data v mobilu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.

Co jsem se díval, tak o2 i vodafone mají podobné tarify, dokonce lepší v tom, že mají inteligentní FUP, takže některé služby se po vyčerpání nezpomalí, případně se rychlost zpomalí na 256kbps a podobně.
Nevýhoda je, že to údajně je nutno používat s jejich 3G/LTE modemy. Tzn asi to je spárované s emai zařízení.

Tak se ptám, zda už má Odorik podobnou službu, resp. datový balíček, případně co byste doporučili?

díky
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: data v mobilu

Příspěvek od helmut.niederman »

mdvo píše: Nevýhoda je, že to údajně je nutno používat s jejich 3G/LTE modemy. Tzn asi to je spárované s emai zařízení.
S tím nesouhlasím. U T-mobile jsem si na značkové prodejně koupil Alcatel USB stick modem pro LTE připojení a bez problému si rozumí jak s Vodafonskými SIM kartami ( + virtuály v sítí Vodafone to jest OpenCall OLD, SazkaMobil avšak nutné je manuálně nastavit APN proxy ) tak se sim kartami virtuálů pod T-mobile a O2.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

Tomu nerozumím. Z Alcatelu jste vyndal simkartu, dal ji do svého telefonu a karta (internet) fungoval?
Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: data v mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

mdvo píše:Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.

Co jsem se díval, tak o2 i vodafone mají podobné tarify, dokonce lepší v tom, že mají inteligentní FUP, takže některé služby se po vyčerpání nezpomalí, případně se rychlost zpomalí na 256kbps a podobně.
Nevýhoda je, že to údajně je nutno používat s jejich 3G/LTE modemy. Tzn asi to je spárované s emai zařízení.

Tak se ptám, zda už má Odorik podobnou službu, resp. datový balíček, případně co byste doporučili?

díky
Odorik nic tak výhodného nabídnout nemůže. Souvisí to s tím, že virtuálové moc výhodné nákupní ceny nemají. Kdejaký firemní zákazník s pěti a více simkartami a útratou řádově v tisících Kč/měsíc má výhodnější ceny než virtuál třeba s deseti tisíci simkartami a měsíčními útratami v miliónech. To je, myslím, české specifikum, kdy výhodné ceny mají jen někteří na základě neveřejné nabídky.
Pro koncového zákazníka je tedy nejvýhodnější využít nějaké takové neveřejné nabídky. Zvláště co se dat týče dat, není to rizikové, protože na čísle u datové simkarty nezáleží. Řešením může být si pořídit mobil na dvě SIM nebo WIFI LTE modem tak, aby data bylo možné používat jak v mobilu tak v notebooku.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: data v mobilu

Příspěvek od luky »

mdvo píše:Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif
nejlepší je, pořídit si telefon na 2 SIM karty. Dá vám to větší svobodu. Nemyslím nějaké Nokia Dual Sim, ale moderní s Android 6.0.....navíc je to řešení v situacích, kdy jste mimo pokrytí jednoho z hlavních operátorů
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: data v mobilu

Příspěvek od LubosD »

mdvo píše:Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.
Znamená to, že se s datovými SIM T-Mobilu dá přece jen volat? Na webu ty ceny nejsou dohledatelné...
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

LubosD píše:
mdvo píše:Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.
Znamená to, že se s datovými SIM T-Mobilu dá přece jen volat? Na webu ty ceny nejsou dohledatelné...
ne, je to asi 6 let starý tarif. Teď už se z TM datovek volat nedá.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

luky píše:
mdvo píše:Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif
nejlepší je, pořídit si telefon na 2 SIM karty. Dá vám to větší svobodu. Nemyslím nějaké Nokia Dual Sim, ale moderní s Android 6.0.....navíc je to řešení v situacích, kdy jste mimo pokrytí jednoho z hlavních operátorů

datovku mam TM, odorik je taky TM, takže v pokrytí to nepomůže.

Tel na dvě sim mám, ale potřebuji jednu sim pracovní a druhou soukromou. Takže na jednu z nich bych potřeboval ty data. Teď mám datovou SIM na druhém mobilu, který používám právě jen na data (jako wifi AP) a rád bych měl jen jeden tel, obzvlášť když je to problém papírový a ne technologický....
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

xsouku04 píše:
mdvo píše:Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.

Co jsem se díval, tak o2 i vodafone mají podobné tarify, dokonce lepší v tom, že mají inteligentní FUP, takže některé služby se po vyčerpání nezpomalí, případně se rychlost zpomalí na 256kbps a podobně.
Nevýhoda je, že to údajně je nutno používat s jejich 3G/LTE modemy. Tzn asi to je spárované s emai zařízení.

Tak se ptám, zda už má Odorik podobnou službu, resp. datový balíček, případně co byste doporučili?

díky
Odorik nic tak výhodného nabídnout nemůže. Souvisí to s tím, že virtuálové moc výhodné nákupní ceny nemají. Kdejaký firemní zákazník s pěti v více simkartami a útratou řádově v tisících Kč/měsíc má výhodnější ceny než virtuál třeba s deseti tisíci simkartami a něsíčními útratami v miliónech. To je myslím české specifikum, kdy výhodné ceny mají jen někteří na základě neveřejné nabídky.
Pro koncového zákazníka je tedy nejvýhodnější využít nějaké takové neveřejné nabídky. Zvláště co se dat týče dat, není to rizikové, protože na čísle u datové simkarty nezáleží. Řešením může být si pořídit mobil na dvě SIM nebo WIFI LTE modem tak aby data bylo možné používat jak v mobilu tak v netebooku.
Tato řešení jsou mi známá, Chtěl jsem dvě čísla a rozumný internet na celkem dvou sim kartách, což je tedy bohužel nereálné. Díky za odpověď.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: data v mobilu

Příspěvek od xtonda »

mdvo píše:Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.

Co jsem se díval, tak o2 i vodafone mají podobné tarify, dokonce lepší v tom, že mají inteligentní FUP, takže některé služby se po vyčerpání nezpomalí, případně se rychlost zpomalí na 256kbps a podobně.
Nevýhoda je, že to údajně je nutno používat s jejich 3G/LTE modemy. Tzn asi to je spárované s emai zařízení.
Především bych řekl, že směšujete dvě věci. Těch 30G co máte za 500 Kč bude nejspíš běžný mobilní internet, asi nějaká speciální nabídka pro vaši firmu, to lze používat v libovolném zařízení. To co zmiňujete u O2 a Vodafone je tzv. internet na doma a je vázaný ne na konkrétní kus modemu, ale na typ zařízení což lze z IMEI rovněž poznat. Jedná se o zařízení s omezenou mobilitou (krabice napájená 230V) a za to je ten tarif výhodnější.

Těch 30 GB za 500 Kč je dobrá nabídka a žádný virtuál nic ani vzdáleně se blížícího nenabídne.

Jelikož tato datová karta umožňuje příjem hovorů, tak navrhuji zaregistrovat si její číslo jako CLIP u VoIP linky Odoriku a odchozí volání realizovat přes Odorik pomocí callbacku nebo pomocí VoIP přes mobilní data, pokud bude kvalitní signál. Tím docílíte toho, že bude volat za ceny Odoriku místo cen předplacené karty T-Mobile.
Odpovědět