Portace od Vodafonu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od xsouku04 »

O2 CETIN (pevné linky) nyní prý nově zamítá všechny odchozí portace s tím, že je to potřeba nejdříve vypovědět u něj. 42 dní. Je otázka, jak jim tohle dlouho vydrží.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Kristovec »

5uch píše:
Georgius píše:Vodafon ruší tarify 20 minut zhruba za stovku a nabízí jako alternativu tarif za 250 Kč měsíčně :lol: Tak jsme se stavili na jejich pobočce, vyčekali si operátora (jsou věci, které člověk u Odorika odvykne) a ten když zjistil, že nemá co nabídnul někam zavolal a vypadl z něj ČVOP
Asi před dvěma týdny jsem si premiérově užil s VF metodu "perské tržiště". 8-)

Známá měla Fér tarif se slevou 70% (50 minut + 50 SMS kamkoli, po slevě za nějakých 110 Kč).
Po dvou letech jí sleva skončila, tak jsem za ní zkusil zavolat na zákaznickou linku... kupodivu, dopoledne to hned zvedli a nabídli nějaký nesmysl za cca 300 Kč. Když jsem řekl, že se mi to nelíbí, bez protahování přepojili na jiné oddělení se speciálními nabídkami. A tam bez otálení navrhli přejít na Smart 50 s 60% slevou na paušál (50 minut kamkoli + neomezené SMS do VF + 50 MB LTE dat - po slevě za 124 Kč). Je to o něco horší nabídka, ale pro nás přijatelná (cena o něco vyšší, přičemž benefity vůči původnímu tarifu se nevyužijí - data se nebudou využívat vůbec, SMS minimálně). Nevím, kam bych se dostal, kdybych tlačil trochu víc... možná jsem měl zkusit, zda by důchodkyni nedali Vodafone první krok pro dítě (bez paušálu), nebo alespoň Odepiš (za 50 Kč). ;-)

Tím jsem chtěl jen povědět, že pokud jste stálý zákazník a máte dobrou platební morálku, lze poměrně snadno dosáhnout na neveřejné nabídky. Každopádně se to vyplatí zkusit.

Přemýšlím, jestli má význam zkusit zavolat taky za sebe a pokusit se z nich vyrazit k Odepiši nějaký levnější internet (momentálně mám Připojení na Skok, 1 MB za 60 Kč, účtováno po kB). Pro hloupý telefon s Operou Mini to je bída, ale k příležitostnému internetu není nic lepšího. :(
A nemůžu podle potřeby aktivovat nějaký denní balíček (25 Kč / 25 MB), protože tím bych o ten nyní již nepodporovaný tarif Připojení na Skok přišel. :(
Ideální by bylo mít účtování podle spotřeby dat v cenách jako u Odorika nebo jejich Oskarty (1 Kč / 1 MB). Někdo má zkušenost?
Ten Odepiš jsem z nich zkoušel vyždímat,ale marně :( ! Prý už ho nenabízejí.
Pohrůžku odchodu bych mohl zkusit,mám 4 čísla a jsem u nich od 11.8.2000 tedy téměř celou dobu jejich existence.Ale - to by ten pohyb směrem od musel být asi trochu větší.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:O2 CETIN (pevné linky) nyní prý nově zamítá všechny odchozí portace s tím, že je to potřeba nejdříve vypovědět u něj. 42 dní. Je otázka jak jim tohle dlouho vydrží.
O2 CETIN - to je OCET značky IN ? :lol:
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Georgius »

5uch píše:A tam bez otálení navrhli přejít na Smart 50 s 60% slevou na paušál (50 minut kamkoli + neomezené SMS do VF + 50 MB LTE dat - po slevě za 124 Kč). Je to o něco horší nabídka, ale pro nás přijatelná (cena o něco vyšší, přičemž benefity vůči původnímu tarifu se nevyužijí - data se nebudou využívat vůbec, SMS minimálně). Nevím, kam bych se dostal, kdybych tlačil trochu víc... možná jsem měl zkusit, zda by důchodkyni nedali Vodafone první krok pro dítě (bez paušálu), nebo alespoň Odepiš (za 50 Kč). ;-)
Dneska volali z retenčního (to je samozřejmě hlavní důvod, proč je ten ČVOP tak "dlouhý") nabídkou téhož za 125 Kč vč. DPH - pár esemesek se pošle, takže s Odorikem je to víceméně plichta, tedy pokud místo stávajících 20 minut provolá těch 50 ... SIMku každopádně už mám, udělal jsem jim radost, ČVOP jsme zrušili (zatím :twisted: ) a uvidíme míru spokojenosti a využívání. Fakt je, že vodafon narozdíl od Odorika umí "zadarmo" příchozí mail->sms a dá 50 MB dat (slečna zdůraznila, že když se to vyčerpá, tak se net zpomalí, ale nestáhnou si žádné další peníze). Tak uvidíme ... Pokud budou zlobit, tak zkusíme druhé kolo :mrgreen:
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Kristovec »

Georgius píše:
5uch píše:A tam bez otálení navrhli přejít na Smart 50 s 60% slevou na paušál (50 minut kamkoli + neomezené SMS do VF + 50 MB LTE dat - po slevě za 124 Kč). Je to o něco horší nabídka, ale pro nás přijatelná (cena o něco vyšší, přičemž benefity vůči původnímu tarifu se nevyužijí - data se nebudou využívat vůbec, SMS minimálně). Nevím, kam bych se dostal, kdybych tlačil trochu víc... možná jsem měl zkusit, zda by důchodkyni nedali Vodafone první krok pro dítě (bez paušálu), nebo alespoň Odepiš (za 50 Kč). ;-)
Dneska volali z retenčního (to je samozřejmě hlavní důvod, proč je ten ČVOP tak "dlouhý") nabídkou téhož za 125 Kč vč. DPH - pár esemesek se pošle, takže s Odorikem je to víceméně plichta, tedy pokud místo stávajících 20 minut provolá těch 50 ... SIMku každopádně už mám, udělal jsem jim radost, ČVOP jsme zrušili (zatím :twisted: ) a uvidíme míru spokojenosti a využívání. Fakt je, že vodafon narozdíl od Odorika umí "zadarmo" příchozí mail->sms a dá 50 MB dat (slečna zdůraznila, že když se to vyčerpá, tak se net zpomalí, ale nestáhnou si žádné další peníze). Tak uvidíme ... Pokud budou zlobit, tak zkusíme druhé kolo :mrgreen:
Mail - SMS,a ještě např. Výdaje pod kontrolou jsou pohrobci Oskarovy fér politiky k zákazníkům.Já osobně u Vodníků ten systém Výdaje pod kontrolou velice ocenuji,to a také sentimentalita je důvodem,že jsem své čtyři H2O SIM dosud nezrušil.Na třech je Tarif na míru,tedy bez paušálu,a čtvrtá - 5 GB za 260 Kč a 1 500 sleva na tablet.Ale jinak jsem s CZ OPy fakticky skončil,cenově jsou víc než nevýhodní.
Už se těším na červen - konec roamingu.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od luky »

nebuďte patetičtí. Taky jsem byl od počátku u VF, ale nasr.li mě, tak jsem jim všechno zrušil. Nehodlám se ponižovat, když by mi měli líbat nohy. Byly doby, kdy jsem jim platil na simku 2000 Kč měsíčně... pak z vás udělají blbce. Pokud u nich zůstanete, vyhrajou oni. VF má možná dobré pokrytí LTE, ale klasický signál je mimořádně nekvalitní.
MirekV
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. zář 2016 10:19:33

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od MirekV »

Georgius píše: A nemůžu podle potřeby aktivovat nějaký denní balíček (25 Kč / 25 MB), protože tím bych o ten nyní již nepodporovaný tarif Připojení na Skok přišel. :(
Já si tarif "Připojení na Skok" pořídil začátkem roku 2016. Na webu jej sice Vodafone nemá, ale na pobočce mi jej bez problémů nastavili.
Naposledy upravil(a) MirekV dne stř 14. zář 2016 11:02:06, celkem upraveno 2 x.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Kristovec »

luky píše:nebuďte patetičtí. Taky jsem byl od počátku u VF, ale nasr.li mě, tak jsem jim všechno zrušil. Nehodlám se ponižovat, když by mi měli líbat nohy. Byly doby, kdy jsem jim platil na simku 2000 Kč měsíčně... pak z vás udělají blbce. Pokud u nich zůstanete, vyhrajou oni. VF má možná dobré pokrytí LTE, ale klasický signál je mimořádně nekvalitní.
Ano,se signálem VF mám potíže i já,doma i v práci,3G i LTE. To zase O2 má pokrytí tady na Sokolovsku velice dobré.
Ale na té férovosti trvám,O2 nastaví automatické prodloužení smlouvy aniž by si ho mohl zákazník sám zrušit,a ani ho na to neupozorní. Vodafone upozorní i dá vědet,kde si to zákazník může vypnout. Osobní zkušenost.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Jan Telefonista »

Kristovec píše:Já jsem od Vody přenášel vícekrát,a vždy koiem 5 týdnů.Asi úmysl,protože systémy mají docela rychlé. :(
Nechci se Vodace nejak zastavat, jsou to darebaci jeden jak treti, ale prenasim jedno cislo k odoriku a cvop mi prislo par minut po telefonatu s dnesnim datumem, takze portovat k odoriku muzu okamzite ;-)
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od 5uch »

MirekV píše:
Georgius píše: A nemůžu podle potřeby aktivovat nějaký denní balíček (25 Kč / 25 MB), protože tím bych o ten nyní již nepodporovaný tarif Připojení na Skok přišel. :(
Já si tarif "Připojení na Skok" pořídil začátkem roku 2016. Na webu jej sice Vodafone nemá, ale na pobočce mi jej bez problémů nastavili.
To je zajímavá informace, díky.
Nicméně, já bych uvítal, abych si mohl podle potřeby přehazovat tarify Na skok a Na den v libovolné samoobsluze, a to se asi nepovede.
I když nejvíc by mi vyhovovalo, mít data účtovaná podle objemu po kB a s cenami jako jsou na Oskartě (1 Kč/MB místo současných 60 Kč/MB - současná cena je fakt fuj hnus ze začátku tisíciletí).
V současnosti se připojení Na den vyplatí, pokud člověk během dne spotřebuje víc než cca necelou polovinu MB. Ale i tak to není žádná výhra. A cena, kterou za to platí odpovídá právě 1 Kč za 1 MB (balíček je za 25 Kč s 25 MB na den).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět