Odesílání MMS a zakázaná data na Androidu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Odesílání MMS a zakázaná data na Androidu

Příspěvek od JPT »

Ty poslední dlouhé příspěvky se mi nechtějí číst, ale já internet vůbec v mobilu nepoužívám. Mám to zakázané a systém při pokusu o připojení se mě zeptá jaké připojení chci použít a sám se nepřipojuje.

Mám staré Windows Mobile a Vodafone a když jsem kdysi posílal MMS, tak se normálně odeslala a platil jsem jen za MMS a telefon se nepřipojoval na placené data. Jestli si otevřel nějaký jiný datový/internetový neplacený kanál, který systém nepovažoval za připojení k internetu ale netuším.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání MMS a zakázaná data na Androidu

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše:Ty poslední dlouhé příspěvky se mi nechtějí číst, ale já internet vůbec v mobilu nepoužívám. Mám to zakázané a systém při pokusu o připojení se mě zeptá jaké připojení chci použít a sám se nepřipojuje.

Mám staré Windows Mobile a Vodafone a když jsem kdysi posílal MMS, tak se normálně odeslala a platil jsem jen za MMS a telefon se nepřipojoval na placené data. Jestli si otevřel nějaký jiný datový/internetový neplacený kanál, který systém nepovažoval za připojení k internetu ale netuším.
Abych to shrnul. Tak MMS se posílá přes data, ale ta data nejsou účtována, účtována je jen cena MMS. Příchozí MMS je zdarma. Na velké většině telefonů musí být proto data povolena, ale jsou i telefony, kde je možné mít data zakázána a MMS přesto funguje.

Pokud data nepoužíváte vůbec, ale občas by se mohla hodit MMS, existuje dobré řešení, zakázat si data u mobilního operátora. V tom případě můžete data na telefonu nechat povolená a MMS vám bude fungovat.
Pokud ale máte u svého operátora data povolena, protože je občas na chvíli využíváte, ale máte je zablokována na telefonu, aby Vám android a jeho aplikace nedovoleně nežral data, může to být nepříjemný problém. Vypnutím dat si u velké části telefonů vypnete i MMS. Obejít to lze jen nastavením nesmyslného access pointu pro internet, ale ten by snad mohl být nějakou konfigurační sms teoreticky opraven a data by opět mohla začít fungovat. Tedy je to složité a není to úplně neprůstřelné.
Osobně pro občasné uživatele internetu doporučuji balíček dat 25 MB za 20 Kč a data pak nemusíte vypínat. S 16 kbit internetem po FUPu je stále možné celkem rozumě číst web v Opera mini, dívat se na počasí a jízdní řády a za data ve FUP neplatíte.
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: Odesílání MMS a zakázaná data na Androidu

Příspěvek od Zivan »

Resil jsem i prijem MMS v zahranici, bylo potreba povolit data, ale nejsem si uz jisty, jestli bylo potreba i povolit data v roamingu. Pak by ten nezablokovany net u operatora mohl vyjit o dost draz.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odesílání MMS a zakázaná data na Androidu

Příspěvek od helmut.niederman »

Zivan píše:Resil jsem i prijem MMS v zahranici, bylo potreba povolit data, ale nejsem si uz jisty, jestli bylo potreba i povolit data v roamingu. Pak by ten nezablokovany net u operatora mohl vyjit o dost draz.
Tak například 3TON si naúčtuje jak cenu MMS tak cenu přenesených dat. Ale jelikož mne otrávil v jiné souvislosti, rozhodl jsem se, že jeho služby už využívat nebudu a zůstanu radši u Kaktusu. Abyste u něho používali internet, musíte mít na to psychické zdraví :D Nerozumím tomu, proč 3TOn při vyčerpání DAT vám zablokuje APN a vy nemůžete ani s novým obnovením balíčku surfovat. Nejdříve vám řeknou, že máte něco s telefonem, že si ho máte dát do továrního nastavení, pak zase že máte SIM kartu dát do jiného telefonu. Jelikož tam u nich pracují Ukrajinci, protože mi to tak připadá, že 3TON je ukrajinský virtuál tak vám ani nerozumí co vlastně po nich chcete a kdyby nebylo osobního kontaktu v Palladiu s jednou pracovníci, tak bych sice platil balíčky ale internet by mi nešel. Ona jediná byla ochotna se spojit s techniky a ti ji řekly, že APN mám zablokované na ústředně, nikoliv v telefonu jak mne blbě přesvědčovali telefonistky na call centru. Tedy APN povolili a já mohl surfovat, jenže jakmile jsem spotřeboval 75 % dat v balíčku, APN se u nich v systému zase deaktivoval a při opětovné reklamaci, mne zase přesvědčovali, že chyba je v telefonu a mám si to dát do továrního nastavení :( Tím tedy se s něma loučím, kredit 400,- Kč jsem protelefonoval a už nechci s tri tónem mit nic společného nehledě na to, že kromě MMS ještě účtovaly data z balíčku, když jsem měl ještě APN aktivní.
Nejhorší horor s 3TOnem jsem zažil s Roamingem v Rakousku. Detaily nebudu radši říkat :) Je mi ale divné, že když jsem Roaming testoval s Poláky, nebyl takový problém, ale běda když jsem roamoval s Rakušáky. Hotový horor a SIM karta fungovala ve stylu, že se ji zmocnil nějaký rarášek, který vám samovolně vypínal SIM kartu a zase zapínal. Nebo měli jste zaregistrovanou síť, na displeji to ukazovalo 5 čárek, ale ve finále to nefungovalo a museli jste provést restart telefonu. Pak se SIM karta zase nechytla a pak se zase chytla a během hovoru se vyřadila z provozu. Po překročení do ČR SIM karta už nebyla v temné moci rarášků a skřítků :)
Odpovědět