Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
alxifoun
Příspěvky: 3
Registrován: pát 14. úno 2014 16:20:14

Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od alxifoun »

Ptal jsem se na fóru na situaci ohledně Spušťění služeb virtuálního operátora Odorik v síti Vodafone(VF)

Bylo mi řečeno, že připraveno je , ale není čas.....?
A že podmínky nejsou tak výhodné jako pod T- mobile

Ale jistě jsou lidé v situaci jako já... Signál v místě bydliště je nejsilnější u VF-
O2 " se ztrácí" a t- mobile tak tak drží

Tak prosím vyjádřete podporu pro " urychlení spuštění" služeb pod VF
Děkuji

Ps:Fayn a Mikrotech mě zatím odrazují svým přístupem
Žádné odpovědi- žádne fórum-zákaznická linka s polední přestávkou :-)

Jsem relativní nováček ve vodách VOIP a Virtuálních operátorů v ČR
Žiju mimo republiku a hledám alternativu pro rodiče k HROZNÝM podmíkám na předplacených kartách originálních tří operátorů
Je to asi měsíc .... Teď už hodiny hledání alternativ


Mohl by někdo nezaujatě poreferovat o svych zkušenostech a znalostech např Mikrotech-u /Fayn GSM
Co se mi zdá z různých fór pohlíží se na ně jako na ty vzadu
Zveřejňuje se někde počet zákazníků... Vůbec velikost VOIP firem, aby si člověk mohl udělat obtrázek... Kým se vůbec zabývat

Narazil sem na Odorik a líbí se mi co vidím,ale.....

Omezení Rychlosti internetu? S takovou rychlostí může Odorik snad umožnit i Unlimited data :-)

Jaké jsou tedy zkušenosti zákazníků s voláním pouze pres VOIP v Odoriku GSM síti(přes mobilní data)? Pri rychlosti 128kbps?
Nebo to není hlavní účel GSM sítě Odorik ?Já bych předpokládal, že právě využití GSM dat k VOIP v terénu stávající zákazníci by vyžadovali především

Teď už vidím jsou nějaké balíčky dat, ale po vypršení účtování 1kč/MB?
Těch 150MB na měsíc se mi zdá " akorát", ale potom zase účtování po 1MB/kč?
Já bych spíše preferoval zpomalení dat na nějake minimum, aby šlo zkontrolovat email etc
Kdo potřebuje volat pres VOIP na datech si buď obnoví balíček nebo bude platit za MB ty

Ďekuji
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
jen vás trochu opravím ohledně situace s balíčky dat.

Po vyčerpání balíčku se nepřejde automaticky k účtování po megabajtu, ale je pouze snížena rychlost na 20 kbit/s. Zároveň by mělo dojít k informování zákaznika o vyčerpání balíčku prostřednictvím SMS. Je pak jen na něm, zda to "dojede" do konce měsíce s omezenou rychlostí, jestli balíček vypne a bude platit po megabajtu, anebo jestli si pořídí balíček ještě jednou.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od Pitomec »

A těch 20 kbit/s je pak jenom do konce měsíce nebo neomezeně až do doby, než se aktivuje další balík, resp. účtování po Mb?
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:A těch 20 kbit/s je pak jenom do konce měsíce nebo neomezeně až do doby, než se aktivuje další balík, resp. účtování po Mb?
Do konce měsíce, pak jsou dvě možnosti. Buď se obnoví znovu balík na celý měsíc s novým FUP a nebo se na další měsíc vypne, tedy začne účtování po MB. A to podle toho, co si zákazník sám nastaví.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od xsouku04 »

alxifoun píše:Ptal jsem se na fóru na situaci ohledně Spušťění služeb virtuálního operátora Odorik v síti Vodafone(VF)

Bylo mi řečeno, že připraveno je , ale není čas.....?
A že podmínky nejsou tak výhodné jako pod T- mobile

Ale jistě jsou lidé v situaci jako já... Signál v místě bydliště je nejsilnější u VF-
O2 " se ztrácí" a t- mobile tak tak drží

Tak prosím vyjádřete podporu pro " urychlení spuštění" služeb pod VF
Děkuji
Vodafone, neumožňuje čerpat data jinak než v balíčcích - tedy účtování po MB nelze, nejraději by pustili balíček na den tak, jak to mají u své předplacené karty. Ani další datové balíčky nejsou tak výhodné jako u T-mobile.
Další nevýhoda je, že volání v síti nebude za 0,59 Kč/min ale asi něco přes korunu, volání na pevná čísla v síti Odorik nebude zvýhodněno.
Denní poplatek nebude 0,70 Kč, ale korunu. A jestli bude nějaký limit, kdy poplatek odpustíme, musíme zvážit podle toho, jaké přesně dáme ceny - tedy není to jisté.

A výhody?

Základní cena volání bude předpokládám trochu nižší, možná něco jako 1,49 Kč/min. Možná bychom mohli nabídnout drobné zvýhodnění do sítě Vodafone - stejnou cenu jako na vodafoní SIM karty v síti Odorik. Tam mohla být cena něco jako 1,15 Kč/min. Samozřejmě vč DPH a 1+1.
Bezpečnější a bezproblémový roaming a patrně trochu nižší ceny.

Zní to pro někoho lákavě?
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od 5uch »

alxifoun píše:Ptal jsem se na fóru na situaci ohledně Spušťění služeb virtuálního operátora Odorik v síti Vodafone(VF)

Ale jistě jsou lidé v situaci jako já... Signál v místě bydliště je nejsilnější u VF-
O2 " se ztrácí" a t- mobile tak tak drží
...
Žiju mimo republiku a hledám alternativu pro rodiče k HROZNÝM podmíkám na předplacených kartách originálních tří operátorů
Nedovedu posoudit nabídky a praktické zkušenosti s Faynem nebo Microtechem.

Pokud hledáte řešení s levným voláním v síti Vodafone (nebo i jiným) pro rodiče, je základem toto:
Nepoužívat mobil na odchozí hovory, ale jen na příchozí. 8-) Odchozí hovory z mobilu realizovat pomocí zpětného volání (callback). :idea:

Odorik má slušnou nabídku způsobů, jak callback vyvolat. Vyvolání callbacku přes prozvonění (pro 10 nejčastějších kontaktů) jsem nakonec naučil i netechnicky orientované seniory a jsou velmi spokojeni s cenami. Myslím, že by časem zvládli i Java / Android aplikaci pro volání komukoli (bez omezení na 10 prozvonění).
V případě, že odbavíte většinu hovorů přes callback, nemusí vás ceny předplacenky až tak trápit.

A provoz mobilu v síti Vodafone lze řešit těmito způsoby:
a) přejít na některý nízký nebo nulový tarif primárně určený pro zákazníky s vyúčtováním (tarify Na míru - pokud vím, na požádání je stále možné je aktivovat).
Utečete tak z předplacenky, která má vysoké ceny za volání (současná nabídka přímo od VF je skutečně tragická a neprůhledná) a navíc povinné dobíjení
A pokud je problém s placením vyúčtování, lze to překonat tím, že Vodafon dovoluje u některých tarifů změnit platební /účtovací metodu. Pokud si pamatuji správně, můžete mít Nulový tarif Na míru, ale platit jej lze dobíjením kreditu.
Nízké tarify, které přicházejí v úvahu:
Nulový tarif Na míru: 6.55 Kč/min - brrr!
Odepiš: 12 Kč /měsíc, 40 volných min do VF, jinak 7.20 Kč/min do VF, 12 Kč/min ostatní sítě
Tarif Odepiš již není v nabídce, možná by šlo ukecat operátora na lince k jeho aktivaci... za pokus to stojí. Osobně ho používám, a jsem maximálně spokojen.
ČD tarif I: 30 Kč / měsíc, 20 volných minut kamkoli, nad rámec volných minut 6.05 Kč/min.
ČD tarif II: 88 Kč / měsíc, 70 volných minut kamkoli, nad rámec volných minut 5.04 Kč/min.
Pro ČD tarify nutno pořídit inKartu - zákaznická karta Českých drah (investice 100 Kč + papírování)

Ceny volání si s nulovým tarifem na míru proti klasické předplacence nevylepšíte (spíš naopak). Ostatní naznačené možnosti vám nabízejí zajímavou cenu, ale jen jen ve velmi specifickém rámci. Vždy se ale zbavíte nuceného dobíjení.

b) Přejít k "virtuálovi" Oskarta - to je jen jinak brandovaná předplacenka Vodafone s omezenou zákaznickou podporou a levnějšími službami, volání na ni se chápe jako volání do Vodafone, možnosti dobíjení jsou stejné jako u ostatních předplacenek VF...
2 Kč / min, nutno dobíjet alespoň 200 Kč / 6 měsíců - slušná cena (i na virtuála).
Pořízení SIM s 10 Kč kreditu doručením do schránky (obyčejná zásilka) zdarma, přenos čísla zdarma.

Účtování je u uvedených tarifů vždy 60+1.

Data:
Vodafone nyní nabízí jen balíčky. Pro callback přes java / android aplikaci to není ideální.
Oskarta má data účtovaná po kB, 1 MB / 1 Kč (stejně jako Odorik na své SIM), navíc jsou "malá" data v akci do května 2014 zdarma. Dobrá volba pro SIM kartu sloužící jako "podklad" pro callback. ;)
Naposledy upravil(a) 5uch dne ned 23. úno 2014 2:55:16, celkem upraveno 2 x.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od blayen »

Largon píše:Zároveň by mělo dojít k informování zákaznika o vyčerpání balíčku prostřednictvím SMS.
To "mělo" je důležitý slovo. Zrovna mě ta sms nedošla ikdyž data už sou dávno přečerpaný.. Ale to neva - rychlost je i tak docela slušná a vyrovná se to trochu zaseknutý wifině.. :-D Ingress se s tim hrát dá, najít něco na netu taky (idos, google) a při troše dobrý vůle u toho ani neporodíte :-) btw zajímalo by mě jak je to se začátkem počítání balíčku když se koupí až v průběhu měsíce? Modelová situace - balíček 150Mb si koupim až 3. v měsíci ve 12:00. Pak se ve 14:00 připojim na net a stáhnu si nějaký data (objem neni důležitej). Jde mi o to jestli se ty data budou počítat už z toho balíčku, nebo balíček naskočí až následující den a ty data budou ještě napočítaný po 1,-/Mb?? A abych nebyl úplně offtopic tak k vodafonu - zas tak lákavá nabídka to neni a uvažoval bych opravdu jen kvůli signálu. Zatim vede Tdebil :-)
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od JPT »

5uch píše: A pokud je problém s placením vyúčtování, lze to překonat tím, že Vodafon dovoluje u některých tarifů změnit platební /účtovací metodu. Pokud si pamatuji správně, můžete mít Nulový tarif Na míru, ale platit jej lze dobíjením kreditu.
To jde, ale pak se bude muset dobíjet tak jako dřív, takže to vyjde na 20Kč/měsíc i když se nevolá.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od Pitomec »

Nulový tarif na míru mám u několika SIM a platba probíhá zpětně normálním vyúčtováním (faktura ke stažení v Samoobsluze).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájemci o Odorik v síti Vodafone! Vyjádřete se!

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše:
alxifoun píše:Ptal jsem se na fóru na situaci ohledně Spušťění služeb virtuálního operátora Odorik v síti Vodafone(VF)

Ale jistě jsou lidé v situaci jako já... Signál v místě bydliště je nejsilnější u VF-
O2 " se ztrácí" a t- mobile tak tak drží
...
Žiju mimo republiku a hledám alternativu pro rodiče k HROZNÝM podmíkám na předplacených kartách originálních tří operátorů
Nedovedu posoudit nabídky a praktické zkušenosti s Faynem nebo Microtechem.

Pokud hledáte řešení s levným voláním v síti Vodafone (nebo i jiným) pro rodiče, je základem toto:
Nepoužívat mobil na odchozí hovory, ale jen na příchozí. 8-) Odchozí hovory z mobilu realizovat pomocí zpětného volání (callback). :idea:

Odorik má slušnou nabídku způsobů, jak callback vyvolat. Vyvolání callbacku přes prozvonění (pro 10 nejčastějších kontaktů) jsem nakonec naučil i netechnicky orientované seniory a jsou velmi spokojeni s cenami. Myslím, že by časem zvládli i Java / Android aplikaci pro volání komukoli (bez omezení na 10 prozvonění).
V případě, že odbavíte většinu hovorů přes callback, nemusí vás ceny předplacenky až tak trápit.

A provoz mobilu v síti Vodafone lze řešit těmito způsoby:
a) přejít na některý nízký nebo nulový tarif primárně určený pro zákazníky s vyúčtováním (tarify Na míru - pokud vím, na požádání je stále možné je aktivovat).
Utečete tak z předplacenky, která má vysoké ceny za volání (současná nabídka přímo od VF je skutečně tragická a neprůhledná) a navíc povinné dobíjení
A pokud je problém s placením vyúčtování, lze to překonat tím, že Vodafon dovoluje u některých tarifů změnit platební /účtovací metodu. Pokud si pamatuji správně, můžete mít Nulový tarif Na míru, ale platit jej lze dobíjením kreditu.
Nízké tarify, které přicházejí v úvahu:
Nulový tarif Na míru: 6.55 Kč/min - brrr!
Odepiš: 12 Kč /měsíc, 40 volných min do VF, jinak 7.20 Kč/min do VF, 12 Kč/min ostatní sítě
Tarif Odepiš již není v nabídce, možná by šlo ukecat operátora na lince k jeho aktivaci... za pokus to stojí. Osobně ho používám, a jsem maximálně spokojen.
ČD tarif I: 30 Kč / měsíc, 20 volných minut kamkoli, nad rámec volných minut 6.05 Kč/min.
ČD tarif II: 88 Kč / měsíc, 70 volných minut kamkoli, nad rámec volných minut 5.04 Kč/min.
Pro ČD tarify nutno pořídit inKartu - zákaznická karta Českých drah (investice 100 Kč + papírování)

Ceny volání si s nulovým tarifem na míru proti klasické předplacence nevylepšíte (spíš naopak). Ostatní naznačené možnosti vám nabízejí zajímavou cenu, ale jen jen ve velmi specifickém rámci. Vždy se ale zbavíte nuceného dobíjení.

b) Přejít k "virtuálovi" Oskarta - to je jen jinak brandovaná předplacenka Vodafone s omezenou zákaznickou podporou a levnějšími službami, volání na ni se chápe jako volání do Vodafone, možnosti dobíjení jsou stejné jako u ostatních předplacenek VF...
2 Kč / min, nutno dobíjet alespoň 200 Kč / 6 měsíců - slušná cena (i na virtuála).
Pořízení SIM s 10 Kč kreditu doručením do schránky (obyčejná zásilka) zdarma, přenos čísla zdarma.

Účtování je u uvedených tarifů vždy 60+1.

Data:
Vodafone nyní nabízí jen balíčky. Pro callback přes java / android aplikaci to není ideální.
Oskarta má data účtovaná po kB, 1 MB / 1 Kč (stejně jako Odorik na své SIM), navíc jsou "malá" data v akci do května 2014 zdarma. Dobrá volba pro SIM kartu sloužící jako "podklad" pro callback. ;)
Dík za tipy. Nejlepší, tedy hlavně nejednodušší a bez závazků, se mi zdá ta Oskarta. Ta data jsou super.
No a delší hovory, nebo hovory do zahraničí nebo na různá 844 odrb čísla raději callbackem přes Odorik.
Přenos čísla zdarma. Pokusím se někde velkoobchodně ty oskarty koupit, možná bychom je mohli také prodávat.
Běžně, zdá se, to ale není na prodej, aby to nekonkurovalo méně výhodným produktům Vodafone.
Odpovědět