Portace čísel od GoMobil

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
TomKov
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. kvě 2015 22:31:25

Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od TomKov »

Dobrý den,
asi trochu naivní dotaz. Hodlám opustit GoMobil, u něhož mám 3 čísla, a ta si chci přenést k Vám. Přestože mám všechna 3 čísla pod jedním účtem, GoMobil odmítá vystavit jedno společné ČVOP ("není nám to technicky možné"). Existuje nějaký mocenský prostředek, jak je k tomu přimět? Jejich neschopnost v čemkoli komukoli vyhovět začíná být příslovečná...
Děkuji
--- Tom Kovář
TomKov
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. kvě 2015 22:31:25

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od TomKov »

Mimochodem, další velkolepost GoMobil.
Dostanete informaci, že "Výpovědní lhůta běží do 30.9.2015 a k ukončení služeb dojde v den přenesení tel. čísla k jinému poskytovateli. Nedojde-li k přenosu
tel. čísla do konce výpovědní lhůty, bude Vám od 1. dne následujícího měsíce po vypršení výpovědní lhůty nastaven tarif START
bez jakýchokoliv balíčků." Přitom platnost ČVOP je právě až od 30.9., takže přenos čísla do konce výpovědní lhůty je prakticky nemožný.
Nu což, moje blbost, že jsem kdy k nim chodil, a za blbost se platí :-(
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

Proč by platnost ČVOP měla začít běžet až od 30.9.?
Obrázek
TomKov
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. kvě 2015 22:31:25

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od TomKov »

Pitomec píše:Proč by platnost ČVOP měla začít běžet až od 30.9.?
ČVOP je 2050930xxxxxxxx. 205 je id opouštěného operátora, 0930 je datum začátku platnosti ČVOP, ergo první možné datum portace.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

To ale stále nevysvětluje, proč by ČVOP mělo začít platit až posledního dne v září. Co jsem kdy přenášel čísla, tak platnost byla od okamžiku doručení žádosti opouštěnému OPovi (a následujících 60 dní).
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od mobilemanic »

No, takhle to pokud vím je, ČVOP vystavují s platností od dne kdy končí smluvní závazek. T-Mobile nám to takhle dělal stejně, loni snad v červnu nám vystavil všechny ČVOP najednou, některá s platností třeba až od září, kdy tomu kterému číslu končila smlouva.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

Aha, já přenášel čísla vždy od VF a tam byla platnost prakticky od IHNED.
Obrázek
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:Aha, já přenášel čísla vždy od VF a tam byla platnost prakticky od IHNED.
To právě záleží na tom závazku - které, pokud vím, VF moc nedělá. Nebo to bylo i před koncem smluvního závazku? :-)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

3x to byla předplacenka a pak číslo na smlouvu, kde ovšem bylo vedeno čísel víc a přenášel jsem jenom jedno. Ale opruz byl taky - výpověď musela být daná písemně s notářsky ověřeným podpisem.
Obrázek
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Portace čísel od GoMobil

Příspěvek od vlk »

Pitomec píše:Aha, já přenášel čísla vždy od VF a tam byla platnost prakticky od IHNED.
Přenášel jsem číslo bez závazků, nulový tarif, VF mě nechal čekat víc než měsíc...
Odpovědět