rychlosti 4G vs. 3G

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

rychlosti 4G vs. 3G

Příspěvek od luky »

testoval jsem dnes v centru Olomouce rychlost LTE a 3G v síti Odorik (pro srovnání i Vodafone). Překvapilo mě, že 3G bylo rychlejší.

rychlosti v Mb/s a ping v ms:
LTE (4G) download/upload/ping........8/0,4/35-170
3G (H+) download/upload/ping.......11/3,7/50
LTE Vodafone download/upload/ping.......65/11/35

testováno pomocí Speedtest z Google Play
Ten upload byl tragický. Zklamalo mě to. A to jsem LTE zkoušel opakovaně.
Pozn.: Samotný test schramstne cca 20 MB dat, takže to na moc pokusů nebylo

Nevím, jestli to je špatnou kvalitou signálu (byl plný), potížemi u T-Mobile....příště to zase zkusím v jiných městech
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: rychlosti 4G vs. 3G

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
Obrázek
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: rychlosti 4G vs. 3G

Příspěvek od luky »

no dobrý a co jako s tou tabulkou? Když má nová síť LTE upload jen 0,4 Mb/s a vůbec je pomalejší než 3G, tak to je zklamání ze sítě TM . Podle té tabulky by mohl být teoreticky download i upload stejný, třeba těch 20 Mb/s.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlosti 4G vs. 3G

Příspěvek od xsouku04 »

Obecně mobilní operátoři v ČR těch problémů mívají mnohem více, než o čem se běžně ví a mluví.
V médiích se o tom obvykle začne psát, až když se problém týká miliónů uživatelů.
Pokud ale vypadne na tři dny větší vesnice a okolí, nikoho to celkem nezajímá a první den, zdá se, to úplně popírají. (vím o konkrétním případu)
Např. Vodafone zase občas mívá falešné "obsazeno", nebo někdy prostě hovor přeruší a následně říká, že číslo neexistuje. (slyšel jsem) Osobně bojujeme spíše s tím falešným obsazeno, častější je to u přesměrovaných hovorů.

Jinak, co se pokrytí týče, mám za to, že nejlepší má stále O2, těsně za ním je T-mobile a pak chvíli nic a Vodafone.
Samozřejmě ale závisí na lokalitě. Tedy obecně se to říci nedá.

Tedy nějaké naměřené anomálie mne nijak nepřekvapují. Věčné odstávky pro upgrade systému jsou také norma.

V praxi by rychlost 8/0.4 by měla při oné vysoké ceně dat stačit, nicméně ten ping až 170 ukazuje na něco prohnilého. To by LTE dělat nemělo.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: rychlosti 4G vs. 3G

Příspěvek od Kristovec »

U 10 GB balíku nabízí T-M až 225 MBps,ale kde,kdy a komu?
Mně nejvíc zlobí ta OPí velkohubost,jak mají všechno nej,super atd.,ale skutek utek.
Hlavní výhoda LTE je větší dosah a stálost signálu,proti 3G opravdu paráda.
Pravda,v bydlišti má O2 LTE 50/30 MBps,to si mé stroje užívají.Ale skutečně - nejvíc oceňuji to pokrytí.
Odpovědět