Aktivace Premium SMS

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aktivace Premium SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak rozumně v tomto směru jde operátor 3TON, ten vám Prémium SMS povolí jen v případě, že přejdete od předplacené karty na paušál a složíte astronomickou kauci v mnoha tisíců Kč nebo-li kredit ze kterého se budou strhávat částky za Prémium SMS a audiotexové volání. Defaultně jsou prémiové služby zablokované, a přibývá víc virtuálů, kteří to blokují. Např. Šlágr Mobil k vůli důchodcům, co sledují ezoterické a výherní teleshoppingy to umožňují jen když složí astronomickou kauci, na kterou stejně nemají :P Oba zmiňovaní virtuálové mají jedno společné, nedovolují vám uskutečňovat mezinárodní hovory, jen když složíte požadovanou kauci která znamená astronomickou sumu v mnoha tisíců Kč. Byl jsem překvapen, že u předplacenek 3TON musíte mít minimální kredit 50 000,- Kč abyste mohli volat do zahraničí.
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Aktivace Premium SMS

Příspěvek od JPT »

Sikus píše:Chtěl jsem si registrovat sportoviště v Olympijském parku v Lipně nad Vltavou. Bohužel rezervaci tam mají přes Premium SMS. http://olympijskypark.cz/olympijsky-par ... sportovist
Občas by se hodilo zaplatit za městskou, ale jak jsem se dočetl, jsou i jiné možnosti přes SEJF.
Já jsem se jen tak mrknul na ty stránky a do podmínek a je tam:
Platební podmínky
15. Veškeré platby za rezervaci budou poukazovány na bankovní účet pořadatele č.ú. 2111486647/2700.
Takže to vypadá, že to jde rezervovat i přes účet.
Sikus
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07. zář 2015 14:18:15

Re: Aktivace Premium SMS

Příspěvek od Sikus »

To tam sice je, ale u bezplatných sportovišť chtějí rezervaci potvrdit pomocí Premium SMS.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Aktivace Premium SMS

Příspěvek od luky »

někteří virtuálové nabízí (při podepsané smlouvě) zvolit si povolení sms na zaplacení jízdného, ale současně zablokovat placení dražších sms. Občas jízdné pomocí sms platím, když nemám drobné po kapsách. Bylo by možné i toto nastavit?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace Premium SMS

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:někteří virtuálové nabízí (při podepsané smlouvě) zvolit si povolení sms na zaplacení jízdného, ale současně zablokovat placení dražších sms. Občas jízdné pomocí sms platím, když nemám drobné po kapsách. Bylo by možné i toto nastavit?
Ano. SMS platby (předčíslí 902) a dárcovské SMS (87777) lze povolit a ostatní zakázat. Je to rozumná a doporučovaná volba.
Totiž ostatní premium zprávy na čísla začínající 900, 901, 903 - 909 jsou často velmi pochybné služby, kterým je zpravidla dobré si vyvarovat a mít je pro jistotu zakázané.
Ono totiž ani moc seriózní službu provozovat nelze, když přibližně polovinu z ceny za takovou SMS si vezme mobilní operátor. U SMS plateb (předčíslí 902) je provize pro mobilního operátora mnohem menší, služby, za které se platí tímto způsobem, jsou mnohem serióznější - možnost zneužití je minimální.
Odpovědět