Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
xsys
Příspěvky: 54
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Příspěvek od xsys »

Na základě http://mobil.idnes.cz/podvody-s-mobily- ... eratori_jm mě zajímá jestli se to může stát i v případě že mám podepsaný dodatek a nastaveno Roaming jen Evropa a okolí , tj.
S volbou Evropa a okolí budou možné provádět přímé hovory a posílat SMS zprávy jen v rámci právě navštívené země a na česká telefonní čísla
Jinak Premium služby mám vypnuté. Telefon mám zaheslovaný ale SIMku nikoliv.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, může se to stát. Pokud budete mít ale jen volbu "Evropa a okolí", budou hovory omezeny, vždy jen na zemi, kde jste, a na hovory do ČR.
Místní podvodníček tak nebude schopen provádět mezinárodní hovory, ale jen místní hovory, což je pro něj podstatné omezení. Stává se tím také snadněji vypátratelný a potrestatelný. Jestli např. ve Španělsku existují místní odrb linky, na které jsou tito zloději napojení, nevím. Pro ně je v každém případě typičtější volat do zahraničí.

Pokud byste potřebovali volat jinam, můžete využít Odorik callback.

Škoda, že článek není trochu konkrétnější na téma, jaká čísla přesně útočníci volali. Snaží se autoři článku chránit soukromí zlodějů?

Jinak také pozor na to, že kromě zloděje či nálezce Vašeho ztraceného telefonu, může volat na drahá čísla i zákeřná aplikace. Tedy obecně tohle nebezpečí hrozí každému.

Pokud cestujete, dočasně si opět povolit PIN nemusí být úplně špatný nápad.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Příspěvek od Pitomec »

Jenom technická - lze ten dodatek taky odvolat a vrátit se na úroveň před podepsáním?
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Jenom technická - lze ten dodatek taky odvolat a vrátit se na úroveň před podepsáním?
Ano, jde. Pokud byste třeba chtěl svůj účet někomu darovat, je to vhodné předtím provést.
Také samozřejmě můžete zablokovat odchozí hovory nebo si úplně vypnout roaming i bez odvolávání dodatku.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Příspěvek od 5uch »

Jen tak mne napadá... platí u Odorika kódy sítě pro blokaci určitých služeb, resp. přesměrování?
Např. *332*heslo*10# by mělo zablokovat odchozí hovory v roamingu, kromě těch do země původu a a země, ve které se roamuje.
A samozřejmě by měla být provedena změna hesla, aby to mělo smysl: *03*330*staré_heslo*nové_heslo*nové_heslo#

A default heslo je jako u T-mobile, tj. 0000?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké je riziko extrémní útraty v zahraničí?

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše:Jen tak mne napadá... platí u Odorika kódy sítě pro blokaci určitých služeb, resp. přesměrování?
Např. *332*heslo*10# by mělo zablokovat odchozí hovory v roamingu, kromě těch do země původu a a země, ve které se roamuje.
A samozřejmě by měla být provedena změna hesla, aby to mělo smysl: *03*330*staré_heslo*nové_heslo*nové_heslo#

A default heslo je jako u T-mobile, tj. 0000?
Žádné informace o tom nemám, ale myslím, že je možné, že to funguje. Tedy doporučuji vyzkoušet. Jen prosím nezapomeňte ono heslo, když si ho změníte. Těžko budeme T-mobile nutit aby to nějak odblokovali.

Více informací jsem našel zde : http://mobil.idnes.cz/vyzrajte-nad-sloz ... ratori_hro

Výhoda je, že si můžete nastavení sami rychle měnit bez přístupu k internetu. Jinak stejnou možnost máte i u nás na webu.
Odpovědět