Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Při pokusu použít kódy dle návodu TM (https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... voru#cislo) mně Lumia 550 vždy napíše "Odorik.cz Došlo k nějakému problému s kódem.", bohužel ale nic konkrétního. Funguje to někomu (abych vyloučil chybu ve svém telefonu)?
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od Kristovec »

Já jsem to vyzkoušel v menu telefonu,zadává se pouze cílové číslo,* a vše ostatní doplní mobil sám
Naběhlo to napoprvé - napřed hláška TM "Vyčkejte,prosím,váš hovor bude přesměrován",pak Odorik Máte xxx minut a pak už jen cílová síť Vodafone o nedostupnosti volaného čísla.
Ve Výpisu hovorů v menu telefonu to je,ale už jsem měl i mobil,kde Nastavení hovorů bylo v Nastavení přístroje.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od Kristovec »

Aha,pracuje pouze nepodmíněné přesměrování,podmíněná nejdou,mobil píše - NEDOKONČENO.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od aplet »

Pokud vím TM nepovolí přesměrování při předplacených karet aspoň tak mi to řekli na prodejně ale jenom paušálním a to jenom na českém čísla , pokud se to někomu povedlo tak pak nevím.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Já si to podmíněné přesměrování v pohodě nastavil někdy před rokem (možná dřív) a teď jsem ho chtěl změnit. A nejde to. Navíc Odorik není předplacená karta ve smyslu vztahu k TM (GTS), ale operátor, jenž "předplacenost" vůči svým klientům nastavil sám (klidně mohl zavést i paušál, to je jeho obchodní rozhodnutí).
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od Kristovec »

14,30 hodin,v menu mého "hlupáka" Element,made in China nebo odkud,nový stojí 400 Kč, jsem projel všechny možnosti přesměrování na můj 608 Vodkafon,vše naběhlo i se zrušilo na první pokus.
Nemáte opravdu něco s mobilem?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od helmut.niederman »

aplet píše:Pokud vím TM nepovolí přesměrování při předplacených karet aspoň tak mi to řekli na prodejně ale jenom paušálním a to jenom na českém čísla , pokud se to někomu povedlo tak pak nevím.
Ani operátor O2 a vím, že u spoustu virtuálů pod O2 či T-mobile přesměrování nefunguje vyjma Vodafone.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Kristovec píše:14,30 hodin,v menu mého "hlupáka" Element,made in China nebo odkud,nový stojí 400 Kč, jsem projel všechny možnosti přesměrování na můj 608 Vodkafon,vše naběhlo i se zrušilo na první pokus.
Nemáte opravdu něco s mobilem?
Netuším, žádná přímá volba přesměrování totiž v Lumii 550 není, takže jsem to zkusil pomocí kódů. V pondělí vezmu starou Nokii 208, kde to šlo udělat i přímo z menu telefonu a uvidí se.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

U nás podmíněné i nepodmíněné přesměrování funguje. Nepodmíněné se docela často používá při cestování v roamingu mimo EU. Jen pokud vím, nejde to s telefony iPhone. Je ale možné SIM dát dočasně do jiného telefonu a tam to provést. Tedy obecně je asi možný problém s konkrétním telefonem.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Nefunkční kódy pro přesměrování hovorů

Příspěvek od pe.havel »

Po dlouhé době zkoumání, proč mi nefunguje změna podmíněného přesměrování po X sekundách, jsem nakonec přišel na to, že doba vyzvánění se musí zadávat pouze v násobcích 5 sekund. Pak MMI kód prošel bez chyby.
Tak třeba to někomu pomůže.
Odpovědět