Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od mobilemanic »

MaT: Pan Soukup asi myslí speciální SMS (pro řídící příkazy a takové věci), které jsou pro zákazníka zdarma, ale oni by je museli platit... Já původně myslel SMS úplně normální na úplně normální číslo.. Ale na druhou stranu, jak píše luky, zadotovat ty speciální SMS by nemusel být zae až tak špatný nápad, obzvlášť pokud to ostatní virtuálové v TM síti taktéž nemají (což nevím, jinde jsem nebyl...)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od Kristovec »

alfi píše:Já bych se té platby tolik nebál - odchozí SMS za 0,59 (a leckdo v balíčku úplně free), potvrzení o aktivaci balíčku už stejně zpátky chodí (heh, mělo by.. do 100% spolehlivosti to má daleko). Nebo by se mělo platit ještě za něco jiného? (ve srovnání s cca 2 Kč/SMS na 4616 od TM docela pohoda.. pravda, úplně zdarma jako 4603 to asi nikdy nebude). Mimochodem, zpracování příchozích SMS už je napojené na callback, přidat jeden kód a napojit na API už by mohlo být snadné, cena už je taky daná..? Já bych to určitě využil :-)

Naopak USSD mi přijde zbytečné - UX je hodně divoké a ještě závisí na telefonu, po jednom ukliknutí musí člověk začínat znovu.. před 10 lety možná, ale teď už je to překonané. Asi jediné zajímavé je, že je to zdarma i v roamingu.
U našich,unijních,OPů jede USSD bez problémů na smrtfounech i seniorech.Jisté technické potíže - samovolné zrušení spojení - je u ukrajinských sítí,ale tady všichni tri to mají plně funkční asi na všech mobilech.
A při ukliknutí je možnost o krok zpět,nemusíte se vracet úplně na začátek.
Kredit a doba platnosti SIM se zobrazují ihned,je to přinejmenším stejně rychlé jako hovor na 4489.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od alfi »

Kristovec píše:U našich,unijních,OPů jede USSD bez problémů na smrtfounech i seniorech.Jisté technické potíže - samovolné zrušení spojení - je u ukrajinských sítí,ale tady všichni tri to mají plně funkční asi na všech mobilech.
A při ukliknutí je možnost o krok zpět,nemusíte se vracet úplně na začátek.
Kredit a doba platnosti SIM se zobrazují ihned,je to přinejmenším stejně rychlé jako hovor na 4489.
Já když jsem to, jako hodně "mobilně" znalý uživatel, kdysi zkoušel, tak se to chovalo dost podivně - alá špatné zadání skončilo zavřením dialogu a muselo se začínat znovu. Myšleno cokoliv složitějšího - jako procházení více úrovní menu + nějaké vstupy od uživatele. To mi moc user-friendly nepřijde a když nemusím, tak USSD ani nezkouším :-) Ale ano, jeden kód + jednokroková odpověď alá stav kreditu docela použitelné je, jen pak těch kódů zase nemůže být moc :-)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aktivace datoveho balicku pomoci SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

luky píše:no ale pak se nedivte. Na zákazníka to má vliv, jestli vidí, že musí za úplně všechno platit, za každou podporu. Za zjištění zbývajících MB. Za sms za zmeškané hovory, za přenos čísla do sítě, za den používání SIM karty .... za všechno.... Bude to negativní reklama. Navíc nevím, kdo by to zneužíval. Osobně bych zpoplatnil služby, až bych viděl, že se hromadně zneužívají. Nebo že někdo cíleně škodí. Jak velký to navíc může být náklad pro operátora? Bude to nějaké promile? A když to pomůže k prodeji služby....
Ještě před pár lety si Eurotel účtoval poplatek jako za odeslání SMS pokud jste si chtěl kredit ověřit přes USSD kód *104*#, pak to zrušil, protože konkurence to měla bezplatně. To bylo ještě v dobách, kdy Eurotel měl dvojí evidenci účtování hovorů, nebo-li dvojí evidence zjišťování zůstatkového kreditu a to bylo jak za 1) v době tzv. sicap SMS a za 2) evidence přes ústřednu. Pamatuji si, že když Telefony uměly zobrazovat stav kreditu AoC ( snižování a zvyšování kreditu v telefonu hardwarově se o to staraly ty sicap's SMS tak kredit v telefonu byl vyšší než na ústředně. Takže tam byly rozpory, telefon evidoval kredit 102,50 Kč, ale na ústředně to bylo - 33,60 Kč. Takže aby se jejich GO zákazníci nedostali do vyšších platebních neschopností, zavedl USSD kódy na zjišťování kreditů, které nebyly zadarmo, pouze nabízel Eurotel tzv. FUP limit na zjišťování kreditu :lol: První zjištění kreditu během prvních 24 hodin daného dne bylo zadarma, ostatní zjišťování se platilo. Pak po rebrandingu toto účtování zrušil ale to nebylo samotným rebrandingem, důvodem bylo to, že firma NOKIA pochčila jejich švýcarský systém od NATELu viz NATELsicap protože telefony NOKIA neuměly pak zobrazovat SICAPové SMS a hlavně neuměly zobrazovat stav kreditu v telefonu, pak do jisté míry se v tom též podepsala kauza tzv. věčných telefonních karet a proto Eurotel zavedl druhou evidenci zjištění stavu kreditu přes ústřednu. No a po aplikacích firmy NOKIA museli zavádět zjišťění stavu kreditu přes USSD, který určitý čas nebyl bezplatný.

Dnes, kdy O2 plně ovládnul Kellner se toto postupně tyhle manýry opět zavádí, například, se platí za dotaz na zjištění INFO limitu, dokonce si nechá tvrdě O2 zaplatit za to, že zaplatíte jejich vystavené faktury na prodejnách O2 a brzy toto zřejmě pocítí i zákazníci předplacenek. Ale to dobré co bylo v dobách Eurotelu je nenávratně pryč :cry:
Odpovědět