SMS informace o roamingu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od Hafi »

ha, dobré, že se to tu zrovna řeší, chtěl jsem napsat totéž. Minulý víkend v německém pohraničí kolem 10 SMS za den, tento víkend v polském pohraničí toho přišlo trochu míň, protože vesměs nebyl signál spíš žádný, než aspoň polský. Jako je mi to jedno, spíš jestli vás to nestojí zbytečně výdaje...
Vodafone posílal myslím max 1 za týden na jednu zemi.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:ha, dobré, že se to tu zrovna řeší, chtěl jsem napsat totéž. Minulý víkend v německém pohraničí kolem 10 SMS za den, tento víkend v polském pohraničí toho přišlo trochu míň, protože vesměs nebyl signál spíš žádný, než aspoň polský. Jako je mi to jedno, spíš jestli vás to nestojí zbytečně výdaje...
Vodafone posílal myslím max 1 za týden na jednu zemi.
Bohužel tyto nesmyslné SMS platíme. Ale problém je to jen tehdy, pokud se pohybuje někdo podél hranic. Tedy střídavě vjíždí do roamingu a zpět.
Tedy normálně to problém není, ale pokud někdo pravidelně jezdí/chodí podél hranice, můžeme mu zasílání těchto SMS vypnout úplně. Bohužel pro všechny zóny.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše: Bohužel tyto nesmyslné SMS platíme.
A kolik vás vás jedna SMS výjde ? Kolik to stojí tedy jedna taková "nesmyslná" SMS ?
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od MaT »

No je fakt, že teď, když v rámci EU (ale třeba i Norska) už jsou ty ceny zregulované tak, jak jsou, tak už to tak nějak neřeším a hovory normálně přijímám i v zahraničí. A při nějakém výletu po Krkonoších pak ty SMS jsou opravdu spíš otravné, než užitečné. Ale když jsem teď byl ve 3. zóně, tak jsem byl docela rád, že mi bylo připomenuto, že příchozí hovor mám za 55 Kč za minutu, odchozí za 80 Kč a SMS za 18 Kč. Docela síla. Škoda, že za ty roky nějak nespadly i tyto ceny...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:No je fakt, že teď, když v rámci EU (ale třeba i Norska) už jsou ty ceny zregulované tak, jak jsou, tak už to tak nějak neřeším a hovory normálně přijímám i v zahraničí. A při nějakém výletu po Krkonoších pak ty SMS jsou opravdu spíš otravné, než užitečné. Ale když jsem teď byl ve 3. zóně, tak jsem byl docela rád, že mi bylo připomenuto, že příchozí hovor mám za 55 Kč za minutu, odchozí za 80 Kč a SMS za 18 Kč. Docela síla. Škoda, že za ty roky nějak nespadly i tyto ceny...
Je to tak. Pokud jste v druhé a třetí zóně a potřebujete komunikovat, pořiďte si místní simkartu.
Příchozí hovory si můžete přesměrovat na číslo u Odorik.cz a dále na tu místní SIM. Příchozí SMS jsou zdarma. Místní SIM použijte pro data a místní volání. Bohužel nic jiného asi poradit nelze.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od helmut.niederman »

Děkuji za tento odkaz, rád jsem si jej uložil do záložek, ani nevím, že taková stránka existuje :)
Škoda, že není v české mutaci. :(
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od MaT »

No teď jsem na to taky narazil - byli jsme s drahou polovičkou ve východní části Krkonoš (Rýchory) a těch "uvítacích" SMS jsem dostal během dvou hodin 10. Den před tím 2, to jsme byli trochu víc na západ. Fakt si s tím T-Mobile nemůže něco udělat, aby na jedno číslo pro jednu zemi přišla ta SMS jen jednou? Žena taky docela nadávala (má taky SIMku od Odorika). Mám dvousimkový telefon, druhá SIMka je služební od O2 a tam přišla první den jedna taková SMS a další den už nic. Že by ten limit měli na jedno číslo a na jednu zemi nastavený dokonce na víc dní?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od Pitomec »

U Samsungu jde odesílatel potlačit, aby se nezobrazovalo oznámení. U jiných telefonů to půjde nejspíš taky.
Obrázek
Odpovědět