Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
jitka@ucw.cz
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10. říj 2016 11:38:27

Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Příspěvek od jitka@ucw.cz »

S odorik sim kartou kterou jsem měla pořízenou těsně po zřízení virtuálního operátora se mi nedaří připojet k 4G.

Historie:
Dlouho jsem měla hlopý telefon, pak jsem to že to nejde sváděla na zařízení případně na slot sim karty. Ve skutečnosti
jsem na ten problém narazila už na jaře, ale tehdy jsem si stále myslela že je to přístrojem slotem/né sim kartou.
Často problém s nefunkčnímy daty vyřešil restart.

Mám Lenovo P70 dual sim. Ma dva sloty hlavní 4G/3G/2G a vedlejší 2G.

Co fungovalo:
Mít v hlavním slotu datovou sim-kartu T-mobil a ve vedlejším odorik. Všechny data přes tu datovou, volání a sms přes odorik.
4G jsem měla na většině míst v Praze. Vypadlo mi jen v metru a při návratu na signál data opět fungovali.
Odorik data jsem zkoušela jen vyjímečně většinou edge fungoval.

Co mám teď:
Pouze odorik sim kartu v hlavním slotu. Zobrazí 3G a jede rychlostí edge. Funguje do prvního problému který nastane
většinou po 10 minunách. Po té pomůže jedině restart mobilu.

Tušíte čím to je? Pomohla by výměna sim karty? Může to souviset s těmi výpadky co jsou hlášené t-mobilem?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Příspěvek od xsouku04 »

Možná je to problém u T-mobile. U jeho virtuálů jsou nyní vážné potíže s daty. Většinou se nelze vůbec připojit. Ale je možné, že to má i alternativu, kdy se připojit lze ale hrozně pomalu?
K nápravě by prý mělo dojít 22./23. října tento měsíc.

Pravda ale je, že ten restart mobilu, co pomůže, naznačuje, že by problém mohl být někde jinde. Ale možná je to jen náhoda a problémy způsobuje jen T-mobile a navíc tak náhodně, že se občas zdá, že je problém v něčem jiném.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Příspěvek od 5icz »

LTE u Odorika je ale treba extra platit. Pokud si clovek jen aktivuje data, tak se pripojuje jen pres 2G a 3G (max HSPA+).
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Příspěvek od helmut.niederman »

jitka@ucw.cz píše:S odorik sim kartou kterou jsem měla pořízenou těsně po zřízení virtuálního operátora se mi nedaří připojet k 4G.

Historie:
Dlouho jsem měla hlopý telefon, pak jsem to že to nejde sváděla na zařízení případně na slot sim karty. Ve skutečnosti
jsem na ten problém narazila už na jaře, ale tehdy jsem si stále myslela že je to přístrojem slotem/né sim kartou.
Často problém s nefunkčnímy daty vyřešil restart.

Mám Lenovo P70 dual sim. Ma dva sloty hlavní 4G/3G/2G a vedlejší 2G.

Co fungovalo:
Mít v hlavním slotu datovou sim-kartu T-mobil a ve vedlejším odorik. Všechny data přes tu datovou, volání a sms přes odorik.
4G jsem měla na většině míst v Praze. Vypadlo mi jen v metru a při návratu na signál data opět fungovali.
Odorik data jsem zkoušela jen vyjímečně většinou edge fungoval.

Co mám teď:
Pouze odorik sim kartu v hlavním slotu. Zobrazí 3G a jede rychlostí edge. Funguje do prvního problému který nastane
většinou po 10 minunách. Po té pomůže jedině restart mobilu.

Tušíte čím to je? Pomohla by výměna sim karty? Může to souviset s těmi výpadky co jsou hlášené t-mobilem?
Ono je to bohužel tím, že ODORIK nenabízí plnohodnotné 4G ale jakési zrychlené 3G+ protože Odorik jako jedna z mála virtuálů blokuje rychlost, takže pokud očekáváte že budete přes ODORIK surfovat rychlostí 77 Mpbs tak to nepůjde. Zapomeňte na to, že u ODORIKA využijete plných funkcionalit 4G LTE i tam v místě v Praze kde běžně přes Kaktus či Twist máte rychlost 100 Mbps. U nižších datových balíčků pod 1 GB máte omezenou rychlost do 5 Mpbs. U Odorika bohužel máte garantovanou rychlost max. 20 Mpbs. Více najdete v tabulce v sekci DATA na http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _operatora To je bohužel jedna z největších věcí u Odoriku, která mne krká a hne mrvou a proto je lepší Odorika používat tam, kde není pokrytí LTE :evil: Další věcí je to, že musíte mít aktivován za měsíční poplatek 4G LTE aby se vám to zobrazilo na displeji telefonu a ještě musíte mít aktivní datový balíček bez balíčku máte jen EDGE po přenesení 1 MB, rychlost je snížena na 128 kbits. Pokud uzavřete dodatek ke smlouvě rychlost 3G máte jen do vyčerpání 500,- Kč měsíčně rovná se 500 MB pak už je to zablokované. :idea:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Příspěvek od Pitomec »

To omezení rychlosti nemá jenom Odorik, třeba u GoMobil ho lze nalézt taky, takže lze předpokládat, že to vymyslela přímo "chytrá" hlava v TM.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nedostupnost 4G dat - španá sim?

Příspěvek od helmut.niederman »

Pitomec píše:To omezení rychlosti nemá jenom Odorik, třeba u GoMobil ho lze nalézt taky, takže lze předpokládat, že to vymyslela přímo "chytrá" hlava v TM.
Tak v tom případě je lepší používat Odorik jen na volání a SMS a internet rovnou od nějakého síťového providera typu O2Zaklad 5G dat internetu. :)
Odpovědět