Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti placené?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti placené?

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

zkoušel jsem Váš produkt "Levné volání z tel. budky / pevné linky".

Podle popisu na Vaší webové stránce se má v 1.kroku vytočit "bezplatné přístupové číslo 822 333 444".

Ve výpisu hovorů je ovšem volání na toto číslo placené, a to sazbou 0,66 Kč/min. (viz. např. ID 96427561 nebo 96427664).

Jak to tedy je, resp. správně má být?

Update:
Ještě jsem kontroloval stejný způsob volání z účtu známé (ID 96595261). U něj je "pro změnu" uvedena sazba za volání na 822 333 444 ve výši 0,33 Kč/min..

Za stejné volání 2 různé minutové sazby? To asi nebude správně, že? ;)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od ViR »

Hihni :-). Každé volání musí někdo zaplatit!

V ČR je obecné pravidlo, že volání platí volající. Ale jsou výjimky, kdy je pro volajícího volání bezplatné, a na jeho uskutečnění nepotřebuje volající žádný platební instrument. Třeba v telefonní budce tedy nepotřebujete ani telefonní kartu, ani mince. Čili jde o volání bezplatné pro volajícího .

To je například volání na tísňové linky, které financují ze zákona operátoři (samozřejmě ze zisku z jiných volání zákazníků) nebo volání na linky s předčíslím 800, kdy hovorné vždy platí volaný, a nebo např. volání na linky s předčíslími 822 či 829, vyhrazená pro tzv. volací karty (či "dobíjecí" volací účty), u kterých hovor platí majitel této volací karty, respektive "volacího účtu". Samozřejmě, jde-li náhodou o souběh role volajícího a role majitele volací karty/účtu, pak to volání je pro danou osobu bezplatné z titulu volajícího, ale placený z titulo toho, že je majitelem daného účtu.

Jinak ty různé ceny 0,66 Kč a 0,33 Kč jsou různé dle toho, zda jde o hovor ve špičce (7 - 19 hod. v pracovní dny) či mimo špičku. Stačí juknout na ceník a je to jasné.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od Kristovec »

ViR píše:Hihni :-). Každé volání musí někdo zaplatit!

V ČR je obecné pravidlo, že volání platí volající. Ale jsou výjimky, kdy je pro volajícího volání bezplatné, a na jeho uskutečnění nepotřebuje volající žádný platební instrument. Třeba v telefonní budce tedy nepotřebujete ani telefonní kartu, ani mince. Čili jde o volání bezplatné pro volajícího .

To je například volání na tísňové linky, které financují ze zákona operátoři (samozřejmě ze zisku z jiných volání zákazníků) nebo volání na linky s předčíslím 800, kdy hovorné vždy platí volaný, a nebo např. volání na linky s předčíslími 822 či 829, vyhrazená pro tzv. volací karty (či "dobíjecí" volací účty), u kterých hovor platí majitel této volací karty, respektive "volacího účtu". Samozřejmě, jde-li náhodou o souběh role volajícího a role majitele volací karty/účtu, pak to volání je pro danou osobu bezplatné z titulu volajícího, ale placený z titulo toho, že je majitelem daného účtu.

Jinak ty různé ceny 0,66 Kč a 0,33 Kč jsou různé dle toho, zda jde o hovor ve špičce (7 - 19 hod. v pracovní dny) či mimo špičku. Stačí juknout na ceník a je to jasné.
Je to presne tak.I ja jsem v tomto mel kdysi gulas ci hokej.
Kdo ma O2 Neomezene muze volat pres Sipbrokera na *9553*8223004# a tak za Odorik internet ceny usetrit do T-Mo,Vodafonu nebo do zahranici.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od Pitomec »

Aneb číslo je bezplatné, ale hovor je placený :)
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Aneb číslo je bezplatné, ale hovor je placený :)
Souhlas :-)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od helmut.niederman »

Ani jeden z vás důkladně a výstižně neodpověděl tazateli " jiri.filip ", tak se alespoň já o to pokusím :D

Celá sranda s číslem 822 333 444 je o tom, že Odorik musí platit O2 Telecomu propojovací poplatky. Pokud voláte z budky, tak O2 Telecom vám nic účtovat nebude, ale účtovat vám bude Odorik, protože on platí propojovací poplatky, navíc tyhle poplatky jsou směšně nízké oproti takovému Smartcallu, kde kromě minutové sazby platíte ještě paušální poplatek za hovor ve výši 10,- Kč. O2 Telecom si účtuje náklady a tyto pak vybírá po provozovatelích virtuálních volacích karet. Pochopitelně služba nefunguje z mobilních telefonů, protože O2 Eurotel přichází o zisky, jenže u u telefonních budek si to O2 Telecom vynahrazuje účtováním impulsovou tarifikací 15,- Kč. A slyšel jsem, že Kellner má vytlačit ceny volání z automatů ještě více. Bude se platit 1 €uro za impuls tedy 28 až 30,- Kč ( podle kurzovního lístku ) Takže pochopitelně jestliže budete volat z telefonní budky své kamarádce na mobil bez volacích karet a volacích účtů tak O2 Telecomu musíte zaplatit 1 tarifní impuls za každých započatých 60 sekund. Tedy 15,- Kč/min stojí hovor na mobil z budky. A teď si vezměte kolik vás inkasuje Odorik pokud voláte s volací kartou tedy pomocí volacího účtu Odorik své kamarádce na mobil ? To máte mimo špičku 2,86 Kč/min a ve špičce 3,19 Kč/min. Toto volání je pochopitelně dražší než volání z pevné linky O2 Telecomu pomocí volacího účtu Odorik. Je to pochopitelné, protože O2 Telekom si vybírá řekněme mýtné, za to, že příjde o těch 15,-kč za impuls.

Takže si to srovnejte, minuta volání pomocí O2 Telecomu z budky výjde hovor na mobilní telefon 15,- Kč ve špičce a 3,19 Kč/min pomocí Odoriku. Nezdá se vám to fér ? Mne ano. Jistě, Odorik by mohl vybírat i ten paušální poplatek za hovor 10,- Kč, tak jak to dělají jiní virtuálo-budkový operátoři viz Smartcall, ale asi se mu nechce odrazovat jeho zákazníky ;)

Volání z budek je vždy, bylo a bude nejdražší formou oproti mobilním telefonům či pevným linkám. Mne třeba o tom přesvědčila zkušenost z Rakouska. Ve Vídni jsou instalovány internetové telefonní budky ze kterých můžete číst poštu, surfovat, to jsou právě ty budky, které sliboval tehdejší Český Telecom pak O2 že je instaluje ale pak je nenasadila. No a Telekom Austria si za minutu internetového přenosu účtuje 0,10 €uro. Tedy 2,80 Kč/min.

Takže se s tím smiřte že volání na linky 822 prostě z budky zdarma nejsou a nikdy nebudou. Možná spíše budou zrušené úplně, jak už jsem někde zaznamenal vyjádření nového majitele O2, možná to bude blokováno jako z mobilních telefonů. A možná je to pro ty operátory dobře. :idea:
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od osmdesát »

helmut.niederman píše: Možná spíše budou zrušené úplně, jak už jsem někde zaznamenal vyjádření nového majitele O2, možná to bude blokováno jako z mobilních telefonů. A možná je to pro ty operátory dobře. :idea:
Tak zrušené určitě nebudou, protože provozování budek vymiňuje zákon - jedině snad že dojde k snižování jejich hustoty, ale nějaké minimum je zákonem dané. Anebo by je prodali jinému operátorovi - třeba t-mobilu alias Dojče telekomu. Já myslím, že ale zdražováním budkovného si lepší využívanost budek nezajistí. Být na místě O2, zavedl bych svým zákazníkům výhodnější volání z budek...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od Kristovec »

Má tohle všechno cenu,když callback vyjde na 1,18/0,98 Kc/min s účtováním 1 + 1?
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od osmdesát »

Z hlediska ceny to cenu nemá :) Ale když je jeden v nouzi, pak to cenu může mít. V nouzi ale člověka ta cena tolik nepálí.

Co by mělo cenu, pak možnost nějak pohodlně objednat zpětné volání přímo z budky. Prozvonit z budky bezplatné číslo, ústředna by zavolala zpátky, já bych zadal pin, volané číslo a volal bych. V cizině by se to hodilo tuplem, jenže jak jsem se tu dočetl, na tel. automaty se v různých zemích volat nedá.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání na "bezplatné" č. 822 333 444 ve skutečnosti plac

Příspěvek od helmut.niederman »

osmdesát píše: Co by mělo cenu, pak možnost nějak pohodlně objednat zpětné volání přímo z budky.
Ale objednat si hovor do telefonní budky pomocí Callbacku můžete. Je třeba toto volání objednat v SMS zprávě. Z jakého čísla chcete volat a kam chcete volat. :idea:
Odpovědět