SMS informace o roamingu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
martin123
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. pro 2016 23:32:27

SMS informace o roamingu

Příspěvek od martin123 »

Šlo by nějak vypnout SMS zprávy, které mě informují, ve které se nacházím zóně roamingu?
Informační hodnota těch zpráv je tak jako tak zanedbatelná.

Při běžkování na horách mi jich přijde během pár hodin i přes 10 a pokud zrovna čekám nějakou zprávu, je otrava se dívat na telefon, abych zjistil, že to je jen info o roamingu.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od MaT »

Nejsem si jistý, ale nebylo to u nějakého operátora tak, že ze stejné země přišla taková SMS v rámci jednoho dne jen jednou? A nebo to třeba limitovat i na jednu SMS v rámci dané zóny za den - a jelikož skoro celá Evropa je ve stejné zóně, asi by to také bylo jednodušší. Trochu se ale bojím, že Odorik tohle nebude moci ovlivnit, že to bude plně v režii T-Mobile...
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od 5uch »

Vodafone posílá tuhle zprávu od každého roamingového partnera jen jednou (za nějakou dobu).
Je to z toho důvodu, že není vyloučeno, že různí roamingoví partneři v téže zemi budou mít pro váš tarif různé ceny různých služeb (dřív to tak běžně bylo).

Info opakovaně pošle až po nějaké "odmlce" přihlášení telefonu v dané síti (neví, zda je to dané délkou odmlky ve dnech, nebo se musí mezi tím telefon přihlásit v jiné zemi).

Každopádně:
Opakované zaslání hlášky je dáno nejspíš tím, že telefon automaticky vyhledává vhodnou síť a při pohybu v příhraničí se podle situace přihlašuje do různých zahraničních sítí. Částečně by to vyřešilo zakázání automatického vyhledávání sítě. Zvýší se tím ale pravděpodobnost nedostupnosti, takže dostanete místo roamingového ceníku třeba SMS o zmeškaných hovorech. :D
Na druhou stranu tím zcela vyloučíte, že nevědomky přijmete placený hovor zrovna v okamžiku, kdy dočasně roamujete, což některé lidi může překvapit/naštvat víc než "zbytečná" SMSka.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
martin123
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. pro 2016 23:32:27

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od martin123 »

Zcela určitě se telefon střídavě přihlašuje do sítě v ČR a v Polsku. Je to hlavně tím, že na běžkách jedu a signál se mění.
Jde o Jizerské hory a Jakuszyce.

V minulosti jsem měl Vodafone a dělalo to plus minus stejně. Není to jen problém Odoriku. Běžně to řeším tak, že telefon vypnu.
To ale nejde, pokud se zároveň s někým naháním a máme se potkat.

Řešení, abych vypnul automatické vyhledávání sítě není vhodné, protože to bych pak mohl být taky skoro bez signálu.

Kdyby alespoň SMSky z Odoriku chodily z nějakého konkrétního čísla, mohl bych si nastavit speciální vyzvánění (tedy žádné). Ale chodí to bez čísla, jenom s odesilatelem 'Odorik.cz'. Na to blokování v telefonu nastavit neumím.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od 5uch »

Tak to budete muset ty SMS s cenami roamingu asi přetrpět. ;-)

Pořád si ale myslím, že od každého roamingového partnera tu SMS dostanete jen jednou, takže by to nemělo být tak zlé (kolik je v Polsku roamingových operátorů? 4? 5? Pak by pomohlo si dát při vjezdu do Polska zastávku na horký žurek a postupně všechny polské opy manuálně vyhledat - a počkat až od každého přijde to cenové info a tak se toho pro ten den zbavit. Vím, je to řešení přes ucho. Ale žurek je žurek. :lol:
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od alfi »

U TM je opravdu jedna SMS pro každého roamingového partnera, u Odoriku už dokázali nastavit, že chodí jen jednou za navštívenou zemi, protože ceník je pořád stejný. U obou se potom začínají opakovat po týdnu. Ale ani v Jakuszycích ani jinde u hranic si takové chování nevybavuju :-) Co na to říká výpis hovorů->SMS? za každou takovou je tam řádek s odesílatelem +4204603. Ještě se může stát, že telefon při slabém signálu nepotvrdí přijetí zprávy a potom tu stejnou dostává pořád dokola.
martin123
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. pro 2016 23:32:27

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od martin123 »

Já ve výpisu hovorů (https://www.odorik.cz/ucet/hovory.html) ty SMSky vůbec nemám.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od alfi »

martin123 píše:Já ve výpisu hovorů (https://www.odorik.cz/ucet/hovory.html) ty SMSky vůbec nemám.
Divné, ale když se dívám do svojí historie, tak jsou tam taky jen někdy.
martin123
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. pro 2016 23:32:27

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od martin123 »

Tak v sobotu (17.12.) jsem byl zase na bezkach a prislo mi 10 SMS zprav.
V 9:01, 9:44, 11:34, 12:06, 12:33, 13:14, 14:31, 15:39, 15:48, 16:42.
Vsechny se stejnym obsahem.

V https://www.odorik.cz/ucet/hovory.html vidim jen techto 6:
9:01, 11:34, 13:14, 15:39, 16:06, 16:42,

Ani ty, co se zobrazuji na https://www.odorik.cz/ucet/hovory.html, nemaji zadne odchozi telefoni cislo.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS informace o roamingu

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
roamingové SMS Vám můžeme vypnout pokud nám pošlete na kontakt@odorik.cz mobilní číslo, kterého se problém týká. Žádné další nastavení u položky "Uvítací SMS v roamingu:" bohužel není možné, má jen stav ano/ne.
Odpovědět