roaming Samoa

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz

roaming Samoa

Příspěvekod marvel » úte 11. dub 2017 7:34:16

Jsem právě na ostrově Samoa a nefunguje mi roaming. Mám zde dvě karty odorik a jednu kartu t-mobile s nějakým firemním paušálem. Žádná z karet se nechce připojit k síti, skončí to na hlášce "pouze tísňová volání". Podle webu T-Mobile zde má za roamingového partnera Digicel, ale nefunguje ani přímá volba této sítě. Zkoušel jsem to i na "hloupém" telefonu, který vozím jako záložní, taky pouze "emergency". Prostě telefony síť vidí, ale nechtějí se připojit. Mohli by jste prosím ověřit u T-Mobile jak to mají s roamingem na ostrově Samoa (ne Americká Samoa, "jen" Samoa v pacifiku)? Problém je, že naše banky vyžadují autorizace přes sms, kterou díky tomu nemohu přijmout :cry: Pozn. roaming jinak normálně funguje, ještě před pár dny na Novém Zélandě všechny karty jely.
marvel
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30. črc 2015 2:53:27

Re: roaming Samoa

Příspěvekod xsouku04 » úte 11. dub 2017 9:43:54

Ano, zkusit to můžeme, ale výsledek je nejistý. Měsíc jsme se snažili přimět T-mobile, aby si opravil rovněž úplně nefungující roaming v Súdánu, přestože by podle jeho mapy měl fungovat.
Měsíc nás i našeho zákazníka "vodili za nos", co všechno má zákazník zkusit a podobně, a stejně to neopravili. O2 tam fungoval bez potíží. Bohužel ty jejich mapy je třeba brát s rezervou.

Napsat jim ale zkusit můžeme, ale pokud odpoví s nějakými nesmyslnými požadavky co zkusit, je to dost možná marné.

Teoretická možnost je Vaší SIM změnit číslo na nějaké jiné a Vašemu původnímu číslu v ČR vytvořit novou SIM a text SMS přeposlat pomocí internetu. Ale budou tam asi nějaké prodlevy, než se číslo uvolní. Pokud by nevadilo, že Vaše SIM v Samoe bude nenávratně zničena, vyměnit SIM za novou v ČR by bylo rychlejší. Jinak se k SMS zprávě dostat nelze.

Pokud máte čas a možnost, doporučuji si též stěžovat přímo u T-mobile. Pokud to jednou opraví, opraví to zároveň i svým virtuálům. Pokud se Vás budou snažit vodit za nos, bude komunikace přímější bez dalšího zbytečného prostředníka.
Je otázka, jestli je to problém jen českého T-mobile, nebo všech T-mobile, protože tohle řeší nějak centrálně nebo dokonce přes nějakého prostředníka.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6564
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: roaming Samoa

Příspěvekod marvel » úte 11. dub 2017 10:10:32

Děkuji, není to nutné, dopředu jsem si do banky zadal všechny příkazy, to jen kdyby bylo potřeba něco řešit akutně. Klidně ale můžete zatlačit na t-mobile, když tak "trošku" lžou o roamingu ;) Každopádně díky za skvělou podporu :)
BTW: nečekal jsem, že ještě bude někde místo, kde nebude fungovat roaming :D (ale odoriku nic nezazlívám, vím, že toto je záležitost t-mobile)
marvel
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30. črc 2015 2:53:27

Re: roaming Samoa

Příspěvekod 5uch » úte 11. dub 2017 14:23:04

Občas se v roamingu dějí divné věci...

Před dvěma roky mi nešla data (ani MMS) v Norsku s Vodafonem.
Data šla během průjezdu Německem, Dánskem a Švédskem, ale po přejezdu norské hranice se zasekla. Data nešla ani na náhradní SIM (také VF). Volat kupodivu šlo. Takže drahý telefonát do VF (asi 15 min čekání na operátora). Následující den přesně o půlnoci se data rozběhla.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
 
Příspěvky: 244
Registrován: stř 21. lis 2012 5:01:18

Re: roaming Samoa

Příspěvekod jlo » úte 11. dub 2017 19:42:25

marvel píše:BTW: nečekal jsem, že ještě bude někde místo, kde nebude fungovat roaming :D (ale odoriku nic nezazlívám, vím, že toto je záležitost t-mobile)


:) Neberte si to osobně, ale mně přijde úsměvné spíš to vaše očekávání... Tedy, samozřejmě s tou výhradou, že pokud něco operátor tvrdí, tak by to, přirozeně, mělo bez dalšího platit (akorát že speciálně české odnoži T-mobile – po jistých zkušenostech – osobně věřím velmi málo, bez ohledu na to, oč se jedná). Ale čistě z technicko-ekonomického pohledu: Na to, že bude nějaká SIM operátora z desetimilionové země fungovat v dvěstětisícové zemi na opačném konci světa, kde frekvence hostování SIM daného operátora bude 1x za .... měsíců, bych si nevsadil vůbec. Pokud ten původní operátor je odnož velkého nadnárodního, je to citelně lepší, ale dobré jen v případě, že v té navštívené zemi taky působí jeho odnož. Ono se to totiž celé musí oběma zúčastněným vyplácet, a na rozdíl od situace uvnitř EU, kdy hranice pro nadnárodní společnosti jsou z ekonomického pohledu opravdu jen čára na mapě, tady ty bariéry nepochybně existují...
jlo
 
Příspěvky: 78
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: roaming Samoa

Příspěvekod xtonda » stř 12. dub 2017 10:29:38

Jistě, roaming jsou bilaterální dohody operátorů, takže nelze očekávat, že bude roamovat každý s každým. Ale pokud T-Mobile ČR na svém webu uvádí, že ve státě Samoa je roamingovým partnerem Digicel Samoa, tak by to sakra mělo chodit.
xtonda
 
Příspěvky: 729
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: roaming Samoa

Příspěvekod mymartin » čtv 13. dub 2017 11:38:16

Na stránkách operátora O2 je napsáné že roamingoví partner neumožňuje volat pomocí předplacené karty.
https://www.o2.cz/osobni/roaming/225561 ... oamPartner
Že by místní operátor zakazoval volat pomocí anonymní sim karty?
mymartin
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 11. úno 2016 23:36:45

Re: roaming Samoa

Příspěvekod xsouku04 » čtv 13. dub 2017 19:42:57

mymartin píše:Na stránkách operátora O2 je napsáné že roamingoví partner neumožňuje volat pomocí předplacené karty.
https://www.o2.cz/osobni/roaming/225561 ... oamPartner
Že by místní operátor zakazoval volat pomocí anonymní sim karty?


Ne to bude tím, že to neumí účtovat v reálném čase. Tedy kdybyste si chtěl zavolat, nejlevnější by bylo pořídit si novou O2 předplacenou SIM udělat dlouhý hovor a pak ji zahodit, protože za několik hodin či dní bude těžce v mínusu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6564
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: roaming Samoa

Příspěvekod helmut.niederman » pát 14. dub 2017 21:29:08

Lidi, nevím co tu řešíte, je přeci jasné, že předplacenky v roamingu nebudou korektně fungovat, nehledě na to, že ne všichni zvládají CAMEL, nebo jak se ta věc jmenuje. Mne nedávno nešlo volat z Tescomobile v Polsku v jedné síti, pak jsem se dozvěděl, že někteří zahraniční operátoři, předplacenky ignorují. Jaká je situace teď nevím, ale třeba počítat, že předplacenky nejsou tím spolehlivým řešením. :idea:
Když už je řeč o virtuálech, loni třeba ředitel Šlágr TV musel divákům odpovídat na nepříjemné dotazy, jak to, že nešlo volat ze Šlágr Mobilu z Černé Hory, kde tam pořádala televize koncert spolu s cestovní kanceláři Kovotour plus až pak se zjistilo, že firma, která provozouje Šlágr Mobil si dala nelogické podmínky, kdyby ti lidé měli klasický paušál u klasického operátora, tak by nebyl problém, například hudebník, zpěvák Franta Marek měl v Černé hoře svůj Vodafone a protelefonoval přes 13 tisíc korun se svou rodinou, která byla v Česku, byl to sice služební telefon, jelikož Franta Marek byl spolupracovník produkce TV ale jakmile se to dozvěděl Peterka, tak musel opustit televizi, zaplatit dluh a už s televizi nespolupracuje :lol:
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 849
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: roaming Samoa

Příspěvekod helmut.niederman » pát 14. dub 2017 21:38:38

xsouku04 píše: Tedy kdyby jste si chtěl zavolat, nejlevnější by bylo pořídit si novou O2 předplacenou SIM udělat dlouhý hovor a pak ji zahodit protože za několik hodin či dní bude těžce v mínusu.


No já to zkoušel s jednou SIM od TescoMobilu ale nefungovalo to, myslím si, že si to teď jinak hlídají. Zkoušel jsem se záměrně dostat do mínusu, dříve se mi to dařilo ale od loňska zavedli na "chytré síti v O2 " jakýsi senzor, který to hlídá. Pamatuji si, že bylo úplně běžné se i dostat do mínusu, pokud jste se v roamingu připojili na internet, teď vás od sítě odpojí a přitom vám ještě zbývá nějakých 5,- Kč kreditu.

Někteří virtuálové vč. Šlágr Mobilu mají drasticky nelogické podmínky, například, musíte složit kauci 100 000,- Kč abyste mohli mít vůbec Roaming, nebo složit kauci 10 000,- Kč abyste mohli volat do zahraničí z ČR. A přesto to nejsou předplacenky, Šlágr mobil je na smluvní vztah. :x
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 849
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28


Zpět na Odorik virtuální mobilní operátor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků