datové SIM karty

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

datové SIM karty

Příspěvek od luky »

někteří operátoři, vč. virtuálů, umožňují svým zákazníkům, kteří využívají hlasových služeb, pořídit si navíc i samostatnou datovou kartu (která obvykle neslouží k volání). Na té je možné si navolit balíček dat za cenu, která je nižší než v případě v případě dat na SIM kartě sloužící k volání. Cena bývá nižší tak o cca 150 Kč. Tuto datovou SIM kartu nabízí i zákazníkům, kteří nemají zakoupeny hlasové služby - ale za plnou cenu.

Může Odorik poptat u T-Mobilu takovou službu? A nabídnout nám ji? Řada z nás má tablet nebo notebook, určitě by se taková karta s 2-5 GB hodila. Klidně i za cenu nějakého minimálního plnění, jako je to u odpuštění 0.7 hal/den za aktivní SIM kartu. Nebo za nějaké další podmínky.

Díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: datové SIM karty

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:někteří operátoři, vč. virtuálů, umožňují svým zákazníkům, kteří využívají hlasových služeb, pořídit si navíc i samostatnou datovou kartu (která obvykle neslouží k volání). Na té je možné si navolit balíček dat za cenu, která je nižší než v případě v případě dat na SIM kartě sloužící k volání. Cena bývá nižší tak o cca 150 Kč. Tuto datovou SIM kartu nabízí i zákazníkům, kteří nemají zakoupeny hlasové služby - ale za plnou cenu.

Může Odorik poptat u T-Mobilu takovou službu? A nabídnout nám ji? Řada z nás má tablet nebo notebook, určitě by se taková karta s 2-5 GB hodila. Klidně i za cenu nějakého minimálního plnění, jako je to u odpuštění 0.7 hal/den za aktivní SIM kartu. Nebo za nějaké další podmínky.

Díky.
Ano, datové karty můžeme také nabízet. Cena za datový balíček je ale nižší jen nepatrně, tedy nepředpokládám, že by o to by větší zájem. Jako datová lze použít libovolná Odorik SIM, pokud se s ní tuším 30 dní předním neudělal ani jeden hovor, což si musíme sami hlídat.
Osobně mě třeba 3 GB za cca 450 Kč nepřijde vůbec lákavé (je to hrubý odhad ceny).

Doporučuji se poptat známých, co mají firmu, za kolik mají tolik dat a kdyžtak se domluvit s nimi. Oni si to dají do nákladů a vy ušetříte něco oproti běžné veřejné ceně z ulice.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: datové SIM karty

Příspěvek od luky »

zrovna v pátek kdosi z ČTÚ na netu říkal, že budou tlačit na naše tři operátory, aby nabídli neomezené datové tarify, bez FUP. Že v době LTE by to mělo být samozřejmé, a že to jinak ztrácí smysl.

VPNky mám, rád bych některé věci přesunul tady pod Odorika. Líbí se mi možnost si u vás nastavit cokoliv. I to že službu rozvíjíte, zlepšujete, rychle reagujete. Těch plusů a svobod je tady tolik, že to člověk nikde jinde nenajde.

Budoucnost asi opravdu bude v datech. Ta rychlost LTE je opravdu krásná, kdy bych pomyslel, že mi pojede net v telefonu 100Mb/s.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: datové SIM karty

Příspěvek od luky »

xsouku04 píše: Osobně mě třeba 3 GB za cca 450 Kč nepřijde vůbec lákavé (je to hrubý odhad ceny).
už před léty mi Vodafone dával 3GB za cca 250 Kč bez závazku, ale už jsem neměl chuť se s nimi každé dva roky dohadovat.... a signál ve velkých městech mají dost špatný. Když v okresních městech nejede kolikrát ani pomalý EDGE, jen GPRS... a ti lidé ve Vodafone dělají snad vše proto, aby od nich zákazníci odešli. Připomíná mi to Českou spořitelnu (lidé nám odchází, tak to těm, co s námi zůstanou, zdražíme)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: datové SIM karty

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:zrovna v pátek kdosi z ČTÚ na netu říkal, že budou tlačit na naše tři operátory, aby nabídli neomezené datové tarify, bez FUP. Že v době LTE by to mělo být samozřejmé, a že to jinak ztrácí smysl.

VPNky mám, rád bych některé věci přesunul tady pod Odorika. Líbí se mi možnost si u vás nastavit cokoliv. I to že službu rozvíjíte, zlepšujete, rychle reagujete. Těch plusů a svobod je tady tolik, že to člověk nikde jinde nenajde.

Budoucnost asi opravdu bude v datech. Ta rychlost LTE je opravdu krásná, kdy bych pomyslel, že mi pojede net v telefonu 100Mb/s.
No nevím, jestli zrovna nutit mobilní operátory, aby zrušili u některých tarifů limity (FUP), je zrovna to, co nám chybí.
Ono totiž "neomezeně" existuje jen v reklamštině.

Ano, LTE má závratné rychlosti, ale tyto rychlosti jsou maximální teoretické rychlosti pro celou BTS. Kdyby v okolí byly desítky nebo stovky lidí s opravdu neomezenými daty, rychlost by začala rapidně klesat.
LTE by rozhodně nemělo sloužit jako náhrada pevného připojení internetu pro chronické stahovače, kteří toho za měsíc nastahují ve stovkách GB. Osobně si myslím, že je jedině dobře, pokud neexistují datové balíčky s vyšším limitem než 30 GB/měsíc.

O2 se svým CDMA také nejdříve nabízeli neomezená data, a pak zjišťovali, že jim to ve městech spíše nefunguje než funguje... A tedy neomezené přestali nabízet.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: datové SIM karty

Příspěvek od luky »

xsouku04 píše:[
Osobně mě třeba 3 GB za cca 450 Kč nepřijde vůbec lákavé (je to hrubý odhad ceny).
řekl bych, že to i tak nabízí virtuální operátoři pro ty, kdo u nich neodebírají jiné služby. Spíše mi šlo o to, jestli T-mobile vám může dát lepší cenu na datovou kartu, pokud to bude bráno jako doplňková služba pro zákazníka, který platí hlasové služby. Protože si nemyslím, že by operátoři a virtuálové tyto doplňkové sim karty s daty "dotovali". A ten cenový rozdíl mezi samostatnou datovou kartou a doplňkovou datovou kartou není malý
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: datové SIM karty

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:
xsouku04 píše:[
Osobně mě třeba 3 GB za cca 450 Kč nepřijde vůbec lákavé (je to hrubý odhad ceny).
řekl bych, že to i tak nabízí virtuální operátoři pro ty, kdo u nich neodebírají jiné služby. Spíše mi šlo o to, jestli T-mobile vám může dát lepší cenu na datovou kartu, pokud to bude bráno jako doplňková služba pro zákazníka, který platí hlasové služby. Protože si nemyslím, že by operátoři a virtuálové tyto doplňkové sim karty s daty "dotovali". A ten cenový rozdíl mezi samostatnou datovou kartou a doplňkovou datovou kartou není malý
Procházel jsem si náš velko ceník s T-mobile, jen datová SIM 3 GB vychází jen na 63 Kč (včetně DPH) laciněji než hlasová SIM. Žádné další možnosti slev tam nejsou. A prodávat datovou SIM 3 GB za cca 430-450 Kč nezní moc lákavě.
Pro jistotu jsem se díval i na Gomobil a ten má datovou SIM 3GB za 450 Kč + 15 Kč za LTE.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: datové SIM karty

Příspěvek od Kristovec »

Ty ceny dat štvou i mně.Poslouchám net rádia a tak 7 GB za měsíc není potíž.
Testuju 2 GB od O2.SK - 11 Eur,obnova pak 3 Eur,takže 6 GB za 17 Eur.
Tento OP vyjde trochu levněji,než naši,je topředplacenka,tedy bez závazku,ale Poláci - play.pl jsou na tom mnohem lépe.Snad až skončí roaming bude možnost datovat levněji.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: datové SIM karty

Příspěvek od luky »

Kristovec píše:Ty ceny dat štvou i mně.Poslouchám net rádia a tak 7 GB za měsíc není potíž.
V zimě jsem dostal od Vodafone zdarma k svému datovému balíčku bonus: na 2 měsíce balíček 100 GB/měsíc. Zkusil jsem to ždímat jak o život, pomáhali mi i děti.... více jak 40 GB jsme nedali. Ta videa na youtube dělají hodně, a děti na to koukají neuvěřitelně - na své youtubery....


Zeptám se: když oficiální virtuální operátor provozuje i VPN službu a nabízí k hlasovým tarifům i datovou SIMku s 3GB za 150,- bez DPH. Znamená to, že tuto službu dotuje ze svého zisku? Nebo mu T-Mobile nabízí lepší ceny? Jinak pro veřejnost nabízí 1,5GB za 300,- na hlasovou kartu.
Toto mi hlava nebere.

...chápu, když má velký podnik VPN pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky.
Už nechápu různé virtuály (dříve šedivé), kteří za účelem zisku "shromažďují" do VPN různé profesní skupiny - lékaře, hasiče, advokáty,..... tam už nejde o firmu a její zaměstnance, ale o vztah prodávající firma a zákazníci. Proč jim T-Mobile dá jiné podmínky? Jen proto, že čísla jsou majetkem poskytovatele VPN?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: datové SIM karty

Příspěvek od Pitomec »

Mě štve to nesmyslné rychlostní omezení u dat (mimochodem v Ceníku doplňkových služeb není uvedený balíček 300MB a jeho max. rychlost), protože pak je celé LTE akorát o tom, že někde mám signál, ale vůbec ne o proklamované rychlosti LTE...
Obrázek
Odpovědět