Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od urbik81 »

Dobrý den, čistě náhodou (či spíše z pohodlnosti, kdy jsem měl po ruce internet, ale ne svůj mobil) jsem si všiml, že se mi ve výpise hovorů linky ****** neobjevil zmeškaný hovor na číslo +420 226 510 550 (mBanka - nabízení produktů) ze dne 18.11.2014 v čase 17:48.
Je zajímavé, že předchozí přijatý hovor (13.11.2014 15:43 v délce 49s) i odchozí (20.11.2014 8:39) se ve výpise vyskytly. Jedná se o nepodchycený krátkodobý výpadek služby nebo něco složitějšího? Děkuji, O. Urban
Naposledy upravil(a) urbik81 dne čtv 20. lis 2014 19:16:11, celkem upraveno 1 x.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od MaT »

A ta linka je klasická VoIP, nebo na SIM kartu? Už se to tu myslím řešilo, že u SIM karet se od GTS ta informace o tom, že někdo volal, k Odorikovi nějak nedostává, nebo s tím byly nějaké problémy...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od xsouku04 »

urbik81 píše:Dobrý den, čistě náhodou (či spíše z pohodlnosti, kdy jsem měl po ruce internet, ale ne svůj mobil) jsem si všiml, že se mi ve výpise hovorů linky 706175 neobjevil zmeškaný hovor na číslo +420 226 510 550 (mBanka - nabízení produktů) ze dne 18.11.2014 v čase 17:48.
Je zajímavé, že předchozí přijatý hovor (13.11.2014 15:43 v délce 49s) i odchozí (20.11.2014 8:39) se ve výpise vyskytly. Jedná se o nepodchycený krátkodobý výpadek služby nebo něco složitějšího? Děkuji, O. Urban
Bohužel T-mobile nám zmeškané hovory nepředává. Příchozí hovory na mobil nejdou přes nás, takže je nemáme jak zjistit.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od MaT »

Ale je fakt, že zrovna dnes jsem měl takto jeden zmeškaný hovor na mobil a přišel mi e-mail s upozorněním - dříve myslím tyto maily nechodily, ale není to tak dávno, co jsem si zapnul informační SMS o zmeškaných hovorech (když je telefon vypnutý). Je možné, že by to nějak souviselo s tím?

Ve výpisu hovorů ale tento tento zmeškaný hovor žádný záznam nemá. Jelikož ale tyto e-maily chodí z adresy zmeskane@odorik.cz, čekal bych, že nějak se k Vám ta informace dostat musí...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Ale je fakt, že zrovna dnes jsem měl takto jeden zmeškaný hovor na mobil a přišel mi e-mail s upozorněním - dříve myslím tyto maily nechodily, ale není to tak dávno, co jsem si zapnul informační SMS o zmeškaných hovorech (když je telefon vypnutý). Je možné, že by to nějak souviselo s tím?

Ve výpisu hovorů ale tento tento zmeškaný hovor žádný záznam nemá. Jelikož ale tyto e-maily chodí z adresy zmeskane@odorik.cz, čekal bych, že nějak se k Vám ta informace dostat musí...
Emaily o zmeškaných hovorech chodí jen u VoIP linek uvnitř sítě.
Pokud jste často mimo signál nebo s vypnutým telefonem, můžete toho docílit tak, že si zapnete podmíněné přesměrování na nomadické číslo a poté na nepřihlášenou linku Odorik, u které máte nastaven email.
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od urbik81 »

MaT píše:A ta linka je klasická VoIP, nebo na SIM kartu? Už se to tu myslím řešilo, že u SIM karet se od GTS ta informace o tom, že někdo volal, k Odorikovi nějak nedostává, nebo s tím byly nějaké problémy...
Jedná se o SIM kartu. Když o tom tak přemýšlím, máte pravdu, asi jsem na zmeškaný hovor na mobilu nikdy nebyl upozorněn. Vše se týkalo jen pevné linky a tam mi upozornění e-mailem chodí bez problémů, stejně jako se objevují ve výpisech hovorů. Omlouvám se, neuvědomil jsem si to. Ale bylo by to fajn:)

Jinak v rozhraní Odorika mám u linky pro SIM kartu zaškrtnuto "SMS o zmeškaných hovorech: Ano", ale stejně mi nikdy žádná nepřišla. Možná to bude tím, že mám nastaveno podmíněné přesměrování na pevnou linku při nedostupnosti mobilního signálu, nevím? A bez signálu i v 21. století kousek od Prahy, bohužel, bývám poměrně pravidelně:(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící zmeškaný hovor v seznamu volání

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, ta sms se uplatní, jen když jste mimo signál nebo máte vypnutý telefon. Jiné zmeškané hovory vidíte na telefonu, tak není sms potřeba.
Pokud použijete podmíněné přesměrování pro případ nedostupnosti, SMS se nepošle nikdy. V tom případě prosím tu volbu vypněte, protože za aktivní posílání SMS platíme cca 4 Kč/měsíc.
O zmeškaných hovorech v případě nedostupnosti si můžete díky podmíněnému přesměrování nechat posílat emaily.
Odpovědět