platba na google play z kreditu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: platba na google play z kreditu

Příspěvek od Pitomec »

Neviděl bych to tak černě, kartou platím běžně a jelikož je tam ověření platby přes SMS, tak jsou samotné údaje z karty prakticky bezcenné. Leda by mně někdo ještě šlohnul mobil a já ho nestačil zablokovat :)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: platba na google play z kreditu

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Neviděl bych to tak černě, kartou platím běžně a jelikož je tam ověření platby přes SMS, tak jsou samotné údaje z karty prakticky bezcenné. Leda by mně někdo ještě šlohnul mobil a já ho nestačil zablokovat :)
3D secure se ve světě stále spíše nepoužívá než používá, ČR je trochu vyjímkou vytvářející falešný pocit bezpečí, tedy podvodník prostě zaplatí tam, kde 3D secure stále nemají, a to je celosvětově naprostá většina. Leda že by šlo a měl byste platby bez 3D secure úplně zakázány.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: platba na google play z kreditu

Příspěvek od helmut.niederman »

Slyšel jsem nedávno pár bankéřů mluvit o tom, že je potřeba omezovat hovotovost a spíše zdanit platbu v hotovosti, tlačí na Babiše aby všechny fyzické osoby které podnikají a příjímají peníze měli zapovinnost mít platební terminál v rámci EET. Možná bychom se divili, kde všude ještě nejsou vybaveni terminálem na platební karty, některá ubytovací zařízení typu ubytoven, hostelů, ti vůbec příjímají platby v hotovosti. Babiš jim rozumí a proto jde na to velmi pomalu. Babiš by sám rád aby se vše z elektronizovalo.
Některé země jdou tak radikálně, že hotovost utínají, např. Švédsko tam lze platit v hotovosti snad jen do určité částky a zbytek elektronicky. Existují i síly v ČNB a v bankách, které chtějí totálně zničit hovost a platbu cash, tedy penězi, existují finanční síly, které podporují platbu virtuální měnou. Prej, když budou všechny národy ve světě platit výhradně elektronicky a nikdo nebude používat hotové peníze, tak zloději a podvodníci a teroristé budou ihned rychle dopadeni.
No a pak jsou tu ještě tací, kteří jdou ještě radikálněji na úroveň scifi, prej už nechtějí ani platební karty, ale čip rovnou implantovat pod kůži, který bude součásti otisku palců. Argumentují to tím, že už nebude vysoká kriminalita, protože když nebudete mít hotovost nikdo nemůže vás přepadnout a oloupit o peníze, a kdyby vás zabil, tak vyříznutý čip z kůže, by byl zničen a nebo by se jednalo při pokusu o platbu za zboží o tzv. neautorizovanou platbu. Tak jako tak, ať už zvítězí, kterýkoliv model, jisté je jen jedno, že hotovostní měny na planetě krachnou a pak se už bude platit nulami a jedničkami :lol:
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: platba na google play z kreditu

Příspěvek od Georgius »

Jenom k té bezpečnosti - před časem jsem využil jakousi mírně pofidérní zahraniční službu, která nabízela trial zdarma. Tak jsem si u Fia nastavil limit na 1 USD a čekal co se bude dít. Za pár minut po zadání karty mi volal chlápek z Fia na mobil, že je nějaká podezřelá transakce, kterou stopli. Obchodník totiž zkusil "klasicky" stáhnout 1 EUR a protože 1 EUR>1USD neuspěl. Tak zkusil MOTO platbu (nebo jak se to jmenuje), kde jsem neměl nastavený limit, protože jsem nevěděl, že to musím taky. No a v tom okamžiku zafungoval nějaký vnitřní alarm a platbu zablokovali. Musím říct, že mám od těch dob v bezpečnost platby kartou u Fia mnohem větší důvěru.
Odpovědět