Aktivace LTE

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Aktivace LTE

Příspěvek od MaT »

Pořídil jsem si včera (10. 1. 2016) konečně telefon s podporou LTE. Večer jsem se přihlásil do webového rozhraní Odorika, abych si u dané SIM karty LTE povolil. No a aktivní to zatím (11. 1. 2016, 6:53 ráno) stále není. V rozhraní se pořád píše: "Momentálně nelze provádět operace se SIM kartou. Od 10.01.2016 20:17 probíhá změna hlasového nebo datového tarifu."

Není těch už skoro 10 hodin na aktivaci LTE nějak moc? Nebo má T-Mobile zase nějaký další ze svých pravidelných "údržbových" výpadků? Ale to bych čekal, že tu o něm bude aspoň zmínka. Nebo to někdo někde musí nastavit ručně a tak je třeba vyčkat na pracovní den (a pracovní dobu)?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Largon »

Čas od času se to stává, že se pár požadavků u T-Mobile zasekne na delší dobu. Zrovna teď tam visí 8 požadavků z včerejška a dnešní noci. Touto dobou to už kolega zřejmě u T-Mobile urgoval.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od MaT »

Ok, díky za zprávu. Je fakt, že na rozdíl od včerejška už ten telefon ráno v metru ve stavové liště psal chvílemi i "4G", tak to snad funguje. Ale ta červená hláška v rozhraní Odorika zatím visí pořád - takže kdybych třeba vyčerpal data z balíčku a chtěl si přikoupit další, tak mám asi smůlu. :-) No, snad si to dá během dne říct.

Není případně možné, že ten požadavek nějak k T-Mobilu prošel, ten to zapnul a zůstalo někde u Odorika viset jen to upozornění?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Largon »

Děláme polling v různě odstupňovaných intervalech, takže u nás to může zůstat viset až po nějakých 5 dnech, kdy už stav nezjišťujeme. Ale všechny zpožděné požadavky evidujeme už po pár hodinách a řešíme s T-Mobile jejich provedení.

Teoreticky může dojít k tomu, že T-Mobile požadavek provede, ale nepřenastaví jeho stav na dokončený, takže my to nepoznáme. Toto se ale myslím téměř vůbec nestává, protože si teď ani žádný takový případ nedokážu vybavit. Nebo se o tom ani nedozvíme.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Largon »

Všechny zpožděné požadavky by měly být již hotové.
Vasura
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. srp 2015 12:25:46

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Vasura »

Chtěl bych se zeptat kolikrát je LTE rychlejší než 3G ? Má praktický význam si LTE aktivovat, pokud nesleduji video a nestahuji balíky dat ? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od xsouku04 »

Vasura píše:Chtěl bych se zeptat kolikrát je LTE rychlejší než 3G ? Má praktický význam si LTE aktivovat, pokud nesleduji video a nestahuji balíky dat ? Díky za odpověď.
To, jestli to má nebo nemá význam, záleží především na místech, kde se pohybujete. Pokud místa, kde se pohybujete, jsou kvalitně pokryta 3G sítí, řekl bych, že to ani význam nemá. 3G i LTE jsou obě dostatečně rychlé, hlavní omezení je spíše v ceně těch dat.
Pokud se ale pohybujete v oblastech bez 3G pokrytí ale s pokrytím 4G, může to mít zásadní význam.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od MaT »

Podle mě to smysl má - pokud někdo ta data aspoň trochu využívá. V současné době je to tak, že 3G zdaleka není všude. Ve větších městech celkem ano, ale také ne všude. I v Praze se mi často telefon chytal jen na EDGE. Ale mimo města je to s 3G dost bída - buď jen EDGE, nebo (a relativně často) LTE. Mně by z principu také nevadilo "pomalé" připojení. Na maily, jízdní řády, informace o nějakých geocachích, zpráv třeba v appce od iDnesu opravdu není potřeba zase tak moc. A nepotřebuji na mobilu sledovat videa na YouTube nebo stahovat torrenty. Problém ale je, že připojení přes EDGE je tak pomalé, že spojení často i u těch méně datově náročných aplikací prostě timeoutuje. Prostě čím dál tím víc mi to přijde jako nepoužitelné. Donedávna jsem měl jen tablet s 3G/4G modemem, telefon 4G neuměl. No a krásně to bylo vidět, že i když jel třeba člověk autem vesničkami z kraje do kraje,tak signál 4G často byl. Ale telefon mi jel jen na EDGE... Těch 10 Kč měsíčně podle mně zdaleka není tak moc a mně osobně by to za to určitě stálo...

Jinak jak teď 4G telefon mám, tak jsem si také zjistil, že můžu mít celkem výhodně data na služebním telefonu, tak toho asi využiji a LTE si na SIMce od Odorika možná zase brzy deaktivuji - ale na volání si ho určitě nechám. :-)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od helmut.niederman »

S tím EDGEm je to jako za trest, zejména u nás v práci v průmyslové zóně, běží přes O2 jen EDGE. K tomu se váže zajímavej článek a zajímavá kritika.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/36-os ... do-praveku
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Pitomec »

Když už je řeč o LTE, tak moje zkušenost je taková, že ping se pohybuje kolem 100ms, down i up pod 3Mbps a není prakticky žádný rozdíl oproti 3G a H+. Zkoušeno na MS Lumia 550.
Obrázek
Odpovědět