Portace od Vodafonu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Portace od Vodafonu

Příspěvek od Georgius »

Vodafon ruší tarify 20 minut zhruba za stovku a nabízí jako alternativu tarif za 250 Kč měsíčně :lol: Tak jsme se stavili na jejich pobočce, vyčekali si operátora (jsou věci, které člověk u Odorika odvykne) a ten když zjistil, že nemá co nabídnul někam zavolal a vypadl z něj ČVOP, kupodivu na místě. Bohužel až doma nás napadlo si to pořádně celé přečíst a zjistili jsme, že jsme "dostali termín" 6.10., což znamená, že ještě máme platit celé září a kus října. Ne že by to bylo nějak zásadní (odhadovaná úspora s Odorikem je "jen" kolem padesátikoruny měsíčně - tedy polovina :lol: ), ale nevíte, jestli jsou takhle dlouhé ČVOPy u Vodníků normální nebo s námi zkusili vysouložit ? :roll: Ev. jestli se dá ČVOP nějak urychlit (samozřejmě ne u Odorika ale u opouštěného Vodafouna).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše:Vodafon ruší tarify 20 minut zhruba za stovku a nabízí jako alternativu tarif za 250 Kč měsíčně :lol: Tak jsme se stavili na jejich pobočce, vyčekali si operátora (jsou věci, které člověk u Odorika odvykne) a ten když zjistil, že nemá co nabídnul někam zavolal a vypadl z něj ČVOP, kupodivu na místě. Bohužel až doma nás napadlo si to pořádně celé přečíst a zjistili jsme, že jsme "dostali termín" 6.10., což znamená, že ještě máme platit celé září a kus října. Ne že by to bylo nějak zásadní (odhadovaná úspora s Odorikem je "jen" kolem padesátikoruny měsíčně - tedy polovina :lol: ), ale nevíte, jestli jsou takhle dlouhé ČVOPy u Vodníků normální nebo s námi zkusili vysouložit ? :roll: Ev. jestli se dá ČVOP nějak urychlit (samozřejmě ne u Odorika ale u opouštěného Vodafouna).
Ve ČVOPu je zakódováno datum odkdy platí. Podle mne zkoušejí, co jim projde, a jestli jim to projde. Jestli jsou v tom nějaká pravidla, nevím. Osobně je ale, myslím, hodně pravděpodobné, že kdybyste na ně houknul, hned budou mít lepší ČVOP na skladě.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od Kristovec »

Já jsem od Vody přenášel vícekrát,a vždy koiem 5 týdnů.Asi úmysl,protože systémy mají docela rychlé. :(
dotaz
Příspěvky: 3
Registrován: stř 31. srp 2016 10:54:46

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od dotaz »

Dobrý den, v případě dlouhodobého pobytu v zahraničí, je možné si zakoupit rezervní SIM a v případě ztráty mobilu na ní převést původní číslo? Nedochází k nějaké expiraci nové nepoužité SIM? díky
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od luky »

zavoláte Vodafonu. Řekněte, že chcete přejít z paušálu na předplacenku, hned. Nebudete říkat, že chcete odejít. O půlnoci vám ukončí paušál a budete mít hned předplacenku. Pak na číslo 7700 odešlete sms PRENOS ANO XXXX, kde ty x znamenají PIN. Během pár minut vám přijde ČVOP. Je to extrémně rychlé. Říkám, chtějte převod paušálu na předplacenku do druhého dne. Dokonce vám ani ten paušál nenapočítají celý....akorát musíte 4 dny vydržet s předplacenkou, než se dostanete do sítě Odorik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od xsouku04 »

dotaz píše:Dobrý den, v případě dlouhodobého pobytu v zahraničí, je možné si zakoupit rezervní SIM a v případě ztráty mobilu na ní převést původní číslo? Nedochází k nějaké expiraci nové nepoužité SIM? díky
Nové nepoužité SIM opravdu neexpirují (To by se T-mobile a všem hrozně zkomplikovala distribuce), můžete ji tedy mít roky v záloze.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:zavoláte Vodafonu. Řekněte, že chcete přejít z paušálu na předplacenku, hned. Nebudete říkat, že chcete odejít. O půlnoci vám ukončí paušál a budete mít hned předplacenku. Pak na číslo 7700 odešlete sms PRENOS ANO XXXX, kde ty x znamenají PIN. Během pár minut vám přijde ČVOP. Je to extrémně rychlé. Říkám, chtějte převod paušálu na předplacenku do druhého dne. Dokonce vám ani ten paušál nenapočítají celý....akorát musíte 4 dny vydržet s předplacenkou, než se dostanete do sítě Odorik
Zde mám dvě otázky. Jak vlastně vodafone ono zdržování vystavení ČVOP zdůvodňuje? Pravý důvod - měsíc navíc a více času na to dávat speciální nabídky, aby odchodu zabránili, jistě u ČTÚ ani jinak neobstojí. Tedy ptal bych se na důvod, a že si to chcete nahrát, abyste se mohl na ČTÚ zeptat, jestli je to platný důvod. Dost možná pak bude ČVOP ihned i bez předplacenky. Možná to jen zkouší jako takový omyl, a kdo si stěžuje, dostane ihned ČVOP s okamžitou platností.

U předplacenky je problém, že vždy nějaký kredit propadne.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od luky »

někdy se na nově vzniklé předplacence objevill kredit cca 100 Kč, někdy 20 Kč někdy nula. Pokud někdo potřebuje s takto vzniklou Vodafone předplacenkou volat, musí ji obvykle nabít, tedy ještě naposledy utratit 200 Kč....tady je škoda, že portace neproběhne rychleji, třeba za jeden den.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od 5uch »

Georgius píše:Vodafon ruší tarify 20 minut zhruba za stovku a nabízí jako alternativu tarif za 250 Kč měsíčně :lol: Tak jsme se stavili na jejich pobočce, vyčekali si operátora (jsou věci, které člověk u Odorika odvykne) a ten když zjistil, že nemá co nabídnul někam zavolal a vypadl z něj ČVOP
Asi před dvěma týdny jsem si premiérově užil s VF metodu "perské tržiště". 8-)

Známá měla Fér tarif se slevou 70% (50 minut + 50 SMS kamkoli, po slevě za nějakých 110 Kč).
Po dvou letech jí sleva skončila, tak jsem za ní zkusil zavolat na zákaznickou linku... kupodivu, dopoledne to hned zvedli a nabídli nějaký nesmysl za cca 300 Kč. Když jsem řekl, že se mi to nelíbí, bez protahování přepojili na jiné oddělení se speciálními nabídkami. A tam bez otálení navrhli přejít na Smart 50 s 60% slevou na paušál (50 minut kamkoli + neomezené SMS do VF + 50 MB LTE dat - po slevě za 124 Kč). Je to o něco horší nabídka, ale pro nás přijatelná (cena o něco vyšší, přičemž benefity vůči původnímu tarifu se nevyužijí - data se nebudou využívat vůbec, SMS minimálně). Nevím, kam bych se dostal, kdybych tlačil trochu víc... možná jsem měl zkusit, zda by důchodkyni nedali Vodafone první krok pro dítě (bez paušálu), nebo alespoň Odepiš (za 50 Kč). ;-)

Tím jsem chtěl jen povědět, že pokud jste stálý zákazník a máte dobrou platební morálku, lze poměrně snadno dosáhnout na neveřejné nabídky. Každopádně se to vyplatí zkusit.

Přemýšlím, jestli má význam zkusit zavolat taky za sebe a pokusit se z nich vyrazit k Odepiši nějaký levnější internet (momentálně mám Připojení na Skok, 1 MB za 60 Kč, účtováno po kB). Pro hloupý telefon s Operou Mini to je bída, ale k příležitostnému internetu není nic lepšího. :(
A nemůžu podle potřeby aktivovat nějaký denní balíček (25 Kč / 25 MB), protože tím bych o ten nyní již nepodporovaný tarif Připojení na Skok přišel. :(
Ideální by bylo mít účtování podle spotřeby dat v cenách jako u Odorika nebo jejich Oskarty (1 Kč / 1 MB). Někdo má zkušenost?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Portace od Vodafonu

Příspěvek od luky »

můžete být zákazník 15 let s perfektní platební bilancí a velkou útratou a stejně musíte vyhrožovat odchodem a dohadovat se co dva roky. Vy jste sice zákazník, ale pánové jsou oni. Prostě se doprošujete. A vždy jen na ty dva roky. A pokud to máte pro širší rodinu, musíte to řešit pro každé číslo zvlášť. Navíc hned a přes telefon. Považuju to za krajně nedůstojné zvláště u dlouholetých zákazníků. Pokud už mi po dvou letech končí nějaká smlouva nebo zvýhodnění, tak bych čekal, že operátor sám zavolá a nabídne mi jako poděkování další zajímavou akci nebo slevu apod.
Odpovědět