Ceny roamingu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Drecker
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. bře 2017 8:38:02

Ceny roamingu

Příspěvek od Drecker »

Dobrý den,

poněkud mě zarazili ceny roamingu. Na wiki (http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _-_roaming) je napsáno, že za SMS je cena v ČR + 0,65, maximálně však 1 Kč. Nicméně už v ČR stojí SMS do cizí ČR sítě 1,25, to by znamenalo, že posílat SMS je levnější ze Slovenska než z Česka, což předpokládám není pravda, jak to tedy je?
A ještě bych se chtěl zeptat jak se spočítá cena volání na cizí (např. Slovenské) tel. číslo normálně ze SIM, kde se věta "maximálně však 2,49 Kč/min." nejspíš opět neaplikuje.

Děkuji
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od misa »

Dobrý den,

ano, z roamingu jsou SMS levnější než v ČR.

Pokud na to slovenské číslo voláte, když jste v ČR, tak to bude podle posledního sloupečku tohoto ceníku, tedy v případě slovenského mobilu 3,96 Kč/min. Pokud byste byl na Slovensku v roamingu, tak to bude těch 2,49 Kč/min.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od 5icz »

Vse a aplikuje, skutecne je tam ten limit 1KC na SMS a 2.5 na volani.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od Kristovec »

5icz píše:Vse a aplikuje, skutecne je tam ten limit 1KC na SMS a 2.5 na volani.
Mohu potvrdit,z DE sítí do ČR,přesně tak.
Voláte-li na Slovensko do O2.sk nechte si poslat jejich SIMku,z ČR pak máte jejich ceny,v rámci sítě 0,13 €/hovor !
Drecker
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. bře 2017 8:38:02

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od Drecker »

Aha, tak to je poněkud zarážející až komické. Každopádně všem děkuji za odpovědi.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od Kristovec »

Drecker píše:Aha, tak to je poněkud zarážející až komické. Každopádně všem děkuji za odpovědi.
Ohledně cen textovek,už jsem vyzvídal loni někdy,právě mi taky bylo divné,že na Slovensko píšu z Německa za 1 Kč a z Čech za 2,50 Kč.Je to prostě tak - "specifika" "specifického" českého trhu.
Jednou jsem četl na novinky.cz že je levnější kupovat česká auta v Německu,než v Česku.Potraviny taky tak,no,je to opravdu velice silně """ specifické""" !
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od aplet »

Pokud pošlete více jako 100 SMS , je nejlepší si koupit nějaký balíček kde jsou neomezené posílání SMS.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Ceny roamingu

Příspěvek od helmut.niederman »

aplet píše:Pokud pošlete více jako 100 SMS , je nejlepší si koupit nějaký balíček kde jsou neomezené posílání SMS.
Třeba u SazkaMobilu, Kaktusu.
Odpovědět