám někdo volá na šestimístné číslo v síti, které ale není online.
Záložní čísla je třeba zadávat tak, aby nemohlo dojít k zacyklení. Tedy pokud nejste online v síti odorik, jako záložní číslo je rozumné použít mobilní číslo.
Pozor na zálohování do smyčky, jde též o to, že když se hovory zacyklí, zjevně to není to, co si zákazník představoval, protože nic víc tím obvykle nedocílí.

U mobilního čísla nelze nastavovat paralelní zvonění obvyklým způsobem, protože hovory jdou přímo k mobilnímu operátoru.
Přesměrování lze nastavovat zadáváním kódů na mobilním telefonu.
Viz. https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... a-odorikcz sekce "Roaming a přesměrování hovorů".
Lze nastavit o podmínečné přesměrování, které se aktivuje jen v případě, že nemáte signál, máte obsazeno, nebo hovor nezvedáte. Viz odkaz na stránky T-mobile, na které je odkaz v oné sekci.
Pozor, podmínečné přesměrování ale může být nebezpečné během roamingu, protože se pak účtuje hovor tam i zpět. Tedy rozumné je jej používat, jen pokud máte jistotu, že budete v ČR.
poki
Příspěvky: 6
Registrován: sob 07. pro 2013 16:35:42

Re: Dvě navzájem záložní mobilní čísla u Odoriku

Příspěvek od poki »

xsouku04 píše:To záložní číslo, o kterém píšete, je záložní jen pro případ nedostupnosti na internetu.
Díky za vysvětlení; jak vidno nejsem sám kdo si nebyl jistý (http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=15795#p15795), ale u mě to bylo tím, že jsem trochu ignoroval, že se nacházím ve webovém nastavení v menu Volání z internetu :roll:
xsouku04 píše: U mobilního čísla nelze nastavovat paralelní zvonění obvyklým způsobem, protože hovory jdou přímo k mobilnímu operátoru.
Přesměrování lze nastavovat zadáváním kódů na mobilním telefonu.
Viz. https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... a-odorikcz sekce "Roaming a přesměrování hovorů".
Lze nastavit o podmínečné přesměrování, které se aktivuje jen v případě, že nemáte signál, máte obsazeno, nebo hovor nezvedáte. Viz odkaz na stránky T-mobile, na které je odkaz v oné sekci.
To je, co potřebuji :idea:
Ovšem i tady je titulní otázka zacyklení aktuální ... může nastat, nebo tomu operátor včas zabrání? Má někdo zkušenost?

EDIT:
Tak jsem vyzkoušel vzájemné přesměrování s oběma čísly nedostupnými: žádná neočekávaná situace nenastala, dozvěděl jsem se, že volaný není dostupný, jako normálně. Dále musím pochválit Odorik, že informační email o zmeškaném hovoru (v případě, že přesměrování úspěšně proběhlo) obsahuje identifikaci jak volaného čísla, tak výsledné destinace (oboje byla mobilní čísla Odoriku). Poslední postřeh je, že pokyny T-Mobilu uvádějí nesprávný formát (minimálně po +420 nemá následovat *#). Alespoň že uvedený příklad je (pravděpodobně) správně, já použil nastavení z menu telefonu.
xsouku04 píše: Pozor, podmínečné přesměrování ale může být nebezpečné během roamingu, protože se pak účtuje hovor tam i zpět. Tedy rozumné je jej používat, jen pokud máte jistotu, že budete v ČR.
Díky za upozornění. Jestli to chápu dobře, v budoucnu by měl jít roaming de/aktivovat přes webové rozhraní, a pokud ano, toto varování by se asi hodilo přiložit (pro případ, že někdo bude roaming operativně aktivovat právě až kvůli vycestování).
Odpovědět