Volání na zahraniční čísla

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
pav
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 04. črc 2013 20:30:44

Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od pav »

Mám dotaz. Umožňuje Odorik volat na zahraniční čísla se zvláštní tarifikací? Jedná se zejména o čísla začínající 800 (zelené linky). Volal jsem na německé číslo s předvolbou 800, avšak není možno se tam dovolat. Kalkulačka na stránkách Odoriku u tohoto čísla uvádí běžnou sazbu jako volání do Německa, z čehož bych usuzoval, že toto volání Odorik umožňuje.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od Kristovec »

Já jsem se úspěšně dovolal na +421 800 123 456 ,T-Mobile.sk
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od aplet »

pan se nemohl dovolat na nemecke cislo ne na slovenske a to je ten rozdil ,pokud ale skusil dat medzinarodny predvolbu +49 nebo 0049 a nedovolal se pak je to divny.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od Kristovec »

aplet píše:pan se nemohl dovolat na nemecke cislo ne na slovenske a to je ten rozdil ,pokud ale skusil dat medzinarodny predvolbu +49 nebo 0049 a nedovolal se pak je to divny.
Ano,to jsem dal jen jako příklad,že volání na zahraniční 800 jde.Ale možná to i záleží na konkrétní zemi,nevím.Do USA to na jejich Zelené linky chodívalo taky,mají tam víc předvoleb,ale ne všude se asi dá na ně dovolat.
pav
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 04. črc 2013 20:30:44

Re: Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od pav »

Možná, že to bude podle nastavení majitelů jednotlivých čísel. Je možné, že na některá zelená čísla půjde volat jen z národních sítí.

Může to být obdoba situace z ČR
" Na číslo lze volat z libovolného místa v ČR, ze zahraničí nemusí být číslo dostupné a nepřináší volajícímu žádnou úsporu"
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od aplet »

presne tak jelikoz kdyz nekdo vola na 800 pak prichozi hovor plati podle cenika i majitel cisla 800 :roll: a proto muze mit prichozi hovor ze zahranici blokovan.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na zahraniční čísla

Příspěvek od xsouku04 »

aplet píše:presne tak jelikoz kdyz nekdo vola na 800 pak prichozi hovor plati podle cenika i majitel cisla 800 :roll: a proto muze mit prichozi hovor ze zahranici blokovan.
Na to obecné pravidlo neexistuje, tedy mohu zkoumat vždy jen konkrétní případ hovor. Zda-li některý operátor hovor spojí.
Odpovědět