data v mobilu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

xtonda píše:
mdvo píše:Dobrý den,
mám simkartu s 30gb dat za 500kč. Její nevýhoda je, že je to pouze datová sim, hlasové služby jsou za cenu předplacenky. S T-mobilem není řeč, aby mi na stejnou sim (s daty) navedl normální byznys tarif.

Co jsem se díval, tak o2 i vodafone mají podobné tarify, dokonce lepší v tom, že mají inteligentní FUP, takže některé služby se po vyčerpání nezpomalí, případně se rychlost zpomalí na 256kbps a podobně.
Nevýhoda je, že to údajně je nutno používat s jejich 3G/LTE modemy. Tzn asi to je spárované s emai zařízení.
Především bych řekl, že směšujete dvě věci. Těch 30G co máte za 500 Kč bude nejspíš běžný mobilní internet, asi nějaká speciální nabídka pro vaši firmu, to lze používat v libovolném zařízení. To co zmiňujete u O2 a Vodafone je tzv. internet na doma a je vázaný ne na konkrétní kus modemu, ale na typ zařízení což lze z IMEI rovněž poznat. Jedná se o zařízení s omezenou mobilitou (krabice napájená 230V) a za to je ten tarif výhodnější.

Těch 30 GB za 500 Kč je dobrá nabídka a žádný virtuál nic ani vzdáleně se blížícího nenabídne.

Jelikož tato datová karta umožňuje příjem hovorů, tak navrhuji zaregistrovat si její číslo jako CLIP u VoIP linky Odoriku a odchozí volání realizovat přes Odorik pomocí callbacku nebo pomocí VoIP přes mobilní data, pokud bude kvalitní signál. Tím docílíte toho, že bude volat za ceny Odoriku místo cen předplacené karty T-Mobile.

Dobrý den, ano, psal jsem, že se pravděpodobně jedná o vazbu na emai zařízení. Jen nevím, jak konkrétně realizovat vámi navržený postup? Udělat si voip linku s interním odorik číslem, na něj zaregistrovat číslo datové SIM karty a pak si nainstalovat aplikaci, abych místo odchozích hovorů používal callback? Akorát to neřeší to, že příchozí hovor na moje číslo nemohu dělat, protože slot na simkartu zabírá datová sim. Opět to lze leda nějakým přesměrováním, asi?
Je to celé trochu komplikované.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: data v mobilu

Příspěvek od xtonda »

Myslel sem to tak, že jedno ze dvou používaných čísel bude to, co má ta datová SIM, čili volající se dovolá přímo na ni, prostě jednu z těch hlasových SIM dáte pryč a budete používat jednu hlasovou a tu datovou a hovory z čísla té datové se budou uskutečňovat přes Odorik pomocí callback nebo VoIP pro dosažení úspory oproti sazbám co účtuje přímo T-Mobile.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: data v mobilu

Příspěvek od mdvo »

xtonda píše:Myslel sem to tak, že jedno ze dvou používaných čísel bude to, co má ta datová SIM, čili volající se dovolá přímo na ni, prostě jednu z těch hlasových SIM dáte pryč a budete používat jednu hlasovou a tu datovou a hovory z čísla té datové se budou uskutečňovat přes Odorik pomocí callback nebo VoIP pro dosažení úspory oproti sazbám co účtuje přímo T-Mobile.
Já bych se chtěl dostat do stavu, kdy mám přímo na "svém" čísle i internet. Abych na internet nemusel mít další sim kartu.
Odpovědět