SIM karta kaputt ?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Kristovec »

Moje SIMka č. 130038841648 včera ještě pracovala,byl SMS provoz.
Dnes zapnu mobil a SIMka se nepřihlásí.
Vyzkoušel jsem ji ve dvou jiných telefonech,nic. Vyzkoušel jsem všechy tři telefony s jinou SIMkou - v pořádku.Asi je to tedy SIMkou.
Dá se to nějak ověřit? A co dál - novou SIM,nebo ji lze opravit ?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Kristovec »

Tak ve slotu SIM2 mého dvouSIMkáče nejde ani právě probuzená jiná SIMka Odorik,ale - O2 SIM v tomtéž slotu funguje.
Není problém u T-Mobilu?

Telefony píší VLOŽIT SIM, jako by tam SIMka vůbec nebyla!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše: Telefony píší VLOŽIT SIM, jako by tam SIMka vůbec nebyla!
Pokud telefon SIM vůbec nenajde, těžko může být chyba u T-mobile. Telefon by měl komunikovat, rozpoznat a např.načíst uložené kontakty i u SIM, která je u operátora úplně vypnutá.
Spíše mne napadá, jestli ji tam nedáváte nějak špatně.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kristovec píše: Telefony píší VLOŽIT SIM, jako by tam SIMka vůbec nebyla!
Pokud telefon SIM vůbec nenajde, těžko může být chyba u T-mobile. Telefon by měl komunikovat, rozpoznat a např.načíst uložené kontakty i u SIM, která je u operátora úplně vypnutá.
Spíše mne napadá, jestli ji tam nedáváte nějak špatně.
To nejde,jinak se tam vzhledem l seříznutému rohu SIMky dát nedá,než jak má být. A O2 tam jde normálně. A kromě toho - včera ta SIMka šla! A pak jsem s ní nic nedelal,jen jsem na noc vypnul celý mobil. Slot SIM1 s Vodafonem taky jede v pořádku.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Kristovec »

Nejdou ! Mám celkem 3 SIM,2 s číslem od O2,jedna s číslem od Vodafonu. A 3 telefony. Vždy platí,že Odorik SIM přístroje nevnímají,ale SIM jiných sítí - O2.CZ , 4ka.sk v těch samých slotech vstoupí do sítě a jsou v provozu.
Jsem s rozumem v koncích,tím spíš,že včera byla výše uvedená SIM normálně v provozu.

Vzdávám to.Uspím je a konec. Mobily jsou v pořádku,ješte jsem testnul Vodafona.cz po manželce,i ten jde,jen SIM od Odoriku je neviditelná,všechny tři,co mám.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:Nejdou ! Mám celkem 3 SIM,2 s číslem od O2,jedna s číslem od Vodafonu. A 3 telefony. Vždy platí,že Odorik SIM přístroje nevnímají,ale SIM jiných sítí - O2.CZ , 4ka.sk v těch samých slotech vstoupí do sítě a jsou v provozu.
Jsem s rozumem v koncích,tím spíš,že včera byla výše uvedená SIM normálně v provozu.

Vzdávám to.Uspím je a konec. Mobily jsou v pořádku,ješte jsem testnul Vodafona.cz po manželce,i ten jde,jen SIM od Odoriku je neviditelná,všechny tři,co mám.
Je to taky divné, ale mne třeba u hloupého telefonu Nokia 206 v externím druhém SIM slotu nanačte ani O2 Okradenka USIM128N.GF.V1ani Sazkamobil, ale Opencall mi načte a paradoxně i klasickou předplacenku od O2, která nepodporuje LTE.
Mimochodem, jediná SIM karta O2, kterou Nokia 206 načte jsou ty hloupé SIM karty O2, které neumožňují LTE.
Mám podezření, že ty SIM karty na LTE, které to podporují v hloupých telefonech přestávají fungovat, tedy respektive Nokia ignoruje LTE SIM karty. Třeba v jiném hloupém telefonu Siemens co mám doma roky mi kartu O2 i Sazkamobil načte, pravda, je tam jinej SIM slot. Každopádně jsem si všiml, že SIMky od O2 pokaždé mají jiný tvar čipu. 8-)

P.S. Teď jsem si všiml, že O2 zavádí chytré čipy do plastových SIM karet které prodává jako O2 Okradenka. V hloupém telefonu ( ale může to být i v chytrém telefonu ) je aplikace SIM TOOLKIT a většinou se ten telefon to bere jako aplikace O2SIM a máte tam na výběr 1. O2 Linka *88, 2. E-Služby/PIN Manažer, 3.SIM STATUS. Když tedy se dostanu do nabídky SIM STATUS tak tam vidím ICCID kód ale hlavně novotu SMART SIM OB.256.a*ICCID: výrobní kód simkarty takže by tato SIM karta podporovala 256 bitové šifrování ? Nerozumím když tak mi někdo řekněte co to má znamenat ? A hlavně je to Smart SIM, tedy vlastně USIM a to podporuje LTE a právě hloupá NOKIA ji nanačte. Načte obyčejnou SIM kartu od O2 s tarifem Na!DLOUHO tedy kterou nelze vložit do chytrého telefonu. Protože je pouze ve standartní velikosti.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:
Kristovec píše:Nejdou ! Mám celkem 3 SIM,2 s číslem od O2,jedna s číslem od Vodafonu. A 3 telefony. Vždy platí,že Odorik SIM přístroje nevnímají,ale SIM jiných sítí - O2.CZ , 4ka.sk v těch samých slotech vstoupí do sítě a jsou v provozu.
Jsem s rozumem v koncích,tím spíš,že včera byla výše uvedená SIM normálně v provozu.

Vzdávám to.Uspím je a konec. Mobily jsou v pořádku,ješte jsem testnul Vodafona.cz po manželce,i ten jde,jen SIM od Odoriku je neviditelná,všechny tři,co mám.
Je to taky divné, ale mne třeba u hloupého telefonu Nokia 206 v externím druhém SIM slotu nanačte ani O2 Okradenka USIM128N.GF.V1ani Sazkamobil, ale Opencall mi načte a paradoxně i klasickou předplacenku od O2, která nepodporuje LTE.
Mimochodem, jediná SIM karta O2, kterou Nokia 206 načte jsou ty hloupé SIM karty O2, které neumožňují LTE.
Mám podezření, že ty SIM karty na LTE, které to podporují v hloupých telefonech přestávají fungovat, tedy respektive Nokia ignoruje LTE SIM karty. Třeba v jiném hloupém telefonu Siemens co mám doma roky mi kartu O2 i Sazkamobil načte, pravda, je tam jinej SIM slot. Každopádně jsem si všiml, že SIMky od O2 pokaždé mají jiný tvar čipu. 8-)

P.S. Teď jsem si všiml, že O2 zavádí chytré čipy do plastových SIM karet které prodává jako O2 Okradenka. V hloupém telefonu ( ale může to být i v chytrém telefonu ) je aplikace SIM TOOLKIT a většinou se ten telefon to bere jako aplikace O2SIM a máte tam na výběr 1. O2 Linka *88, 2. E-Služby/PIN Manažer, 3.SIM STATUS. Když tedy se dostanu do nabídky SIM STATUS tak tam vidím ICCID kód ale hlavně novotu SMART SIM OB.256.a*ICCID: výrobní kód simkarty takže by tato SIM karta podporovala 256 bitové šifrování ? Nerozumím když tak mi někdo řekněte co to má znamenat ? A hlavně je to Smart SIM, tedy vlastně USIM a to podporuje LTE a právě hloupá NOKIA ji nanačte. Načte obyčejnou SIM kartu od O2 s tarifem Na!DLOUHO tedy kterou nelze vložit do chytrého telefonu. Protože je pouze ve standartní velikosti.
Mně ale ta hlavní SIM přestala fungovat.Ještě den předtím totiž normálně šla. A teď už nejde ani v chytrákovi - Samsung Galaxy Grand2 s Androidem 4.4
Já jsem v těchto věcech úplný laik,a tak mám hlavu v pýru a nervy v kýblu.
Dají se SIMky nějak přezkoušet?
A dají se ty údaje na nich nějak vymazat,třeba virem,nebo porouchaným mobilem?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od mobilemanic »

SIM je taky jenom blbej křemík... Asi prostě odešla, i to se stává... Nechte si od Odoriku poslat novou a uvidíte hned.. :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Pitomec »

Já už měnil tuším 2 co byly po smrti.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SIM karta kaputt ?

Příspěvek od Kristovec »

Helmute,máte pravdu,to nějak souvisí s tím daným telefonem značky element
Hloupé SIM tam problém nemají,ale s chytrou SIM se objeví nápis - Přístup SIM za ,asi zablokován.
A SIMky zůstaly zablokované už asi natrvalo,nepřečte je žádný z mých mobilú.
Ale - dal jsem tam asi 5 let starou,a tudíž ne nejchytřejší SIM od O2.sk ta zvládá LTE ale nemá všechno to co nejnovější karty. Opět - Přístup SIM zablokován,ale v ostatních mobilech ta karta jde,takže na rozdíl od těch nejmodernějších zablokovaná nezůstala!
Ty tři od Odoriku mohu tedy vyhodit,nádhera ! 3 SIMky naráz !
Inu,do hloupého mobilu hloupou SIM kartu ! Karta po manželce,Eurotel (O2) už neskutečných 20 let stará,ani můj Oskar (Vodafone) z roku 2 000 s tím mobilem problémy nemají,s tím elementem.
To jsou věci tohle :o .
Odpovědět