Problém při volání z mobilního čísla.

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od Pigom »

Řeším problém při volání z mobilního čísla. Mám 2x SIM pokud někomu zavolám (na mobil jiné společnosti) na druhé straně to vyzvání i když já už dávno zavěsil.
Dále pokud protistrana zvedne hovor tak po 4s dojde k výpadku. Příchozí hovory jsou OK. Toto se začlo projevovat v průběhu dnešního dne.
Jedná se o tel. č. 7335409XX a 6083601XX

Je problém u mě v nastavení nebo na síti?

Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes ráno, byl problém s příchozími hovory od GTS -> Odorik.cz. Problém byl na straně GTS, ztrácela se signalizace,
Nyní je to již v pořádku.
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od Pigom »

Děkuji za informace vyzkouším.
brabitom
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. črc 2013 21:45:08

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od brabitom »

U mě dnes také problém (u obou Odorik čísel co vlastním). Mohu přijímat hovor, ale nemůžu volat, ozve se "Volaný účastník není dostupný".
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od xsouku04 »

brabitom píše:U mě dnes také problém (u obou Odorik čísel co vlastním). Mohu přijímat hovor, ale nemůžu volat, ozve se "Volaný účastník není dostupný".
Opět problém u GTS nebo T-mobile. Bohužel. S předchozím problémem zdá se, to nijak nesouvisí. Vypadá to, že se to týká jen odchozích hovorů z naších simkaret.
Asi bychom měli vymyslet nějaký systém, jak aktuální potíže hlásit.
Vždy zakládat nové vlákno se mi moc nechce, protože pak to bude ještě týdny strašit v novinkách.
Spíše by chtělo, aby to v novinkách bylo jen po tu dobu, kdy je problém aktuální a pak se to přesunulo

Nebo ještě lépe na nějakém lépe viditelném vyhrazeném místě. A historie výpadků by pak šla samozřejmě dohledat. V nějakém vláknu, jen by to nestrašilo v novinkách v době, kdy to není již aktuální. Nechci, aby to vypadalo, jako že máme více výpadků než ostatní, i když to není pravda, jem se o tom u nás více píše a více to řeší.

Podle ohlasu na facebooku gomobil so problém týká všech virtuálů pod GTS
Cituji:
haloooo.Potřebuju volat.....nedá se dovolat ani k vám
brabitom
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. črc 2013 21:45:08

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od brabitom »

xsouku04 píše:
brabitom píše:U mě dnes také problém (u obou Odorik čísel co vlastním). Mohu přijímat hovor, ale nemůžu volat, ozve se "Volaný účastník není dostupný".
Opět problém u GTS nebo T-mobile. Bohužel. S předchozím problémem zdá se to nijak nesouvisí.
Díky za rychlé info, snad to bude brzy v pořádku.
brabitom
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. črc 2013 21:45:08

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od brabitom »

xsouku04 píše: Asi bychom měli vymyslet nějaký systém, jak aktuální potíže hlásit.
Vždy zakládat nové vlákno se mi moc nechce, protože pak to bude ještě týdny strašit v novinkách.
Spíše by chtělo, aby to v novinkách bylo jen po tu dobu, kdy je problém aktuální a pak se to přesunulo

Nebo ještě lépe na nějakém lépe viditelném vyhrazeném místě. A historie výpadků by pak šla samozřemě dohledat. V nějakém vláknu, jen by to nestrašilo v novinkách v době, kdy to není již aktuální. Nechci aby to vypadalo jako že máme více výpadků než ostatní i když to není pravda, jen se o tom u nás více píše a více to řeší.
Souhlas, chtělo by to i nějakou jednodušší možnost nahlášení problému, protože se bohužel nedovolám ani k Vám :-(
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od Pigom »

Velmi dobrý nápad. Když už dojde k problénu tak to okamžitě zveřejnit. Mám okol sebe dost lidí kterým se starám o účty Odoriku. Jsem první na ráně komu volají a já se musím dotazovat na fóru co se děje. Takhle by stačilo si to jen přečíst a informovat je.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od JPT »

brabitom píše: Souhlas, chtělo by to i nějakou jednodušší možnost nahlášení problému, protože se bohužel nedovolám ani k Vám :-(
Tak na stránky nebo do samoobsluhy udělat formulář, kde by člověk mohl zadat výpadek nebo problém a ten problém by se i zobrazoval uživatelům s datumem a byla by tam možnost se připojit k tomu problému (dát hlas, aby se nezakládal problém znova) a když by ten stejný problém měl víc než stanovený počet hlasů, tak by se poslala SMS technikovi, který by měl ale číslo jinde než u Odorika. Po vyřešení problému by se tam zobrazilo vyřešeno a za třeba týden by vyřešené problémy zmizeli ze stránky nebo třeba hned.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Problém při volání z mobilního čísla.

Příspěvek od Pitomec »

Pokud jde odchozí hovor přes Odorik a následně do GTS/TM, tak není možné ho při výpadku na straně GTS/TM směrovat jinudy? Třeba stejně jako hovor VoIP?
Obrázek
Odpovědět