Ztrácí se signál ze dvou starších telefonů

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
kitter
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17. zář 2014 20:52:27

Ztrácí se signál ze dvou starších telefonů

Příspěvek od kitter »

Zdravím všechny, mám od 01/2015 odorik SIMku. Mám problém s tím, že se mi poslední dobou občas z mobilu ztratí signál, jakoby byl telefon v metru. Občas pomůže vypnutí/zapnutí telefonu; občas ne. Konkrétně tak nějak přibližně od května tohodle roku se ztrácí signál (i) v Praze a přijde mi, že se to zhoršuje.
Tohle se týká Nokie 6230i. Teď v neděli jsem si pořídil na inzerát Sony Xperii M2 (jednosimkovou) a stejný problém se začíná pomalu objevovat i tady, i když mám zapnuto/vypnuto LTE (v odoriku LTE aktivní mám).
Upřímně si myslím, že to spíš bude těmi telefony, třeba nějaký špatný spoj na plošňáku (nokii jsem už několikrát bez úspěchu rozebíral). Nicméně je nějaká možnost, že by se tohle popisované chování týkalo mojí konkrétní SIM karty? V Nokii jsem jinou SIMku nezkoušel, ale pán, co mi prodával Xperii říkal, že z Xperie ve jeho firmě volali bez problémů.

Jak je to (postup, cena) případně s možností výměny SIM karty odorik? Číslo jsem si v roce 2015 přenesl od T-Mobilu.

Budu vděčný za veškeré rady a náměty.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Ztrácí se signál ze dvou starších telefonů

Příspěvek od 5uch »

Zkusil jste dočasně do těch telefonů dát jinou SIM? To by mělo ukázat na příčinu problému (HW telefonu nebo odcházející SIM karta).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
kitter
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17. zář 2014 20:52:27

Re: Ztrácí se signál ze dvou starších telefonů

Příspěvek od kitter »

Žádnou jinou simku krom svojí nemám, ale zkusím si nějakou půjčit...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztrácí se signál ze dvou starších telefonů

Příspěvek od xsouku04 »

Já myslím, že možné je vše. Jako první je určitě dobré vyloučit problém telefonu, i když se to moc nezdá.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Ztrácí se signál ze dvou starších telefonů

Příspěvek od 5uch »

kitter píše:Žádnou jinou simku krom svojí nemám, ale zkusím si nějakou půjčit...
Na takovéhle experimentování je možné si nějakou levnou SIM i "koupit" - např. Oskarta (v síti Vodafone), Kaktus (v síti T-Mobile)s kreditem 10 Kč je zdarma včetně doručení do poštovní schránky. Asi by to chtělo pro lepší porovnání vybrat SIM, která jede v síti stejného operátora.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět